Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Breslauer. To teraz zmienia sie lekko ksztalt mojego pytania. Mam 400 zl do wydania na brazowe brogsy, jakie sklepy byscie mi polecili?

Kolego chyba jednak nie doczytałeś :? Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj forum. Jest taki wątek jak "buty trochę taniej" I tam na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Jeżeli już chcesz zadać takie pytanie, podaj również kilka swoich propozycji, a na pewno znajdzie się multum ludzi którzy to zweryfikują i z chęcią Ci pomogą.

Ad rem: W tej cenie mogę Ci z mojej strony polecić Nunes Correa albo Bexley.

http://www.nunescorrea.com/shoes/brogue ... s-3-0.html

http://www.bexley.fr/Bexley/chaussure-S ... rrer=16141

Trochę droższe można znaleźć np. w Gordon & Bros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad zakupem Herringów, z serii Continental, model Edinburgh http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=5782, czy może mi ktoś napisać kto ma doświadczenie z Herringami, czy warto zainwestować te 115 funtów? Szukam sensownych derby lub oksfordów na podeszwie gumowej (dainite) do ok. 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowe nubukowe mokasyny:

http://www.ebay.co.uk/itm/Mens-Real-Leather-Deck-Shoes-Boat-Sailing-Shoe-Slip-On-Tan-brown-Size-UK-7-12-/140805292355?pt=UK_Men_s_Shoes&var=&hash=item20c8a64143

Dołączona grafika

Forumowa wyszukiwarka milczy na temat tej firmy, nie wiem czy to jakaś chińszczyzna, czy może w miarę dobry produkt. O firmie STORM i jej butach żeglarskich dowiedziałem się jednak z tego forum, stosunek jakość/cena znakomity. Czy ktoś byłby w stanie pokusić się o opinię o tych Yachtsmanach?

Kupiłem ostatnio podczas pobytu w Londynie, jak dla mnie rewelka, za 20 funtów. Po dwóch założeniach but dopasował się do nogi w taki sposób, że mam wrażenie że chodzę w kapciach. W ogóle to ładny kolor, sam mam w kolorze blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, prośba o pomoc w wyborze butów z przeznaczeniem na okres zimowy pomiędzy

Alfred Sargent Cambridge:

Dołączona grafika

oraz Crockett & Jones Coniston:

Dołączona grafika

Z góry dziękuje.

Oba modele to b. dobre buty, dodatkowo podobne z wyglądu. Moim zdaniem kształt kopyta i dopasowanie do konkretnej stopy może mieć wpływ na wybór. Pytanie tylko czy masz możliwość przymierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kopyta są bardzo podobne, nawet w palcach. Szczerze mówiąc, jeżeli nie masz jakichś preferencji co do koloru lub rodzaju podeszwy, to brałbym te tańsze. Sugerując się jakością produkcji w ostatnich latach, brałbym Sargenty, natomiast w przypadku obsługi posprzedażowej wciąż bardziej user-friendly wydaje się być C&J, o czym przekonałem się ostatnio wysyłając do nich dwie pary butów celem wymiany podeszwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, ale moja stopa jest raczej standardowa i nie mam problemów z dopasowaniem obuwia. Jesteś w stanie na podstawie zdjęć ocenić, które z ww. modeli mają węższe kopyto?

C&J

Dołączona grafika

AS

Dołączona grafika

Oba modele wyglądają bardzo podobnie.

Kolor C&J jest bardziej uniwersalny, mają ładniejszą podeszwę.

Ale AS ma ciut ciekawszy nosek (profil boczny).

Osobiście nie kupiłbym żadnego z tych dwóch, wolałbym któreś z tych:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, prośba o pomoc w wyborze butów z przeznaczeniem na okres zimowy pomiędzy

Alfred Sargent Cambridge:

Dołączona grafika

Mam takie tylko czarne (inna nazwa, to samo kopyto) viewtopic.php?f=9&t=812&start=270 - bardzo obszerne kopyto, wymiary podeszwy w postach – jak będziesz miał jakieś pytania PW.

Przy okazji czy ktoś zna kopyto 365 C&J http://www.crockettandjones.com/Product/Islay-Darkbrown - C&J zawsze kojarzy mi się z bardzo wąskimi (tęgość) kopytami, praktycznie nieosiągalnymi dla mnie. A to byłaby taka miła pamiątka po Skyfall :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam butów typowo jesiennych, do kostek, skórzanych, w brązie, w okolicy 300zł. Co myślicie o tych? http://www.zalando.pl/base-london-cumin-sznurowane-eleganckie-brazowy-ba112c00m-701.html

Dziękuję z góry za pomoc.

co do butow w tym przedziale cenowym, ale takze do samej marki base london - jezeli masz dostep/niedaleko do ktorego z tk maxxow to polecam bo tam buty tej marki kupisz za 1/2 tego co pokazane bylo na tej stronie. chociaz jestem przekonany ze w tk maxxie mozna trafic co znacznie ale to znacznie lepszego i to wlasnie do tych 3 stowek ;)

+Immune+, tak z czystej ciekawosci - jakie jest koszt wymiany podeszwy w C&J? ile do tego przesylka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz dostep/niedaleko do ktorego z tk maxxow to polecam bo tam buty tej marki kupisz za 1/2 tego co pokazane bylo na tej stronie. chociaz jestem przekonany ze w tk maxxie mozna trafic co znacznie ale to znacznie lepszego i to wlasnie do tych 3 stowek ;)

Ja niestety widuję w TKmaxx tylko jakieś plastikowe niby klasyczne buty, ale mogę mieć po prostu pecha.

Masz jakieś buty z TkMaxx, które polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba regularnie zagladac, i napewno sie cos trafi. mam buty ktore kupilem w tk maxxie aczkolwiek nie jest to typ tego co szukasz, w ogole nie podpadaja pod klasyke/elegancje ale mysle ze na upartego pod smart casual by podciagnal ;)

ale swoja droga pare razy zdarzylo mi sie widziec w tk maxxie Loake, Savile Row by Barker, Barker czy mniej znane i slabsze jakosciowo Chaptman&Moore. kwestia regularnego wpadania. jezeli mowa o zimowych to widzialem ostatnio cudowne catterpilary z 1000 na 329, nie byly to co prawda buty elegancke ale designem i jakoscia skory/wykonania przewyzszaly wszystko co do tej pory widzialem na polskim rynku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynujace... Na polskim rynku dostepne sa (stacjonarnie) m.in.: CJ, Church, Carmina, JM Weston, Prada... I te caterpilary z tk maxxa sa fantastyczniejsze?

nigdy nie widzialem butow marek ktore wypisales w naszym kraju. fakt, zdaje sobie sprawe ze sa sklepy ktore dystrybuja w/w marki ale nigdy do takiego sklepu nie trafilem, nawet szczerze watpie czy we wroclawiu jest chociaz jeden takowy ;) wiec moja ocena byla jedynie czysto pod katem galeriowej obuwniczej choloty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.