Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy tak mocno schodząca się przyszywa w okolicach nad kostką w trzewikach (Yanko) jest ok? Czy to oznacza, że jest tam za dużo miejsca ( mogę przy tak zawiązanych butach wsadzić jeszcze palec między łydkę a cholewkę, ale buty opinają z lekkim luzem łydkę).

W ćwierć brogsach mam rozmiar 9,5 a w full brogsach 9,ale różnica jest minimalna. To mają być moje pierwsze trzewiki więc nie za bardzo się orientuje jak to ma być do końca. Na zdjęciach u kolegów w trzewikach zazwyczaj widać tam "szczelinę".

 IMG_20161220_220946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znany i wielokrotnie poruszany problem. Taka konstrukcja i trzeba ją polubić :). Na początku też mnie to denerwowało, ale teraz doceniam, że buty są prze to (?) wygodne, skóra stała się bardziej miękka i nie uciska/unieruchamia stawu skokowego, no i prezentują się w miarę upływu czasu całkiem fajnie. Na pocieszenie powiem jeszcze, że na podobnej półce- w meerminach wygląda to lepiej (mam akurat tylko te z wyższej linii), ale jest tak twardo, że kucnięcie w trzewikach (jak na razie) jest awykonalne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, jeśli po ścisłym zawiązaniu przyszwa na całej długości jest wąska i tworzy równoległą szczelinę. Wtedy jest estetycznie, a do tego zawsze można zawiązać luźniej lub niżej (nie wykorzystując ostatnich haczyków), jak kto lubi. Oczywiście taki efekt zależy zarówno od obszerności cholewki buta, jak i konstrukcji łydki.

Jeszcze uwaga dotycząca sznurowadeł: wiążę je zawsze dookoła cholewki, na samej górze. Po zawiązaniu jak na zdjęciu błyskawicznie (w pierwszym dniu) zmasakrowałem sznurowadła, które zresztą regularnie spadały z haczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

proszę Was o opinie nt. Blucherow marki Allen Edmonds, które mierzyłem ostatnio. Ogólnie rozmiar i dopasowanie są super, ale nie gra mi w nich jedna rzecz, a mianowicie odległość miedzy szpicem "skrzydła" a sznurówkami - wydaje mi się, ze przy moim rozmiarze (US 10.5) jest ona za duza (drugie zdjęcie to uwidacznia). Bardziej pasują mi z wyglądu oksfordy, które miedzy noskiem a sznurówkami maja jeszcze jedno przeszycie i ta odległość jest optycznie skrócona, ale nie mogę ich dostać w tak okazyjnej cenie (200$).

Pytanie brzmi, czy tak ma być, czy mój rozmiar stopy sprawia, ze but nie wygląda harmonijnie, czy tez może wymyślam ?? ;)

 

Dzięki,

Kamil

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Koval napisał:

Jeśli; jak piszesz - 'rozmiar o dopasowanie jest są super', to nie wymyślaj, tylko kupuj! ;-)  

A według mnie kolega ma słuszne wątpliwości. Coś jest nie tak z proporcjami tego buta. Zastanawiam się jak by wyglądały porządnie zasznurowane, ze schodzącą się przyszwą, może wtedy wyglądałyby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

A według mnie kolega ma słuszne wątpliwości. Coś jest nie tak z proporcjami tego buta. Zastanawiam się jak by wyglądały porządnie zasznurowane, ze schodzącą się przyszwą, może wtedy wyglądałyby lepiej.

Wybaczcie, że ich lepiej nie zasznurowałem, ale zaskoczyła mnie z jednej strony ich wygoda a z drugiej ten nietypowy nosek i się gapiłem zamiast zasznurować ;) Moim zdaniem brak tu jest nie tylko tego przeszycia z mcallisterów lub strandów ale i sam nosek jest jakiś taki miniaturowy. Muszę jeszcze gdzieś wylukać wersję 6th avenue czy i tam nosek jest mniejszy, ale widząc po filmiku z YouTube tak może być.

Mam jeszcze sporo czasu do wiosny na zakup, bardziej mi się spieszy z brązowymi zamszowymi chukka. Czy jest jakaś dobra marka polecana na forum tak do 200$ ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad kupnem kurtki zimowej https://www.bytom.com.pl/kurtka-antarktyda-2674-p 

Ostatnio przymroziło i pomyślałem o czymś ciepłym. Z rozmiaru S nie ma zbytnio wyboru a preferuję kolor inny niż granatowy. Poproszę o ocenę wizualną i czy ktoś ten model widział na żywo?

P.S Nie wiem czy ktoś z was widział, że nasz prezydent preferuje kurtki z Bytom :) 

https://www.bytom.com.pl/kurtka-beskid-5099-p

 

 

9792605-prezydent-rp-andrzej-duda-l-i-900-661.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego 17-częściowgo kompletu do pielęgnacji butów. Wydaje mi się. że po tej cenie to same szczotki już warto. Jest w tym i kozia. Nie wiem jak ważna jest jakość tych elementów. 

https://www.langer-messmer.de/Langer-Messmer-17-teiliges-Schuhpflegeset-inkl-Pflegecremes-und-hochwertigen-Rosshaarbuersten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest normalna - dobra, wyjściowa - zawyżona. Najważniejsze pytanie jest to, jakiej jakości są duże szczotki. Trochę zastanawia wybarwienie włosia. Szczotki z najwyższej półki mają je inne (przynajmniej te, które miałem okazję oglądać i samemu posiadam). Szczotka takiej wielkości to ok. 50 zł/szt w detalu, więc jak się wszystko zsumuje, kremy, szczoteczki, szmatki, itp. to pozostaje pytanie, czy jest to rzeczywiście bardzo dobra okazja, czy na czymś przyoszczędzono.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ta obniżona cena jest prawie stałą. :-o Co do środków, to nie oczekiwałbym czegoś specjalnego, bo na stronie polecają przede wszystkim Burgola, a to to chyba tańsza alternatywa. Jeszcze prześpię trochę, dotychczas u mnie tylko szmatki. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka przyszła i jestem mega zadowolony. Dzięki za radę waski :)

A co myślicie o tych marynarkach?

https://www.bytom.com.pl/marynarka-bd2-02-19a-2545-p

https://www.bytom.com.pl/marynarka-bc2-02-94a-3051-p

Ta granatowa waszym zdaniem jest bardzo kiczowata? Oczywiście mogła by mi służyć jako okrycie wierzchnie na wiosnę, cena kusi biorąc pod uwagę że na beżową jest jeszcze -10% :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja panowie, beżowa naprawdę ladna ale tyle poliestru odstrasza zdecydowanie. Co do granatowej to nie dziwota skoro projektowala ja kobieta, która patrząc na inne jej projekty wie niewiele o klasyce.  Ale powiem wam przyjaciele dobrej rady, że wezmę te produkty tylko z czystej chłopskiej ciekawości, i tak mam mam salon pod ręką wiec nie będzie kłopotu ze zwrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.