Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, NieMy napisał:

Jesień, zima, wiosna szybko miną, czas więc najwyższy pomyśleć o lecie, szczególnie że promocje są. Krótkie pytanie tak czy nie? ;-)

http://www.yoox.com/pl/11096743VU/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=11096743VU&sizeId=

Jeszce mi się ciśnie na klawiaturę pytanie. Jakie do takiego obuwia ludzie no-show stopki noszą?

To jakaś wariacja na temat sandałów, więc raczej bez skarpet :-). W sumie wyjątkowo paskudne (moim zdaniem). Jak już takie "zakryte" to albo taki klasyk (dla "oldskulowców" :-D):

sandal 2.jpgsandal.jpg

albo taka plecionka, którą widziałem u Vassa i bardzo mi się podoba:

vass.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tanatos70 napisał:

Człowiek chce kupić letnie obuwie (zastanawia się nad kupnem). To bardzo poważna sprawa ;-).

Lubo (przed siedemdziesiątką) nie jest typem człowieka, który przy tak prozaicznych decyzjach jak zakup butów za pół koła eurasów, dzieliłby włos na czworo ;-)

 

Przyznam, że bardziej mnie tu kręcą kwestie językowe: uni noszął stopki no-show. Buty są tyko pretekstem ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tanatos70 napisał:

To jakaś wariacja na temat sandałów, więc raczej bez skarpet :-). W sumie wyjątkowo paskudne (moim zdaniem). Jak już takie "zakryte" to albo taki klasyk (dla "oldskulowców" :-D):

 

albo taka plecionka, którą widziałem u Vassa i bardzo mi się podoba:

vass.jpg

 

 

takie plecionki "chodzą" za mną od 3 lat, ale ciągle jeszcze poza stajnią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek_W napisał:

 

takie plecionki "chodzą" za mną od 3 lat, ale ciągle jeszcze poza stajnią ;)

Bardzo ładne buty. Oglądałem na żywo w sklepie. Trochę mnie frapuje, jak się będą prezentować po jakimś czasie użytkowania. W każdym razie następne zamówienie u Vassa to może być któraś z poniższych par (czarne nie :-D) :

vass shop summer.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję niedrogich brązowych sztybletów ze skóry licowej. w tej chwili rozważam zakup KH https://kh-shoes.com/pl/p/Lord-Sztyblety-Brazowe/182 lub H&M http://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0181818005.html.

Czy któreś z nich uważacie za warte zakupu w tych cenach? Ewentualnie znacie jakieś alternatywy w podobnym budżecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podziurawione Givenchy to jakieś rzygi szatana, ale te z plecionki to inna liga, całkiem przyzwoita opcja buta letniego. I jeszcze Vass... Nie odmówiłbym takich koniakowych do jakichś lekkich spodni na lato. W tej chwili jako letnich butów używam albo saddle, albo czasem boatersów. Plecionka jest fajna.

Aha, i jeszcze opcja do dziurkowlańców: nie stopki, wcale nie. Widoczne elementy stopy właściciela barwimy po prostu na czarno pastą do obuwia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Szukam czarnych sztybletów do roli wołów roboczych. Takich co to na deszcz czy błoto nie będzie szkoda, ale mimo harówy jakiś tam fason będą trzymać. Mam taki dylemat w związku z tym - Loake (linia podstawowa) czy Berwick. A może coś innego?

(Nie wklejam żadnych linków do konkretnych egzemplarzy, ponieważ zależy mi na bardziej ogólnym porównaniu produktów obydwu producentów w kwestii wytrzymałości, wykonania, czyli to co charakteryzuje przyzwoite woły robocze).

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dylemat, od dłuższego czasu poluje na brązowe balmorale ze skóry licowej i zamszowej, po przekopaniu internetu pozostały dwie opcje:

http://patine.pl/yanko-755yh-marron-softy-negro.html

https://www.skoaktiebolaget.se/collections/carlos-santos/products/carlos-santos-balmoral-boot

W yankach obawiam się że zamsz będzie za ciemny, patine.pl w opisie podaje że jest on czarny, chociaż na zdjęciach wygląda na bardzo ciemny brąz, przy santosach kolorystyka nie pozostawia żdynch pytań, ale niestety nigdy nie miałem styczniści z tą firmą, dlatego ostatecznie zdecydowałem się bazować na radach mądrzejszych kolegów z forum. Wszelka pomoc i uwagi minie widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie natury technicznej, czy takie buty Loake będą pasować do garnituru ? Zastanawiam się jak rozwiązać temat garnituru i butów zimowych. 

 

loake_hyde_in_black_calf_1.jpg

Dodatkowo może wiecie gdzie kupić taniej te buty ? Na klasycznychbutach cena 1200 zł  ( - 5% z NL ) ale brak rozmiarów, na e-sklepie loake cena już 1320 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasować raczej tylko do garniturów nieformalnych np. z flaneli czy tweedu. Taniej kupisz je w sklepach internetowych np. Pediwear, Herringshoes, Bradshaw&Lloyd.

Do bardziej formalnych garniturów szukaj trzewików z zamkniętą przyszwą i bez metalowych dziurek na sznurowadła, np. Herring Moriarty.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żartów, wygląda to strasznie. Skóra to nie jest guma, a gdyby nawet miała się tak rozciągnąć, to by oznaczało kompletną deformację kształtu.

W moich, dobrze dopasowanych, trzewikach przy normalnym zasznurowaniu (wygodnym, tzn. z pewnym luzem) szpara między przyszwą wynosi 0.5-1 cm, teraz nie mam jak sprawdzić, ale raczej poniżej 1 cm. A mógłbym ścisnąć. Taka odległość wygląda estetycznie.

W dodatku uważam, że trzewiki w samej stopie mogą i powinny być luźniejsze (cholewka dobrze trzyma stopę), chociażby ze względu na lepszą izolację, możliwość założenia grubszej skarpety czy po prostu komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem inny model, ale chyba na tym samym kopycie. Dla porównania mogę Ci powiedzieć: długość stopy 27,1; obwód mierzony za palcami 24. Dla mnie rozmiar 42 na długość dobry i ogólnie dopasowany, ale nie ciśnie. Jak się trochę rozejdzie będzie w sam raz.

Po zdjęciach można wnioskować, że 42 dużo Ci nie pomoże. Jeśli 41,5 jest dla ciebie na długość dobre/dopasowane, to raczej nie ma co próbować 42,5 bo będą za długie.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.