Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, xkoziol napisał:

:oops:

Buty narzeczonej Ty będziesz wybierał?

Przepraszam że nie na temat i że z cyklu "wujek dobra rada", ale zawsze gdy słyszę przed ślubem, że narzeczona nie pozwala, krawat jej się nie podoba bo nie pasuje do welonu czy czegoś tam, w tych butach nie pójdziesz, zapomnij, to sobie myślę "Człowieku, oto życie po raz ostatni zapala ci lampkę ostrzegawczą - póki masz jeszcze szanse, run, Forrest, run!!!"

;-)

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę nie zrozumcie mnie źle - to nie jest tak, że ktokolwiek mi czegokolwiek zabrania :D Zwróciła mi jedynie(poza własną opinią, że się jej nie podobają) uwagę na praktyczną stronę zakupu lotników - o ile oxfordy jestem w stanie jeszcze przełknąć - kilka okazji rocznie może się znajdzie, to lotniki raczej byłyby butami na jedną jedyną okazję. Poza tym obiektywnie rzecz ujmując, obawiam się o ich trwałość - jestem gościem dość masywnym, który buty w stylu Kazar/Badura (i to niezależnie, czy bootsy czy półbuty) załatwia w sezon...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup klasyczne oxfordy, nic innego tak dobrze nie wyglada podczas ślubu. Sam miałem ponad rok temu ślub :) Tych berwicków bym nie brał, nie wyglądają dobrze na nogach.

Oxfordy wykorzystasz do każdej okazji, która wymaga ubrania garnituru. Dziewczyna miała rację odnośnie butów. 

Do tego pamiętaj, aby spodnie  miały odpowiednią długość (według mojej tesciowej, moje były za krótkie, czyli odpowiednie), bardzo ważna sprawa to odpowiednia długość rękawów marynarki i .

Mężczyzna to nie jest dodatek do kobiety, ani odwrotnie. Żadnych koszul pod kolor sukienki (pokłóciłem się o to z kobietą w sklepie z sukniami ślubnymi, aż musiałem wyjść)

Żony się nie słuchaj, teściowej tym bardziej, facet musi się sam odpowiednio ubrać.

...........................

 

Odnośnie worker boots, red wings bardziej stylowe niz Timberland, ale Tim też jest opcją.

Te blacksmith bardzo fajne, jednak wolę z przeszyciem z przodu. Chyba musze wybrać sie do Warszawy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lubo69 napisał:

Przepraszam że nie na temat i że z cyklu "wujek dobra rada", ale zawsze gdy słyszę przed ślubem, że narzeczona nie pozwala, krawat jej się nie podoba bo nie pasuje do welonu czy czegoś tam, w tych butach nie pójdziesz, zapomnij, to sobie myślę "Człowieku, oto życie po raz ostatni zapala ci lampkę ostrzegawczą - póki masz jeszcze szanse, run, Forrest, run!!!"

 

5 minut temu, Grzechu napisał:

Żony się nie słuchaj, teściowej tym bardziej, facet musi się sam odpowiednio ubrać.

No tak. "Żony nie słuchaj", ale e-kolegów z forum internetowego koniecznie posłuchaj :D 

@Strykul Moim zdaniem z półki cenowej Berwicków nie ma co się zastanawiać nad lotnikami. I to nie dlatego, że miałbyś mniej okazji do wykorzystania niż oksfordy, bo to podobny poziom formalności i raczej ilość okazji byłaby zbliżona. Po prostu lotniki z tej półki cenowej nie są za piękne, za to ładne oksfordy można trafić. Buty z ażurowaniem moim zdaniem odpadają (nawet tak ładne jak C&J Westbourne wspomniane przez @KIERMAN) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy e-kolega, czy sprzedawca w sklepie ? Jak napisałem, mężczyzna sam powinien wiedzieć jak się ubrać. A lepiej zaufać wirtualnym poradom , bo tu ludziom na niczym nie zależy, a w sklepach ...

Jak sie posłucha sprzedawcy w sklepie, to wyląduje na ślubie w koszuli ecri, czarnym garniturze i w lakierkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już żona zmieniła się w sprzedawcę w sklepie? O ile porady e-kolegów z forum ciuszkowego odnośnie ciuszków jestem w stanie zrozumieć i sam ich tu czasem udzielam... to porady od e-kolegów odnośnie małżeństwa, układania sobie relacji z bliskimi itd. wydają mi się... powiedzmy że zabawne.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja radzę odnośnie małżeństwa ? Napisałem, żeby przyszłych żon nie słuchać odnośnie ubioru , facet sam powinien wiedzieć w co się ubrać na własny ślub,a  jeśli nie wie to dupa nie facet. 

Nie wyskakuj o relacjach z bliskimi, o  małżeństwie ... bo teraz to się robi zabawnie :D .

Łyknij dobrej kawy!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JD! napisał:

Loake L1 202 DS - jak jest z jakością linii L1? Chodzi o zakup buta codzienno-"biurowego" na jesień, najlepiej dostępne od ręki i z bezproblemowym mierzeniem, tj. stacjonarnie, deszcz, komunikacja miejska, a może i śnieg ;)

Skóra bydlęca, dość sztywna, podejrzewam, że szybko się brzydko połamie. Nie nosiłem, oglądałem na żywo i chyba wybierałbym Berwicki, szczególnie, że ceny wokół siebie oscylują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2016 o 17:48, JD! napisał:

Loake L1 202 DS - jak jest z jakością linii L1? Chodzi o zakup buta codzienno-"biurowego" na jesień, najlepiej dostępne od ręki i z bezproblemowym mierzeniem, tj. stacjonarnie, deszcz, komunikacja miejska, a może i śnieg ;)

Te konkretne L1 zamszowe mam, noszę w miarę często. Wg mnie w linii L1 to jest najlepszy możliwy wybór. Zamsz przyzwoity i nie widzę śladów zużycia. Są bardzo wygodne, ale wybierz pół numeru mniejsze niż Twój normalny rozmiar, zamsz się łatwiej rozbija we wszystkich kierunkach niż normalna skóra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2016 o 16:06, Horalbet napisał:

Skóra bydlęca, dość sztywna, podejrzewam, że szybko się brzydko połamie. Nie nosiłem, oglądałem na żywo i chyba wybierałbym Berwicki, szczególnie, że ceny wokół siebie oscylują.

 

22 godziny temu, Jamjest napisał:

Te konkretne L1 zamszowe mam, noszę w miarę często. Wg mnie w linii L1 to jest najlepszy możliwy wybór. Zamsz przyzwoity i nie widzę śladów zużycia. Są bardzo wygodne, ale wybierz pół numeru mniejsze niż Twój normalny rozmiar, zamsz się łatwiej rozbija we wszystkich kierunkach niż normalna skóra. 

@Horalbet, @Jamjest właśnie idzie o te zamszowe. Widziałem Berwicki i średnio się to prezentowało, a te sprawiają całkeim, całkiem wrażenie... I są jeszcze crownhille. A tal jak mówię, mają to być "woły robocze" na jesień, deszcz czy nawet wypad wieczorny na drinka i klub. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alabuz napisał:

Możecie polecić sklep gdzie kupię buty identyczne (lub podobne) do tych ze zdjęcia.

Buty.JPG

To jest na pewno model Loake Hyde, zdjęcie pochodzi ze strony Macaroni Tomato, więc i tam można szukać. Ewentualnie lepremier.pl czyli sklep dystrybutora Loake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Meander napisał:

To jest na pewno model Loake Hyde, zdjęcie pochodzi ze strony Macaroni Tomato, więc i tam można szukać. Ewentualnie lepremier.pl czyli sklep dystrybutora Loake.

Przy obecnej cenie funta kupowanie w polskich sklepach jest niezbyt opłacalne. W angielskich sklepach można je kupić (i to bez promocji, a promocje zdarzają się często) za równowartość 1150 złotych. W polskich sklepach Loake Hyde kosztują ~1300.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Przy obecnej cenie funta kupowanie w polskich sklepach jest niezbyt opłacalne. W angielskich sklepach można je kupić (i to bez promocji, a promocje zdarzają się często) za równowartość 1150 złotych. W polskich sklepach Loake Hyde kosztują ~1300.

W polskich sklepach (Loake, Macaroni) kosztują dokładnie 1299, ale kolega pytał co to za model i gdzie je można dostać ;) Oczywistym jest, że w angielskich sklepach będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Meander napisał:

Oczywistym jest, że w angielskich sklepach będzie taniej.

Nie jest to wcale oczywiste :) To ja jeszcze dodam że obecnie najtaniej chyba będzie tutaj: https://cwmenswear.co.uk/products/loake-hyde-premium-derby ewentualnie na pediwear.co.uk - podobno można tam wynegocjować zniżkę 10% dla nowych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.