Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Meerminy bardzo mi się podobają. Te 2 to moi faworyci.

https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=4643#

https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=4637#

Jeżeli dobrze pamiętam to przesyłka 20 euro + 220 za buty = ~1030 zł, zależy po jakim kursie przeliczą oni. 

Z przecenionych Yanko nie ma nic w moim rozmiarze, a poza tym to już ponad budżet trochę narazie. Muszę poważnie zastanowić się nad Meerminami

EDIT: Przypomniało mi się, że brałem pod uwagę trzewiki z KH, ale nie wiem jak z jakością i czy wyściółka cała ze skóry czy w palcach materiał jakiś?

EDIT 2: Poszperałem jeszcze po Loake i znalazłem takie coś: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=&shoeid=10303
             Nie wyglądają zbyt ciężko? Sprawdzą się w smart casualu?

Edytowane przez JDC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te balmorale ma kolega @TomiW01, pokazywał je ostatnio w JBMDNS:

i chyba pisał też ich recenzję w wątku producenta (z tego co pamiętam nie był do końca zadowolony, dostał parę z wadami czy coś w tym stylu).

Zwróć uwagę na to, że te dwie pary butów które wkleiłeś mają różne kopyta - wąskie Hiro (jeżeli masz szeroką stopę, to w ogóle się nad nimi nie zastanawiaj) oraz szerokie i dosyć casualowe Rui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Pierwsza para trafiła się felerna i wróciła do producenta a stamtąd pewnie na zatokę Natomiast druga to już inna para kaloszy. Po początkowym sceptycyźmie, pisałem o tym, muszę powiedzieć, że buty są naprawdę fajne. Po użyciu kremów ciekawie się starzeją, ładnie złamały. Zdjęcie zamieściłem kilka dni temu w JBMDNS. Muszę natomiast przyznać, że kopyto, Eton lub Olfe, jest wąskie, co dla osób z szeroką stopą i wysokim podbiciem może stanowić duży problem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopę mam raczej wąską, z podbiciem też bez większych problemów. Barierą narazie wciąż jest cena, a poza tym dotychczas internetowo kupowałem tylko ze stron PL. Brak karty kredytowej i PayPala trochę utrudnia sprawę. Muszę to dobrze przemyśleć. Chyba zrobię tak, że narazie kupię te z KH, ocenię jakość, poprzymierzam i najwyżej oddam i będę kombinował dalej :) wysyłkę mają 1 tydzień grudnia to do tego czasu może dozbieram do Meerminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JDC Jak płacisz PayPalem to Meermin nalicza jeszcze dodatkowe 5% (czyli koło 50zł) + co do zasady, paypal niekorzystnie przelicza złotówki na euro. Karta kredytowa to najlepsze wyjście, jeśli zależy Ci na cięciu kosztów.

Swoją drogą - również mam te balmorale i też je szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kosiareks napisał:

@JDC Jak płacisz PayPalem to Meermin nalicza jeszcze dodatkowe 5% (czyli koło 50zł) + co do zasady, paypal niekorzystnie przelicza złotówki na euro. Karta kredytowa to najlepsze wyjście, jeśli zależy Ci na cięciu kosztów.

Swoją drogą - również mam te balmorale i też je szczerze polecam.

Najlepsze wyjście to konto walutowe i karta płatnicza do tego konta, a nie karta kredytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kropek napisał:

Panowie, co powiedzie o tych konkretnie butach na późną jesień, zimę i wczesną wiosnę? Jako uzupełnienie smart casual?


 

http://www.tkmaxx.com/content/ebiz/tkmaxx/invt/Z./s./t./27095636/27095636_large.jpg

 

Niestety, są paskudne. Dobre trzewiki do stylu casual powinny wyglądać np. tak:

WBSW-W05454shadow-122214-F15-000?wid=790

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W tym roku zachorowałem na takie  buty :

https://www.amazon.com/dp/B007XOPTHA/ref=twister_B0032UYNKI?th=1&psc=1

 

Czy ktoś zna innego , tańszego producenta, który robi podobne buty ? Zależy mi na takim fasonie jak te Iron ranger, buty brązowe , skóra najlepiej jak te z amazona, czyli z efektem postarzenia.

Wziąłbym Red Wing, tylko ta cena ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechu napisał:

Witam !


 

W tym roku zachorowałem na takie  buty :

https://www.amazon.com/dp/B007XOPTHA/ref=twister_B0032UYNKI?th=1&psc=1


 

Czy ktoś zna innego , tańszego producenta, który robi podobne buty ? Zależy mi na takim fasonie jak te Iron ranger, buty brązowe , skóra najlepiej jak te z amazona, czyli z efektem postarzenia.

Wziąłbym Red Wing, tylko ta cena ...


 

 

Zależy co rozumiesz pod pojęciem podobnych butów. Te Red Wingsy są ze skóry full grain, szyte GYW w Stanach. Podobne buty produkuje jeszcze Wolverine (seria 1000 miles) oraz Chippewa, natomiast jedne i drugie kosztują około 300 $, czyli tyle co Red Wings. To bardzo dobre buty, warte swojej ceny i taniej nie znajdziesz, po prostu.

 

Natomiast podobne "worker boots", choć oczywiście klejone i we współczesnym designie (zalinkowae przez Ciebie są w stylu lat '20) robi naprawdę wiele firm - z zagranicznych np. Timberland czy Dr Martens, z polskich Hanzel. Nie jest to jednak to.

 

Nota bene, RW można kupić stacjonarniew Polsce, w Warszawie w Faster Dogu, zaś W 1000m wysyłkowo na Zalando. może się jednak przekonasz? :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Hargin napisał:

Ten model G&B to wprost buty nie do zajechania. Ja swoje już 3 rok noszę dość intensywnie i nie chcą się poddać. Tu jednak dostępny tylko rozmiar 46.

No to mnie pocieszyłeś, bo w moich po jednym spacerze w deszczu zszedł kolor z obcasów..co zresztą pokazywałem w wątku o G&B. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kosiareks napisał:

@JDC Jak płacisz PayPalem to Meermin nalicza jeszcze dodatkowe 5% (czyli koło 50zł) + co do zasady, paypal niekorzystnie przelicza złotówki na euro. Karta kredytowa to najlepsze wyjście, jeśli zależy Ci na cięciu kosztów.

Swoją drogą - również mam te balmorale i też je szczerze polecam.

O tym nie wiedziałem, dzięki za przestrogę.

22 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Najlepsze wyjście to konto walutowe i karta płatnicza do tego konta, a nie karta kredytowa.

Serio konto walutowe to najlepsze wyjście?! Pytam, bo takie posiadam (pamiątka po Erazmusie we Włoszech). Nawet nie wiedziałem, że można z takiego konta robić zakupy. Pytanie tylko czy posiadam kartę jeszcze, ale to chyba nie będzie problem załatwić :) dzięki bardzo za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Velahrn napisał:

 

Zależy co rozumiesz pod pojęciem podobnych butów. Te Red Wingsy są ze skóry full grain, szyte GYW w Stanach. Podobne buty produkuje jeszcze Wolverine (seria 1000 miles) oraz Chippewa, natomiast jedne i drugie kosztują około 300 $, czyli tyle co Red Wings. To bardzo dobre buty, warte swojej ceny i taniej nie znajdziesz, po prostu.

 

Natomiast podobne "worker boots", choć oczywiście klejone i we współczesnym designie (zalinkowae przez Ciebie są w stylu lat '20) robi naprawdę wiele firm - z zagranicznych np. Timberland czy Dr Martens, z polskich Hanzel. Nie jest to jednak to.


Nota bene, RW można kupić stacjonarniew Polsce, w Warszawie w Faster Dogu, zaś W 1000m wysyłkowo na Zalando. może się jednak przekonasz? :) 
 

Dziękuję za odpowiedź/

Czy to oby full grain ? Full grain mam torbę, wygląda zupełnie inaczej, skóra z fakturą, a ta na butach jest gładka skóra , tylko z przetarciami, nie wiem jak to fachowo nazwać.

Wolverine na zalando nie ma nic podobnego :(.

Chippewa ma juz całkiem podobne buty.  Musze popatrzeć.

Martens - podobnych nie znajdę, poza tym, do Martensa mam duze zastrzeżenia co do jakosci, 15 lat temu to były fajne buty, teraz to jakość spadła okrutnie, Hanzel - nie ma nic podobnego.

Nikt w Europie nie szyje takich butów ? Kurcze , klasyczny wzór.... Spodobały mi się takie brązowe, z tym typem skóry, o takim klasycznym fasonie (zaokrąglone noski, przeszycie, wysokie, takie jak RW, nic innego nie wchodzi w grę ). Miałem kiedyś trzewiki z takiej skóry, ale rozpadły się bardzo szybko - drogie i nędznej jakości, z włoch, reklamacje odrzucono.

Faster dog, ciekawy sklep, fajny klimat (wnioskuję ze zdjęć w sieci), tylko pędzić do wawy po buty  :(.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full grain może wyglądać różnie - to po prostu najbardziej wierzchni fragment skóry. Mam buty z identycznej skóry, tylko model blacksmith - jest to skóra licowa olejowana.

 

Link do Wolverine na zalando - https://www.zalando.pl/obuwie-meskie/wolverine-1000-mile/ Aż się zdziwiłem, bo ceny wzrosły. Na pewno były poniżej 1500 zł za niektóre modele. Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, w przyszłym roku biorę ślub, powolutku zaczynam się rozglądać za odpowiednimi butami na taką okazję. Nie mam jeszcze konkretów, jeśli chodzi o garnitur (kolor, krój), ale buty chciałbym klasycznie - czarne. Nie zdecydowałem również, ile na takie obuwie wydać - póki co w oko wpadły mi Berwicki 3488 Black, czarne oxfordy (lotniki nie podobają się narzeczonej). Kosztują 699 zł. Wstępnie powiedziałbym ok, ale że okazji, żeby ubrać oxfordy nie mam zbyt wiele (w pracy nie ma dress codu, większość aranżacji noszę w stylu jeansy + koszula) więc zastanawiam się, czy nie warto oszczędzić i wybrać coś tańszego, a przyinwestować w brogi - na codzień. Proszę o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Strykul napisał:

Dzięki @flozbi będę zatem śledził jego sklep - pytanie, czy wybór czarnych oxfordów z ażurowaniem - Berwick 2509 - na własny ślub to duża ekstrawagancja?

Na facebooku możesz dostać info z tego co pamiętam, ażurowanie i ślub - ogromna ekstrawagancja;-) 

Jak by był w przyszłości rozmiar to podobna klasa i cena (646 zł ze zniżką), o ile ci się podobają https://sklep.klasycznebuty.pl/724,crownhill-chicago-black-calf.html   ewentualnie tutaj https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/obuwie-oxford-gladkie-mezczyzna-klasyczne-czarne-biuro-slub-wygodne (długi czas oczekiwania - ponad miesiąc)

Jeszcze sprawa tego żeby rozchodzić trochę takie buty i podeszwę przygotować, bo z nówką łatwo orła wywinąć.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, flozbi said:

Na facebooku możesz dostać info z tego co pamiętam, ażurowanie i ślub - ogromna ekstrawagancja;-) 

Jak by był w przyszłości rozmiar to podobna klasa i cena (646 zł ze zniżką), o ile ci się podobają https://sklep.klasycznebuty.pl/724,crownhill-chicago-black-calf.html

Jeszcze sprawa tego żeby rozchodzić trochę takie buty i podeszwę przygotować, bo z nówką łatwo orła wywinąć.

 

W zasadzie to te Chicago są dużo ładniejsze :) Co do ekstrawagancji, to szukam po prostu opcji wykorzystania później tych butów częściej niż dwa/trzy razy do roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w pracy mam na nogach lotniki (dokładnie te https://www.zalando.pl/bow-tie-oksfordki-black-bq312a00b-q11.html), które moim zdaniem są jeszcze bardziej formalne od oxfordów Crownhill, założone do flanelowych spodni http://www.mangooutlet.com/PL/p0/mezczyzna/odziez/spodnie/eleganckie--/garniturowe-spodnie-z-wełny?id=53085531_92&n=1&s=prendas_he.pantalones_he i koszula jakiś kolor lila, a dzisiaj mam spokojny dzień pracy, bez formalnych spotkań. Można te buty ubrać więcej niż kilka razy w roku, w moim przypadku pewnie kilkanaście;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.