Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

wiem, że ten temat był już poruszany na tym forum setki razy, ale krótka (jeśli ktoś chce to może rozwinąć) odpowiedź chyba nie będzie dla Was męcząca:).

Mianowicie chodzi o wybór czarnych oxfordów w cenie +/- 600 (marki, sklepy internetowe). 

P.S. Ważnym dla mnie kryterium jest wygoda ponieważ zawsze mam problem z obtarciami na achillecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zagiel napisał:

Ważnym dla mnie kryterium jest wygoda ponieważ zawsze mam problem z obtarciami na achillecie.

I słusznie. Dla mnie też wygoda jest ponad urokliwością i formalizmem.

Moje Wiedenki/Oxfordy kupiłem w Loding (http://loding.pl/buty/oksfordy) i moim pierwszym wyjściem w nich był mój własny ślub z weselem (ponad 10 godzin) i _żadnych_ problemów ze stopami. Wprawdzie cena jest powyżej Twojego budżetu (950 zł), ale mają na tyle spory wybór i kompetentną panią z obsługi (przy zakupie osobistym w Galerii Mokotów), że może warto odżałować trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie. Dla mnie też wygoda jest ponad urokliwością i formalizmem.

c6ff545add28cdf2cd1e19fa534051eb.jpg

A tak na poważnie: to, że wbiłeś się pierwszy raz w oxfordy, które dobrze leżały na nodze, nieobcierały Cię i przetańczyłeś w nich wesele nie znaczy, że wszyscy na świecie mają dokładnie takie same stopy. Powiem więcej, jeżeli kolega powyżej ma jakieś problemy ze stopami to proszę nie udzielaj mu tak bezsensownych rad, jak Twoja, bo wróci z wesela boso. Oczywiście jeżeli Twoja rada nie jest kryptoreklamą

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomiW01 napisał:

A tak na poważnie: to, że wbiłeś się pierwszy raz w oxfordy, które dobrze leżały na nodze, nieobcierały Cię i przetańczyłeś w nich wesele nie znaczy, że wszyscy na świecie mają dokładnie takie same stopy. Powiem więcej, jeżeli kolega powyżej ma jakieś problemy ze stopami to proszę nie udzielaj mu tak bezsensownych rad, jak Twoja, bo wróci z wesela boso. Oczywiście jeżeli Twoja rada nie jest kryptoreklamą emoji4.png

Trudno, abym się wypowiadał na temat nóg Kolegi, a nie swoich. Trudno, abym się wypowiadał na temat butów, których nie mam. Rzeczywiście, mógłbym się nie wypowiadać na temat moich doświadczeń, ale świadomie nie skorzystałem z tej okazji.

Na tym forum w ciągu ostatniego miesiąca opisałem posiadane przeze mnie buty Shoepassion, Herring i Manuel Verdu, więc insynuowanie kryptoreklamy Lodinga wydaje mi się po prostu żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zagiel napisał:

P.S. Ważnym dla mnie kryterium jest wygoda ponieważ zawsze mam problem z obtarciami na achillecie.

Wg mnie kupujesz o pół numeru za duże buty, albo źle dopasowane. A przynajmniej skoro masz zawsze z tym problem, to tutaj bym szukał pierwszej przyczyny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TomiW01 napisał:

 

A tak na poważnie: to, że wbiłeś się pierwszy raz w oxfordy, które dobrze leżały na nodze, nieobcierały Cię i przetańczyłeś w nich wesele nie znaczy, że wszyscy na świecie mają dokładnie takie same stopy. Powiem więcej, jeżeli kolega powyżej ma jakieś problemy ze stopami to proszę nie udzielaj mu tak bezsensownych rad, jak Twoja, bo wróci z wesela boso. Oczywiście jeżeli Twoja rada nie jest kryptoreklamą emoji4.png

Porady jakie ja wyczytałem:

1. wybierz buty które będą przede wszystkim wygodne a nie ładne na obrazku/ półce sklepowej

2. wskazał markę, która się sprawdziła (subiektywnie)

3. wskazał, że istnieje sklep stacjonarny z komptenetną obsługą (zapewne faktycznie subiektywnie, ale na własnych doświadczeniach)

Wg mnie całkiem sensownie. 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie całkiem bezsensownie, bo:

1. Kolega pyta o buty w cenie +/- 600, a drugi kolega proponuje mu 40% droższe

2. Drugi Kolega proponuje pierwszemu aby kupił buty u miłej Pani, przydeptał jak kapcia i sunął na wesele z poprawinami. Nie bierze pod uwagę, że różnimy się jako ludzie stopami i co dla jednego może być dobre dla drugiego nie i skończyć się bardzo bolesnym otarciem (sam o tym mówi)

Do kol. Zagiel: proponuję Berwick (dostaniesz zniżkę w klasycznebuty.pl), obecne promocje w herringshoes.com (Herring, Loake, Baker)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji kosztują 160 euro, ale za przesyłki do Polski liczą sobie ~30 euro... czyli różnica w cenie przy zakupie wysyłkowym z Francji, a na miejscu w GM nie jest jakaś porażająca, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w GM można buty przymierzyć.

Edycja: teraz na stronie Lodinga ceny pokazują się w złotówkach i nie można sprawdzić w euro, ale chyba podnieśli nawet ostatnio ceny do 180 euro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swoje dwie pary to kontakt ze sklepem był utrudniony.

Lotniki dość mocno się fałdują.

Inny model gdzie były nakładane noski był ok.

Kiedyś na ebayu widziałem dość dużą ofertę używanych butów tej marki i w niektórych modelach "fałdowanie" było widoczne.

Niektóre modele mają wydłużone noski i ciężko trafić z rozmiarem.

Nie wiem czy mają jeszcze stoisko w jakiejś galerii w Warszawie.

Biorą bodaj 30Euro za przesyłkę a trwa co najmniej tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mosze napisał:

Wysyłka jest celowo tak skalkulowana, aby się nie opłacało kombinować. Tak czy owak, z tego, co wiem - nie warto.

To raczej nie kwestia kalkulacji Lodinga, a po prostu podejścia wszystkich francuskich sklepów do wysyłki do Polski. Markowski również życzy sobie 30 euro za przesyłkę do Polski, a Emling... 54 euro (!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś na luźniejsze okazje, np. do jeansów itp. Myślałem o sneakersach, ale natknąłem się na takie MD. Nigdy nie miałem ich butów, po obniżce chyba warto w tej cenie ?

http://www.massimodutti.com/pl/wyprzedaż-obniżki/buty/skórzane-buty-typu-derby-z-wytłoczeniami-c1403303p6975009.html?colorId=709&categoryNav=1403303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pooshek napisał:

Szukam czegoś na luźniejsze okazje, np. do jeansów itp. Myślałem o sneakersach, ale natknąłem się na takie MD. Nigdy nie miałem ich butów, po obniżce chyba warto w tej cenie ?

http://www.massimodutti.com/pl/wyprzedaż-obniżki/buty/skórzane-buty-typu-derby-z-wytłoczeniami-c1403303p6975009.html?colorId=709&categoryNav=1403303

Ze względu na skórę wykończoną jak grain, buty wyglądają dość ciekawie. Jak na casual to i cena i fason są jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję Waszej porady. Poszukuję czarnych oxfordów/wiedenek do ciemnogranatowego smokingu. Czytając forum skłaniam się do marki Yanko i konkretnie modelu Yanko 558 jednak mam poważne obawy co do wyboru właściwego rozmiaru i tego jak moja noga w tym modelu będzie "się czuła". Moja stopa to albo 42/8 albo 42,5/8,5, dostępny w tej chwili jest tylko ten pierwszy rozmiar, więc gdyby okazał się za mały miałbym problem. Doświadczenia z przymierzaniem butów pokazują, że w zależności od kopyta but nawet w tym samym rozmiarze może zupełnie inaczej leżeć. Byłem w warszawskim salonie Loake i tam przymierzyłem kilka modeli i do mojej stopy najlepiej pasował model Outlaw, kopyto Claridge, szerokość F w innych nie czułem się tak dobrze. Model Yanko jest w szerszym rozmiarze. Czytając forum Loake nie ma bardzo dobrej opinii, chyba, że to tylko moje wrażenie. W każdym razie wolałbym jednak przed zakupem buty przymierzyć, czy możecie mi polecić w Warszawie i okolicy salony w których nabędę dobrej jakości buty, porównywalne do Yanko i w tym przedziale cenowym ok 1200 PLN. Ewentualnie potwierdzić, że nie dostane nic lepszego niż Loake w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.