Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jest taka duża szansa. To były moje tak naprawdę pierwsze prawdziwe buty. Pan Zbyszek mnie namówił na moim zdaniem wtedy za małe buty. Teraz to jedne z najwygodniejszych w mojej kolekcji.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest taka duża szansa. To były moje tak naprawdę pierwsze prawdziwe buty. Pan Zbyszek mnie namówił na moim zdaniem wtedy za małe buty. Teraz to jedne z najwygodniejszych w mojej kolekcji.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

No tak ale teraz jak założyłem mniejsze to przyszywa nie wygląda o wiele lepiej, a dyskomfort jest taki, że ciężko w nich siedzieć nie mówiąc o chodzeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale teraz jak założyłem mniejsze to przyszywa nie wygląda o wiele lepiej, a dyskomfort jest taki, że ciężko w nich siedzieć nie mówiąc o chodzeniu...

Hmm, no dobra. Widać, że w takim razie kopyto jest trochę za szerokie. Jeśli nie masz wyboru i nie zdążysz nic innego na szybko przed ślubem załatwić, to weź te większe. Myślę że te mniejsze jakbyś trochę dłużej poroznaszał byłyby lepsze i tak jak napisał Pan Ireneusz złamałyby się pewnie ładniej. Tak czy inaczej, pochodź w nich trochę po domu przed uroczystością. Mam nadzieje, ze będą dobrze służyć :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze wrzucę zdjęcia tych swoich butów założonych na stopy. Na tych dwóch zdjęciach gdzie widać wielkie zagięcia przyjąłem bardzo nienaturalną pozycję dla stopy, stanąłem prawie, że na palcach. I jak to wygląda? Bardzo źle się marszczą na nodze czy daje radę?

 

a13d1b2878758.jpg0cb8f3d3777db.jpg174ca991fec7b.jpg48bcc98568f4b.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam berwicki i wiem czym się kończy trochę luzu... zapiętki, wkładki i tak w kółko, bo rozbijają się naprawdę potwornie. 

Czy może ktoś to potwierdzić?Przymierzałem Berwicki na najszerszym kopycie i były bardzo ciasne, więc odpuściłem. Ale skoro aż tak się rozbijają?Co prawda poważany na tym forum właściciel sklepu mi odradził zakup, ale cały czas szukam pretekstu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale teraz jak założyłem mniejsze to przyszywa nie wygląda o wiele lepiej, a dyskomfort jest taki, że ciężko w nich siedzieć nie mówiąc o chodzeniu...

Polecam rozbijanie u dobrego szewca. Mi Bernard Jakubowski z Poznania z butów z podobnym problemem zrobił najwygodniesze buty w moim życiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugi:

Według mnie załamania w normie, nie ma się czym przejmować.

 

Jeszcze przykład na to, że to co napisali Styleman i eustachu nie zawsze jest prawdą. Poniżej wklejam zdjęcie moich rocznych, dosyć często używanych Herring Edward II w rozmiarze 7,5 UK. Mam też buty na tym kopycie w rozmiarze 7 i są właśnie "na styk". Te w rozmiarze 7,5 od początku były odrobinę luźne, ale ja akurat lubię odrobinkę luzu. Ciekaw jestem czy według Was złamały się brzydko.... No chyba że nie jest to "but o dobrej konstrukcji", ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Dodam jeszcze, że w Charles II w rozmiarze 7 chodzę rzadko, bo wcale się mocno nie rozbiły i o ile na początku są dobre, to po 4-5 godzinach na nogach zaczynają trochę cisnąć. Może z czasem się rozejdą, ale wcale nie chce mi się z tym męczyć, więc przez większą część roku stoją sobie nieużywane na półce.

 

post-5706-0-48711400-1458806368_thumb.jp

 

Mam jeszcze kilka luźniejszych par i w żadnych nie zaobserwowałem nadmiernego rozbicia się, bądź brzydkich załamań... Jeżeli ktoś nie wierzy, mogę wkleić więcej zdjęć :)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Panowie, buty zostają w takim razie. Też właśnie pytałem o te zagięcia przez fakt, że posiadam Berwicki ( jeden z pierwszych zakupów) które są totalnie za duże i obszerne (chyba w żadnym miejscu stopa nie styka się z butem poza podeszwą) i one się tragicznie złamały na captoe. Z tym, że te berwicki jak je przyłożyłem do Yanko wyglądają jakby były zdjęte z osoby o 20 cm wyższej ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszły moje pierwsze Loake'i. Pasują jak ulał, wygodne, wyglądają tez bardzo dobrze, ale mam pewne zastrzeżenie dotyczące podeszew w obu butach. Zauważyłem, że w miejscu połączenia cholewki z podeszwą lekko odchodzi pewna warstwa (jak na zdjęciu). Ma to miejsce na całej długości w obu butach. Dodatkowo krawędzi podeszwy są dość mocno zjechane, ale akurat to mnie mało martwi, bo przecież mogę sobie to zapastować. Buty kupione jako I gatunek. Z góry dzięki za pomoc. 28d9f566e8de0c7ae57d3c135e572f67.jpg4a398056b4ee580c9c4d3d212337bc00.jpg35ed3e484d1d6a0cbbdecdc0d1527a30.jpg4b63fe2d97c04b9c70ddb02a3679b886.jpgbf5f66e04ded824643eb1ee913f227f8.jpg3b1b6e28f66823cd2074dcf3d4adf38a.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia pewnych rzeczy nie oddają, ale najprawdopodobniej jest trochę wadliwe frezowanie brzegów spodów. Jeżeli rozważasz zelowanie, to poza wyglądem nic nie powinno się dziać. Trochę gorzej gdyby była potrzeba kiedyś wymieniać spód skórzany, ale i to dałoby się przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Di Trevi to jest fontanna fajna, buty niekoniecznie. Jeżeli masz już smoking i wygląda on tak, jak smoking powinien wyglądać, to nie psuj go tanimi butami. Czarne oksfordy z nakładanym noskiem też dadzą radę do smokingu. Skóra lakierowana to w większości przypadków zły wybór z punktu widzenia starzenia się obuwia i konserwacji.

Jeżeli natomiast jest to smoking tylko z nazwy (nie obrażam, nie wiem po prostu i rozpatruję akademicko wszystkie możliwości) i kosztował tyle ile te buty, to możesz je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam ochotę nabyć swoje pierwsze buty zamszowe. Jako, że robi się coraz cieplej, więc i bardziej formalne stroje częściej pójdą w odstawkę, nadszedł chyba ten właściwy moment.

 

Wpadło mi w oko coś takiego: http://shopmiler.com/pl/obuwie/oksfordy/buty-loake-202-ds

 

Myślicie, że warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. No nie. Paskudne obszycie, buty klejone, do tego to nie są tak naprawdę lotniki. Powiem szczerze, że jedyne budżetowe lotniki, które mają sens, to wg mnie te: https://meermin.es/articulo.php?idArt=4630- przynajmniej jeśli chodzi o wygląd, bo Meerminów nie posiadam (aczkolwiek jest cały duży wątek na forum). Mają one tę przewagę, że chyba jako jedyne w tym przedziale cenowym mają jakkolwiek smukłe kopyto. Obłe lotniki wyglądają po prostu źle, a od producentów takich jak Berwick czy G&B innych nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.