Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

a co sądzicie o tych ? oczywiście na sezon jesienno - zimowy ?

Byłby to dla mnie początek przygody z "porządnymi" butami. Czy jak nosze w naszje rozmiarówce 42 to Herring w rozmiarze 7.5 - Medium fit (F) będzie dobrym wyborem ?

 

http://www.herringshoes.co.uk/herring/lydney_brogue-boot/tan-calf/second

 

pzdr

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty ogólnie ładne we dług mnie. Nie do końca odpowiada mi tylko ta czerwona podeszwa. Według tabeli zamieszczonej na stronie, rozmiar 42 to 8UK, więc 7,5 mogą być za małe, jeszcze w tęgości F. Bardziej precyzyjne będzie dobranie rozmiaru na podstawie długości stopy niż na podstawie rozmiaru innych butów, a w sumie nie wiemy jakie buty nosisz.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak z tym rozmiarem będzie ;)

Nie mierzyłem jeszcze, który rozmiar mi odpowiada ale 41( ten, Pani poleciła najpierw, potem dodała, że warto też zobaczyć 40) nie wygląda jak nowy but moim zdaniem. Widać już złamanie, widać, że jest to ostatnia para wystawowa, bo obecnie na sklepie już nie ma tego rozmiaru. 

snapchat-3420853646031716218.jpg

snapchat-7417031119689524959.jpg

snapchat-8152218364329115259.jpgsnapchat-8492250419905486375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem jeszcze, który rozmiar mi odpowiada ale 41( ten, Pani poleciła najpierw, potem dodała, że warto też zobaczyć 40) nie wygląda jak nowy but moim zdaniem. Widać już złamanie, widać, że jest to ostatnia para wystawowa, bo obecnie na sklepie już nie ma tego rozmiaru. 

 

 

 

 

But był przymierzany - cóż, to się zdarza. Na nowych butach będziesz miał to samo po kilkumetrowym spacerze. Jeśli nie akceptujesz stanu butów - możesz za darmo zwrócić.

Edit: te też są oczywiście nowe - miałem na myśli nieprzymierzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem jeszcze, który rozmiar mi odpowiada ale 41( ten, Pani poleciła najpierw, potem dodała, że warto też zobaczyć 40) nie wygląda jak nowy but moim zdaniem. Widać już złamanie, widać, że jest to ostatnia para wystawowa, bo obecnie na sklepie już nie ma tego rozmiaru. 

 

 

 

Wiesz, normalnym faktem jest to, że buty podczas przymierzania (któregoś z kolei) się łamią. Nie przejmuj się tym :) A jak te rozmiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But był przymierzany - cóż, to się zdarza. Na nowych butach będziesz miał to samo po kilkumetrowym spacerze. Jeśli nie akceptujesz stanu butów - możesz za darmo zwrócić.

Bardziej chodziło o to czy złamał się prawidłowo i czy raczej się tym nie przejmować. To moje pierwsze buty dlatego pytam. Aktualnie jestem w pracy, więc dopiero w domu się okaże, czy pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się zamieszczony przez @Saphir mój cytat z opinii butów CS i aby rozwiać pewną wątpliwość dotyczących jakości skór to może trochę doprecyzuję :

 

Jakość wykończenia skóry na butach, to nie jakość samej skóry wychodzącej z garbarni. To samo tyczy się wybarwienia - kolor na butach nie jest tożsamy z kolorem skóry użytej do produkcji.

 

W końcowym etapie produkcji butów, cholewki często są pokrywane apreturą, czyli środkiem wykończeniowym, mającym głównie za zadanie nadać butom ładny wygląd. Czasem apretura jest bezbarwna, czasem w zbliżonej kolorystyce do butów, a czasami w zupełnie różnym kolorze.

 

W butach @Hargin w żadnym wypadku nie stwierdziłem, że problemem jest jakość skóry. Użycie rozciągacza spowodowało odbarwienie apretury wykończeniowej, z czym w miarę doświadczony w pielęgnacji użytkownik powinien sobie poradzić. Jedyne co, to buty może nie będą się aż tak "lśnić". Zamieściłem informację o tym, że odbarwiona została apretura, ale w tym samym zdaniu użyłem ogólnego sformułowania "skóra" i być może zostało to mylnie przez wiele osób odebrane, że problem dotyczy skóry, a tak nie jest. Skóry są bardzo dobrej jakości odpowiadającej cenie butów.

 

Co do opinii na temat dobrych środków do pielęgnacji obuwia.

Moje pierwsze zetknięcie z dobrymi środkami, to był zestaw produktów Saphir otrzymany parę lat temu od Daniela. W stosunku do tego co było/jest na rynku polskim, to był olbrzymi skok jakościowy. Produkty Saphir są naprawdę dobrymi środkami, ale z drugiej strony, chcąc zachować pełen obiektywizm w ocenach nie można powiedzieć że "Francuzi zagwarantowali, że lepszej jakości nie ma". Saphir jest na wysokiej półce, ale nie tylko on jeden. Mało pewnie kto wie, ale wiele marek nie ma możliwości pojawienia się w Polsce, gdyż taka jest polityka koncernów. Niestety, ale Polska nie jest traktowana przez producentów priorytetowo (to i tak łagodnie powiedziane), tym bardziej szacunek dla @Saphir, że zdecydowali się wprowadzić do oferty swoje środki. Z pewnością miało to nie małe znaczenie dla innych firm przebijających się na rynku środków do pielęgnacji obuwia, jak chociażby wspomniane Famaco. 

 

Dla wszystkich oferujących wysoką jakość zawsze będzie miejsce na rynku, czy to producentów butów, środków do ich pielęgnacji, warsztatów, itp.

 

Jak @Saphir sam stwierdza i z czym trudno się nie zgodzić każdy wybierze to, co dla niego najlepsze. 
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

-W załączniku statystyki i linki do mojego bloga i społeczności. Dajecie mi towar, a jak mi się spodoba to publikuję 3 fotki na blogu i po jednej na FB+Instagram.

-Dzień dobry, nie za bardzo wiemy o co chodzi? Czy oczekuje Pan czegoś konkretnego z oferty multirenowacja.pl?

-No proszę! Szanujmy się! Chcę Yanko, bo zmieniam styl.

 

...

 

 

nie chcecie oglądać tego bloga.

 

 

Chcemy :) 

A tak ogólnie to wydaje mi się, że kolega miał bardziej uwagi do społeczności niż konkretnie do firmy saphir. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec zdradzę tajemnicę sukcesu:

  1. Wystarczy zaoferować jakość, którą ludzie sami sobie zweryfikują.
  2. Zrobić coś dobrego dla danej społeczności
  3. Pozostać pomocnym i życzliwym.
  4. I nie być nachalnym (jeżeli byłem to przepraszam) ... przypomniało mi się - byłem kiedyś nachalny, bo witałem się w wątku powitalnym z nowymi, ale chyba @xkoziol (jak ja gościa nie lubię ;)) potraktował mnie z buta i się wyleczyłem. 

Ja już o tym wielokrotnie pisałem, więc w skrócie: ad. 1: w mojej opinii Yanko to lepsze buty od Markowskiego, Barkera i Loake, lepsze od Yanko mam tylko Trickersy. Biorąc pod uwagę ceny, uważam że Yanko to nie są przesadnie drogie buty (nie chodzi o to, kogo na co stać, ale o to, co za swoje pieniądze otrzymuje). Tarrago i dwie linie Saphir to też bardzo uczciwie wycenione produkty (żeby nie było, że to peany, dodam, że np. produkty Avel (AGD) wycenione są IMO zbyt wysoko w stosunku do oferowanej jakości).

ad. 2 - 4: ekipa Patine to jedna z niewielu znanych mi ekip, gdzie nie tylko obsługa klienta zgodna jest z najlepszymi wzorcami marketingowymi, ale też jest po prostu sympatyczna (tego się nie można nauczyć z podręcznika dla marketingowca) i nie mam tego nieprzyjemnego wrażenia, że ktoś otrzymuje ode mnie kupę kasy i z tego powodu robi mi łaskę bez polskich znaków (jeśli komuś chodzi po głowie żarcik - tak, czasem może to być nieprzyjemne doznanie), a bez tej kasy nie powiedziałby mi nawet "dzień dobry".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saphir.pl:

Kurde, naprawdę szacunek za ten post, ale ja naprawdę nie chcę z Tobą żadnych wojen! 

Słuchaj, nie zrozumieliśmy się - bardziej to zrozumiał @Jamjest, ale też nie do końca.

Ja bardzo lubię firmę saphir. Mało tego, nie używałem nigdy lepszych wosków! Twarde, pięknie pachnące i szybko i łatwo dające piękne i długotrwałe lustro - to moje zdanie o pate de luxe. Uważam też, że creme universelle jest niezastąpiony przy pielęgnacji galanterii i innych skórzanych rzeczy innych niż buty, a renomat superancko zdejmuję tzw. panierkę z butów. Ja tych produktów systematycznie używam :) Uważam jednak, że nie można zapominać o innych firmach, którym coś mogło się bardziej udać niż Saphirowi (z tego, co pamiętam sam kiedyś wspominałeś coś o tym w wątku nt. nano-protectora Tarrago). Dajmy na przykład wspomniane wcześniej famaco albo chociażby burgol. Ich kremy w mojej opinii dużo lepiej się wchłaniają, lepiej odżywiają skórę, mniej mażą się po cholewce i są bardziej wydajne.

Myślę, że warto by było zrobić kiedyś jakiś test porównawczy kosmetyków najbardziej znanych firm, co Ty na to?   :)

 

Wracając do meritum, moje stanowisko wynika z tego, że irytuje mnie podejście, które starałem się opisać stosując aluzję do pewnego rzymskokatolickiego hymnu. Czyli saphir jest najlepszy, yanko najwspanialsze. Ja naprawdę szanuję i cenię obydwie te marki, ale nie róbmy z tego religii ;)

Również serdecznie pozdrawiam! :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego sam przytaczasz mgliste argumenty za rzekomą wyższością skór CS nad skórami Yanko?

Dlatego, że uważam, że CS stosuje lepsze skóry niż Yanko. Ja uważam tak (tak jak te kilka/wiele osóB), ktoś inny może uważać inaczej, a ktoś inny jeszcze inaczej :)

Moje "mgliste argumenty" mnie przekonują ;)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, normalnym faktem jest to, że buty podczas przymierzania (któregoś z kolei) się łamią. Nie przejmuj się tym :) A jak te rozmiary?

Wygląda na to że większy rozmiar jest prawie idealny. Mniejszy ledwo co włożyłem na nogę, o zdejmowaniu nawet nie wspomnę :D But ładnie trzyma całą stopę z wyjątkiem okolicy śródstopia tam jest lekki luz nad stopą, przez co but łamie się też troszkę dalej niż na załączonych wyżej zdjęciach. Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie bardzo wiem czy to dobre miejsce na to pytanie ale lepszego nie znalazłem.

Kupiłem chukka Yanko 080Y, rozmiar 8,5 ( taki jak noszę standardowo), wydawały mi się minimalnie za duże ale mniejszy już był niedostępny. Buty bardzo mi się podobają a w dodatku kupiłem je w dobrej cenie więc szkoda oddawać. Wsadziłem więc niegrubą wkładkę i od razu stopa lepiej wypełniła buta ( ze względu na kopyto z przodu mam nieco więcej luzu ale w obwodzie jest już ok, nie ma mowy o lataniu stopy).

Dzisiaj pierwszy raz założyłem buty na chwilę dłużej i pojawiły się takie oto zagięcia, które widać na zalinkowanych zdjęciach. Panowie, czy są one w normie czy może jest ich za dużo i za blisko noska i będą straszyć? Na lewym bucie zagięcia są głębsze ale to pewnie wina tego, że lewa stopa jest o 9mm krótsza. Co myślicie?

Pozdrawiam

 

 

Edit. Zapomniałem o zdjęciach.

 

https://zapodaj.net/9d4e3c4375c0c.jpg.html

https://zapodaj.net/38b3c3d81a598.jpg.html

https://zapodaj.net/29dccddd17fd4.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że większy rozmiar jest prawie idealny. Mniejszy ledwo co włożyłem na nogę, o zdejmowaniu nawet nie wspomnę :D But ładnie trzyma całą stopę z wyjątkiem okolicy śródstopia tam jest lekki luz nad stopą, przez co but łamie się też troszkę dalej niż na załączonych wyżej zdjęciach. Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Daj zdjęcia w jednych i w drugich. W nowych butach nie ma prawa być trochę luzu.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam berwicki i wiem czym się kończy trochę luzu... zapiętki, wkładki i tak w kółko, bo rozbijają się naprawdę potwornie. A to, że ciężko zdjąć to nic dziwnego. Czasami jak mam nowe buty to ich zdjęcie zajmuje mi nawet parę minut :) Oczywiście nie jestem pewien, że te mniejsze będą ok, ale niepokoi mnie ten luz na samym starcie i to jeszcze wieczorem kiedy stopa jest spuchnięta.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

W butach o dobrej konstrukcji powinien być miedzy podeszwa wewnętrzną a zewnętrzną korek.który pod wpływem wilgoci i ciepła naturalnie układa się do stopy,ubijając się,a co za tym idzie zwiększa się objętość buta. But rowniez będzie sie fatalnie łamał kiedy jest za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w bucie, w miejscu podbicia jest potrzeba zniwelowania luzu, lepszego wypełnienia wewnątrz, to jednym z najlepszych sposobów jest zastosowanie całościowej wkładki z pelotą metatarsalną. Jest to sprawdzone "lekarstwo" na dopasowanie zbyt luźnych butów.

 

post-1882-0-09898500-1463685251_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcia w jednych i w drugich. W nowych butach nie ma prawa być trochę luzu.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Mniejsze nie wchodzą w grę. Martwi mnie trochę, że jak wcisnę stopę maksymalnie do przodu to z tyłu zostaje mi max 2-3mm luzu. Największy dyskomfort czuję w piętach, tam trochę uwiera.

Na podbiciu nie mam luzu, tutaj but opina stopę idealnie, bardziej nad palcami.

snapchat-1342716084189252267.jpgsnapchat-5100814478449679382.jpgsnapchat-7254673585518571109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eustachu, Styleman:

 

Ja tam nie lubię jak buty za bardzo ściskają mi stopę i po bolesnych doświadczeniach z rozchodzenia takich butów od pewnego czasu kupuję buty z odrobiną luzu. Nie za duże, ale takie w które nie muszę na siłę wciskać stopy. Nie zauważyłem zjawiska brzydkiego łamania się w żadnych z nich. Nadmiernego rozbijania się również... A nie podejrzewam tych butów o bycie butami "o złej konstrukcji". Nie neguję tego, że Was coś takiego spotkało, ale nie traktowałbym tego jak reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze nie wchodzą w grę. Martwi mnie trochę, że jak wcisnę stopę maksymalnie do przodu to z tyłu zostaje mi max 2-3mm luzu. Największy dyskomfort czuję w piętach, tam trochę uwiera.

Na podbiciu nie mam luzu, tutaj but opina stopę idealnie, bardziej nad palcami.

snapchat-1342716084189252267.jpgsnapchat-5100814478449679382.jpgsnapchat-7254673585518571109.jpg

Jeśli przyszwa się tak zeszła, to za 5 noszeń noga będzie Ci pływać na szerokość.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.