Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Ile trzeba w pediwear/plal/herringshoes wydać na buty które:

a) nie są 'corrected grain' i się będą ładnie starzały

B) mają pełną wkładkę pod stopą (w sensie 'jeden kawałek skóry', nie 'ortopedyczną')

c) istnieją w rozmiarze 7H lub 7.5G

(a jakby jeszcze były brązowymi lotnikami...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba w pediwear/plal/herringshoes wydać na buty które:

a) nie są 'corrected grain' i się będą ładnie starzały

B) mają pełną wkładkę pod stopą (w sensie 'jeden kawałek skóry', nie 'ortopedyczną')

c) istnieją w rozmiarze 7H lub 7.5G

(a jakby jeszcze były brązowymi lotnikami...)

seriously?

Rozumiem, że można nie mieć czasu na samodzielne przeglądnięcie strony, ale: seriously?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz że to li i tylko kwestia lenistwa, proszę spojrzyj na te buty:

http://herringshoes.co.uk/product-info. ... &seconds=0

I odpowiedz mi gdzie widać jak jest zrobiona wkładka, i czy nie jest półwkładką...

W końcu to wątek 'krótkie pytania - krótkie odpowiedzi'...

Możesz oczywiście spojrzeć również na pediwear, na przykład na:

http://www.pediwear.co.uk/barker/products/77.php

i odpowiedzieć na podstawie...

...jeszcze mniejszej ilości informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jabberwocky

Dopóki nikt z nas nie ma zestawionego połączenia z bazami danych sklepów internetowych oraz z ich pracownikami, dopóty nie udzieli Ci odpowiedzi.

Spróbuj napisać do pediwear, odpowiadają prawie zawsze i zazwyczaj w przeciągu kilku godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, to jest dobry trop (choć pamiętam narzekania że któryś ze sklepów nie raczy odpowiadać na pytania o pierdoły w stylu długości wkładki...). Odpytam o kilka ciekawych par.

A odpowiedzi, owszem da się udzielić w sporej części przypadków, gdyż wiedza części Kolegów jest imponująca i na przykład tego które serie danej firmy mają pełną, a które skróconą wkładkę czy kto używa już przyzwoitej skóry znają na pamięć :)

i na dodatek dzielą się tą wiedzą (jednak nie wszystko da się łatwo wyszukać, pytanie zadawałem po lekturze około stu stron wątków obuwniczych). Wierzę że któryś z butofilów rzuci 'nie patrz na XXX, bo wszystkie z corrected grain'. Jeśli moje pytanie powinno się było wg moderatorów znaleźć w dziale 'mam ... na ...' proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz że to li i tylko kwestia lenistwa, proszę spojrzyj na te buty:

http://herringshoes.co.uk/product-info. ... &seconds=0

I odpowiedz mi gdzie widać jak jest zrobiona wkładka, i czy nie jest półwkładką...

W końcu to wątek 'krótkie pytania - krótkie odpowiedzi'...

Możesz oczywiście spojrzeć również na pediwear, na przykład na:

http://www.pediwear.co.uk/barker/products/77.php

i odpowiedzieć na podstawie...

...jeszcze mniejszej ilości informacji.

Obydwie pary butów, które zalinkowałeś to skóra typu corrected grain dodatkowo lakierowana specjalną bejcą. Jeżeli chcesz kupić buty ze skóry przynajmniej top grain i mają to być full brogue to trzeba wydać przynajmniej 150-160 funtów na pediwear lub herringshoes w zależności od sezonu.

Z top grain jest wykonana zdecydowana większość butów z serii Loake 1880, chyba najtańszej opcji cenowej w Twoim przypadku:

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitID=0

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitID=0

Ale już Ashby to corrected grain:

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitID=0

Gdybyś napisał szczegółowy post w tym temacie to byłoby nam łatwiej szukać. Nie zamierzam bowiem odwalać całej brudnej roboty i podsyłać Ci setki linków do różnych par butów.

Jeżeli chodzi o wkładkę (insole) to 95% butów na podanych przez Ciebie stronach ma wszyte na stałe pełne wkładki ze skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie pary butów, które zalinkowałeś to skóra typu corrected grain dodatkowo lakierowana specjalną bejcą. Jeżeli chcesz kupić buty ze skóry przynajmniej top grain i mają to być full brogue to trzeba wydać przynajmniej 150-160 funtów na pediwear lub herringshoes w zależności od sezonu.

Z top grain jest wykonana zdecydowana większość butów z serii Loake 1880, chyba najtańszej opcji cenowej w Twoim przypadku:

Gdybyś napisał szczegółowy post w tym temacie to byłoby nam łatwiej szukać. Nie zamierzam bowiem odwalać całej brudnej roboty i podsyłać Ci setki linków do różnych par butów.

Jeżeli chodzi o wkładkę (insole) to 95% butów na podanych przez Ciebie stronach ma wszyte na stałe pełne wkładki ze skóry.

Bardzo dziękuję. Trafione do przymierzenia w tkmaxxie bardzo budżetowe Loake były ze względu na skróconą wkładkę zupełnie nieakceptowalne (dobrze 'wypełniam' buty i półwkładka nie znosi zdejmowania...), i stąd moja obawa. Nie chodziło mi konkretnie o te dwie pary butów, odnosiłem się tylko do sugestii że nie umiem sobie odpowiedzieć na podstawie publikowanej informacji wyłącznie z lenistwa...

Informacja 'poniżej Loake 1880 raczej nie warto szukać' to jest bardzo dobry trop, zawężający o jakieś 3/4 pole zainteresowań, a najważniejsza dla mnie część kryje sie w krótkim 'top grain'.

(Przy okazji -> z uwagi na potrzebną tęgość ilość setek par do obejrzenia jest znacząco mniejsza niż w 'standardowych' szerokościach, a lotników nie widzę żadnych ani w pediwear, ani w herringshoes. Ciekawe czy pod brakiem szerszych kryje się rzeczywisty powód w rodzaju 'żle wygląda', bo chyba się trudniej nie formuje...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Grain to jeszcze nie Full Grain, ale myślę że stanowi bardziej rozsądne value for money. W obecnych czasach z powodu powszechnie stosowanej metody garbowania chromowego, które wypłukuje pigment ze skóry, krycie warstwowe lica jest powszechne i trudno dostać buty wykonane z dobrej gatunkowo skóry za dobrą cenę. Jeżeli szukasz porządnie wszytej wkładki i dobrej skóry to polecam Alfred Sargent.

Przy założeniu jednak, że na buty chcesz wydać w granicach 170 funtów (nie wiem czy dobre), wybrałbym buty włoskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Grain to jeszcze nie Full Grain, ale myślę że stanowi bardziej rozsądne value for money. W obecnych czasach z powodu powszechnie stosowanej metody garbowania chromowego, które wypłukuje pigment ze skóry, krycie warstwowe lica jest powszechne i trudno dostać buty wykonane z dobrej gatunkowo skóry za dobrą cenę. Jeżeli szukasz porządnie wszytej wkładki i dobrej skóry to polecam Alfred Sargent.

Przy założeniu jednak, że na buty chcesz wydać w granicach 170 funtów (nie wiem czy dobre), wybrałbym buty włoskie.

I kolejna porcja informacji, warto ciągnąć za język, po raz kolejny dziękuję. Zakupy rzeczy z kategorii 'luksusowych' - a tak z butami na specokazje w moim przypadku by było to jest raczej kwestia szukania na zasadzie 'chciałbym taki zestaw cech, zobaczmy czy zaakceptuję cenę' niż 'mam X funtów'. Jeśli chodzi o buty włoskie -> nie widywałem do tej pory ponadstandardowych szerokości i może się mylę, ale odpowiednik brytyjskiego H (czy G+½rozmiaru) może być traktowany przez Włochów jak buty dla yeti. Pierwotną przyczyną pytania jest oczywiście to czy warto w ogóle szukac butów fabrycznych - miałem nadzieję że tak, obawiam się że niestety merytoryka przemawia za tym co staram sie wypierać -> jeśli nie zrobię u szewca, nie będzie ani wygodne ani porządne (w sensie wrażenia 'wiem za co zapłaciłem i było warto').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio natknałem sie na meskie buty od Jimmy Choo,cenowo podobnie do C&J czy Churchs.Moze ktos sie orientuje jak wypadaja w stosunku cena do jakosci ?Lub jakies porównanie z w/w markami z Northampton?

P.

Większość męskich butów od Jimmy Choo jest produkowana przez Jil Sanders, a ten z kolei (dom mody - przyp.) ma wielu podwykonawców, min. Lattanzi, Santoni oraz Peluso tak więc rozstrzał jest dość duży. Jakościowo buty od Choo w większości przypadków plasują się niżej niż C&J z linii Benchgrade. Widziałem jednak kilka modeli (zastrzegam, iż jedynie w katalogu), które jakościowo mogą nawet dorównywać tym z Handgrade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam butów, które dobrze pasowałyby do casualowych zestawów z beżowymi chinosami. Rozglądam się za jakimiś ciekawymi sneakersami w stylu: http://www.bexley.com/Bexley/shoe-Roose ... rrer=15816

Może ktoś ma jakąś ciekawą (niedrogą) alternatywę?

Casualowo mozna tez nosic oxfordy, boat shoes, espadryle, chukka boots.

Jesli szukasz podobnych do tych co wkleiles, to szukaj w zarze i h&m - nie polecam, ale wygladaja podobnie i maja pewnie podobna jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

To taki fason sportowy ale sie caly czas zastanawiam skora bardzo dobrej jakisci cena -75% marka dobra na cieplejscze miesiace wydaje mi sie. ze moga byc - sam juz nie wiem. Prawde mowiac mam z 3 pary typowych letnich butow, ale od przybytku glowa nie boli. Mam podobne z delikatnej skork prawie jak papier, poprzedni sezon przelatalem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki fason sportowy ale sie caly czas zastanawiam skora bardzo dobrej jakisci cena -75% marka dobra na cieplejscze miesiace wydaje mi sie. ze moga byc - sam juz nie wiem. Prawde mowiac mam z 3 pary typowych letnich butow, ale od przybytku glowa nie boli. Mam podobne z delikatnej skork prawie jak papier, poprzedni sezon przelatalem bez problemu.

Jeśli Tobie się podobają i wiesz, że będziesz je nosił to nie wiem czemu miałbyś ich nie kupować... Co prawda to nie mój styl, ale nie są to koszmarki, a jeśli to rzeczywiście taka okazja jak mówisz to chyba nie ma się co zastanawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talko ile mozna miec botow klasycznych mam 5-6 par ktore nosze i 4 ktorych narazie nie nosze

Pewnie setki :)

Tu szafa jednego z użytkowników StyleForum, ktory z tego co wiem nie zajmuje sie ubraniami zawodowo, a jedynie z przyjemności.

Opis zdjęcia: A couple shoe shelves on the East wall of my dressing room.

post-270-13658921625639_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maja racje ale mi wystarcza te co mam - troche wiecej by sie znalazlo ale ich nie nosze. Z moja zona mozecie konkurowc w miesiacu kupuje 2-3 pary butow: Buty leza i wiekszosc jest nie noszona: Mi w zupelnosci wystarczy ok. 10-15 par butow noszonych a nie lezakowanych na pulkach. Przynajmiej zona ma wiecej funduszy na swoje wydatki :D

Pozdrawiam szanowne grono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.