Skocz do zawartości

(KONKURS) 4-bój klasyczny z PATINE i MULTIRENOWACJĄ


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z ostatniej chwili,  niewiedziałem czy zdążę bo trochę to zajęło - kilka dni wieczornej zabawy ze skrzynką z patine.pl. Przyznaję że szału w stanie sklepowym nie było jak ją wyjął z paczki, ale po przepolerowaniu kilkoma rodzajami papieru ściennego, pomalowaniu odpowiednim pigmenty, poddaniu procesowi patynacji, wyszło to co założyłem. Tylko gałeczka do otwierania nie dotarła na czas, ale bez niej również nie jest źle.

Zgłoszeniem punktu nr 3, ale może i do 1 spasuje ;)

Viola:)

IMG_20161218_133431.jpg

IMG_20161218_133210.jpg

IMG_20161218_133111.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategoria czwarta - przed/po
Sięgnąłem po zdjęcie z czasów, gdy te buty (Grenson) były w ruinie, czyli ponad rok temu. Wtedy z pomocą przyszedł mi szewc24 i poddał je renowacji oraz koloryzacji. Od tamtej pory były trzymane na prawidłach i pielęgnowane. Co kwartał czyściłem je renowatorem, raz na miesiąc nakładałem pommadiera, a raz na tydzień wosk. Spokojnie da się już je nosić do dżinsów. :)

 

buty.png

P1040605.JPG

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba sił w konkurencji numer 4.

<KLIK>

Mieszkanie. W tle słychać miłą dla ucha muzykę. Podłogę w przedpokoju wypełniają walające się tu i ówdzie buty, zarówno damskie jak i męskie, z przewagą tych pierwszych. Na ścianach wiszą przywiezione z wakacji obrazy i obrazki zakupione od ulicznych artystów. Mieszkanie jest posprzątane, ale nie sterylne, widać że odbywa się w nim zwyczajne codzienne życie. Kobieta powoli przygotowuje się do wieczornego wyjścia, a mężczyzna z uśmiechem na ustach gotuje obiad. Sączący się z potrawy orientalny zapach przypomina o podróżach do dalekich egzotycznych krajów. Przez otwarte drzwi balkonowe słychać bawiące się na podwórku dzieci, a wpadające przez okno popołudniowe słońce napawa wszystkich domowników optymizmem.

<KLIK>

                Mieszkanie. Przybysza wita wszechobecny zapach stęchlizny, jakby nikt tu od jakiegoś czasu nie mieszkał, pomieszany z osobliwym, w gruncie rzeczy przyjemnym dla nosa zapachem wosku i skóry. W przedpokoju stoją gdzieniegdzie kobiece buty. Jaka kobieta mogłaby tak mieszkać? Poprzekręcane, niemalże odpadające od ściany obrazki odbijają się echem minionych czasów. W pomieszczeniach panuje cisza, a każdy krok podnosi drobinki kurzu oświetlonego przez wąskie szpary w zasłoniętych zasłonach. Panuje półmrok, mimo popołudniowej pory. W pewnym momencie do przybysza docierają metodyczne odgłosy szorowania dobiegające z najdalszego pomieszczenia. Tyłem do reszty domu, na niskim taborecie, przy lampce o mocnym punktowym świetle siedzi mężczyzna. Wokół jego nóg w równych rzędach, niczym żołnierze na apelu, stoją błyszczące pary butów. Odwraca się i spogląda martwym spojrzeniem przekrwionych oczu, po czym powraca do przerwanego na kilka sekund zajęcia.

<KLIK>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Była pokusa, aby sobie podworować z cordovanowych chukka, ale poznański etos pracy zwyciężył :). Zamysł jest taki:

buty, które wyglądają lepiej z wiekiem.... dzięki produktom saphira (faktycznie wszystko kupowane tylko od chłopaków z multirenowacji).

Dwie wersje- z kotem i bez kota (bezsensowna, ale może się przyda ;-)). 2015- buty nowe, z pudełka wyciągnięte (tak naprawdę pudełka nie było, to secondsy z fabryki AS) i po równo roku użytkowania z pomocą tego co na drugim planie. Kot się nie zmienił :):

2015.jpgas 2016 kot.jpg:

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • waski locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.