Skocz do zawartości

Valentin Frunza boots


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

Pięta oraz nosek wzmacnione i usztywnione są turecką skórą. Według VF jest ona dużo lepsza od argentyńskiej różowej skóry. Wymieniana prze VF turecka i argentyśka skóra jest nazywana pittaned leather (może ma na myśli paterned leataher?). Nie mam pojęcia co to za skóra. Najważniejsze, że nie stosuje tworzyw sztucznych.

 

20161223_163812.jpg

 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fan_dobrego_buta napisał:

Nie mam pojęcia co to za skóra. Najważniejsze, że nie stosuje tworzyw sztucznych

Czytałem kiedyś na styleforum dyskusję o usztywnieniu noska i wcale nie wynikało z niej że skórzane usztywnienie jest lepsze niż celastic (bo co do tego, że skóra jest lepsza na usztywnienie pięt panowała raczej ogólna zgoda). Na przykład G&G czy EG stosują w butach RTW celastic do usztywnienia nosków i nie sądzę żeby wynikało to z chęci cięcia kosztów. Oczywiście jeżeli ktoś chce mieć jak najbardziej tradycyjnie zrobione buty, to skórzane usztywnienie noska jest olbrzymią zaletą.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórzane usztywnienie podnoska, jeżeli chodzi o funkcjonalność, jakość wykonania, późniejsze dopasowanie buta do stóp jest wg mnie poza jakąkolwiek dyskusją jeżeli chodzi o porównanie do celasticu. Temat na dłuższą dyskusję, ale tak w skrócie :

1. Jedna z najważniejszych kwestii - oddychalność. Nie trzeba chyba rozwijać tematu tworzywa, bo chyba jasnym jest, że mamy po prostu kawałem "gumiaka" na czubku. Nie przepuszcza wilgoci, zatrzymuje ją wewnątrz butów, przy zwiększonej potliwości stóp może doprowadzać do powstawania pleśni w tym miejscu. Jak wygląda sprawa ze skórą ? Jakie właściwości ma, to wiadomo. Pozostaje pytanie o system montażu oraz ewentualny zarzut, że przecież podnoski są wklejane. Tak, są wklejane, ale w przypadku ręcznej roboty, wykorzystuje się do tego specjalne pasty, które nie powodują ograniczenia oddychalności skóry. Takie pasty nie zawierają żadnej chemii, co z pewnością też jest ważne.

2. Za pomocą skóry (chociaż w pewnych granicach też można wykorzystać celastic) można na danym kopycie wpływać m.in. na kształt czubka butów przez zastosowanie cieńszej, lub grubszej skóry, dokonując później jej odpowiedniej obróbki. Nawet cienka skóra po zastosowaniu pewnych środków może mieć świetne parametry wytrzymałościowe.

3. Dopasowanie do stóp - skóra tak bije na głowę syntetyk, że szkoda nawet rozwijać ten temat. Można dowolnie we własnym zakresie na stopach, lub przy użyciu maszyn modelować czubki.

4. Kwestie naprawy. Jeżeli celastic się odkształci pod wpływem uszkodzenia mechanicznego butów, wystąpienia jakiegoś nacisku na czubek, to w wielu przypadkach jest już "po zawodach", bo mamy po prostu zgnieciony "ping pong". W przypadku skóry jest zdecydowanie łatwiej ponownie wyprowadzić kształt czubka. Zdecydowanie łatwiej jest też dokonywać napraw cholewek z podnoskiem skórzanym, bo można oddzielić na czas naprawy skórę podnoska cholewki, przy tworzywie jest to zdecydowanie trudniejsze, a czasem wręcz niemożliwe.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.