Skocz do zawartości

Poradnik dla nowych użytkowników


Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, FONos napisał:

Marynarki dodałbym M.Ceran i Lancerto :)

Z Lancerto bym się zgodził (przynajmniej po jednej sztuce, którą mam), ale:

- guziki są takie nijakie

- niefunkcjonalne rękawy

Niech poprawią to drugie, to dla mnie wskoczą na miejsce nr 1 polskich sieciówek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BrotherM napisał:

Z Lancerto bym się zgodził (przynajmniej po jednej sztuce, którą mam), ale:

- guziki są takie nijakie

- niefunkcjonalne rękawy

Niech poprawią to drugie, to dla mnie wskoczą na miejsce nr 1 polskich sieciówek. :D

Jeśli masz na myśli nieprzecięte dziurki na rękawach, to lepiej niech zostaną takie. Dużo prościej o przeróbki przy nakładanych guzikach, a przynajmniej marynarki nie będą udawać "bespoke'owych". Guziki okej, z tym w polskich siecówkach bywa kiepsko, ale z drugiej strony.. Za 400pln to ja bym się corozzo nie spodziewał ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2016 o 08:47, swordfishtrombone napisał:

O co Wam chodzi z tą niechęcią do popeliny? To świetny materiał na formalne koszule, najbardziej elegancki i uniwersalny. Waszym zdaniem lepiej na formalną okazję założyć twill albo royal oxford...?

Popelina nie jest elegancka, bo gniecie ją nawet zdjęcie z wieszaka. Nie jest też uniwersalna, bo nie oddycha, co jest niepożądane zarówno latem, jak i zimą. Oczywiście, trochę przesadzam - ale troszkę doświadczenia z MTM koszulowym mam (20+ uszytych koszul) i problem gniotliwości popeliny występował zawsze i wszędzie (szyłem w Balthazarze, Da Vinci, u Zaremby, Milera i Macaroniego). Po godzinie noszenia, koszule z tego materiału są pogniecione jak po całym dniu - właśnie dlatego nie są eleganckie. Szczęśliwie, błąd polegający na zamawianiu koszul popelinowych popełniałem tylko na początku - odsłużyły one swoje i mogły wreszcie wylądować w koszu. Uczcie się na moich błędach koledzy, zamawiajcie tylko z twillu i oksfordu! :-D

I odpowiadając na Twoje pytanie - tak. 99 % ludzi nie ma pojęcia, że istnieje coś takiego, jak formalność splotów koszulowych, a te 1 % uzna to za spezzaturę.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Velahrn napisał:

Popelina nie jest elegancka, bo gniecie ją nawet zdjęcie z wieszaka. Nie jest też uniwersalna, bo nie oddycha, co jest niepożądane zarówno latem, jak i zimą. Oczywiście, trochę przesadzam - ale troszkę doświadczenia z MTM koszulowym mam (20+ uszytych koszul) i problem gniotliwości popeliny występował zawsze i wszędzie (szyłem w Balthazarze, Da Vinci, u Zaremby, Milera i Macaroniego). Po godzinie noszenia, koszule z tego materiału są pogniecione jak po całym dniu - właśnie dlatego nie są eleganckie. Szczęśliwie, błąd polegający na zamawianiu koszul popelinowych popełniałem tylko na początku - odsłużyły one swoje i mogły wreszcie wylądować w koszu. Uczcie się na moich błędach koledzy, zamawiajcie tylko z twillu i oksfordu! :-D

I odpowiadając na Twoje pytanie - tak. 99 % ludzi nie ma pojęcia, że istnieje coś takiego, jak formalność splotów koszulowych, a te 1 % uzna to za spezzaturę.

Oprócz twillu jest jeszcze pare innych splotów z których formalne koszule można by uszyć, natomiast oksford jest fajny ale wg mnie jednak nie na formalne koszule :) . Zgadzam się że na sploty i ich wpływ mało kto zwraca uwagę, sam do niedawna w o ogóle się nad tym nie zastanawiałem ... bawełna to bawełna. Dopiero jak zacząłem drążyć właśnie kwestie tego co to jest ten tak chwalony oksford wyszło ileż to mamy splotów i jak one wpływają na stronę użytkową koszuli. Dla początkujących można choćby polecić jeden z odcinków Tomka Milera na YT gdzie opowiada o podstawowych splotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Meander napisał:

Jeśli masz na myśli nieprzecięte dziurki na rękawach, to lepiej niech zostaną takie. Dużo prościej o przeróbki przy nakładanych guzikach, a przynajmniej marynarki nie będą udawać "bespoke'owych". Guziki okej, z tym w polskich siecówkach bywa kiepsko, ale z drugiej strony.. Za 400pln to ja bym się corozzo nie spodziewał ;)

Ciekawy zabieg widziałem ostatnio w marynarkach Mango - dwa guziki funkcjonalne i dwie atrapy (funkcjonalne u góry, atrapy u dołu). Dzięki temu można spokojnie skracać rękaw.

Nota bene ten trend na marynarki z funkcjonalnymi guzikami na rękawie w produktach RTW jest mega denerwujący - już nie raz zdarzyło mi się przekreślić marynarkę, bo nie można było skrócić rękawów (nie były jakieś super, więc szkoda mi było pieniędzy na skracanie u góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Meander napisał:

Jeśli masz na myśli nieprzecięte dziurki na rękawach, to lepiej niech zostaną takie. Dużo prościej o przeróbki przy nakładanych guzikach, a przynajmniej marynarki nie będą udawać "bespoke'owych". Guziki okej, z tym w polskich siecówkach bywa kiepsko, ale z drugiej strony.. Za 400pln to ja bym się corozzo nie spodziewał ;)

Mam jedną z Lancerto. Na mój wzrost rękawy ma idealnej długości, więc mnie ten problem nie dotyczy. Tylko trochę się w niej źle czuję czasem przez te atrapy. Problemy pierwszego świata, co nie? ;)

 

A taki mój kolega, z którym ostatnio współpracuję. Codziennie ta sama, poliestrowa marynarka od formalnego czarnego garnituru. W barkach za duża o dwa rozmiary.  Do tego niebieskie chino. I co? Nie rusza go to, a niby to pewnie u polowy forum zawałem by się skończyło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.