Skocz do zawartości

Planszówki pod krawatem


TomHagen

Rekomendowane odpowiedzi

Z tematu o poszukiwaniach gry planszowej dla syna jednego z forumowiczów widać że mamy wśród siebie kilku graczy. Może byśmy się czasem spotkali i pograli, każdy pewnie mam inny zestaw tytułów, inne doświadczenia. Ja z chęcią spotkam się w Warszawie a mam:    Carcassonne z 2 dodatkami, Gre o Tron LCG, Neuroshimę hex z mnogością armii, Studium w szmaragdzie, znak starszych bogów, Horror w Eldritch i 2 małe dodatki, Tezeusz + 2 dodatki, Arctic Scavengers, Dominion, Red 7, 51 Stan+ Nowa Era+ Winter, Poprzez wieki...

 

Z miejscem nie byłoby problemu, są lokale które same oferują gry dla ludzi przychodzących na drinka, ważne by każdy zarezerwował sobie odpowiednią ilość czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kropek napisał:

Panowie, a co polecacie na zimowe wieczory do pogrania z drugą połową? Uprzedzam - jesteśmy zupełnie początkujący jeśli chodzi o planszówki ;)

Z takich bardzo podstawowych poleciłbym Jaipur i Patchwork (nie zrażaj się tematyką tej drugiej).

Troszkę bardziej skomplikowane, ale nadal stosunkowo proste - 7 Cudów Świata: Pojedynek. Szybkie partie na 30-40 minut, duuuużo kombinowania i nasz numer 1 na zimowe wieczory.

Race for the Galaxy - karcianka, w której jest zdecydowanie więcej kombinowania, drugą połówkę może zrazić trochę "galaktyczna" tematyka, chyba, że akurat lubi te klimaty.

Robinson Crusoe - fenomenalna kooperacja na wiele partii, kilka scenariuszy, dodatki i możliwość gry w większym gronie (ale na 2 osoby sprawdza się idealnie).

I na sam koniec - Zimna Wojna. Ja uwielbiam, odstrasza tylko długość partii (przynajmniej 5 godzin). Masa kombinowania, ale tutaj już instrukcja jest objętości cieniutkiej książki.

 

Na sam początek spróbujcie 7 Cudów Świata: Pojedynek.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za polecenie! Sprawdzę, która z gier polecanych przez Ciebie mi najbardziej pasuje :)

Od swojej lepszej połowy dostałem na urodziny "Stawka większa niż życia". Nie wiem czy graliście i znacie tytuł ale nas "trochę" pozamiatała instrukcja, która jak dla  nas jest dosyć skomplikowana o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kropek - do Stawki się kiedyś szykowałem, bo z tego co widziałem na YT i wyczytałem jest bardzo fajna i jednocześnie dość skomplikowana. Z tego co kojarzę jest jakiś wariant podstawowy/uproszczony, koniecznie od niego zacznijcie. A zamiast czytać instrukcję po 5 razy polecam poszukanie na yt jakiegoś filmu (np. https://youtu.be/BNiu74x03YA), w którym ktoś przedstawia zasady i po takim seansie można już grać z instrukcją pod ręką.

To jest bolączka przy większych tytułach. Niekiedy zanim człowiek porządnie zagra musi poświęcić godzinę lub dwie na ogarnięcie zasad, potem pierwsze kilka partii na próbę i tak po spędzeniu z jakąś grą kilkunastu godzin można swobodnie grać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Do mojej biblioteczki zawitało Scythe. Gra w alternatywnym świecie, osadzona po pierwszej wojnie światowej. Gra w typie Euro, gdzie zdobywamy surowce, rozstawiamy robotników i... mechy!  Do tego wspaniałe ilustracje Jakuba Różalskiego! 

https://www.google.pl/search?espv=2&biw=1280&bih=615&tbm=isch&sa=1&q=scythe+game&oq=scythe+game&gs_l=img.3...12755.14629.0.14871.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c.1.64.img..0.0.0.ahMz_L_PqCk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.