Skocz do zawartości

Trzewiki Shell Cordovan - jakie wybrać?


Czarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.02.2017 o 11:39, saphir.pl napisał:

Po lewej Burdeos (Oxblood) / Po prawej Marron

58a57eb70487e_marron__burdeos_003.thumb.jpg.ef498dd80b58b202b827345b72555cfb.jpg

Panowie, dylemat - który kolor wybrać? Do wczoraj byłem przekonany do wersji Marron, ale dziś, kiedy już miałem składać zamówienie, ręka zadrżała nad klawiaturą;) Generalnie będą to Yanki 525 boot w takiej wersji jak te po lewej na zdjęciu, czyli pełne oczka zamiast haczyków, ale na podeszwie Vibram (pamiętam co pisałem o commando - trudno, będę kręcił piruety na śniegu ;)) Marron jest wyraźnie ciemniejszy, co bardzo mi odpowiada, z drugiej strony internety pełne są zdjęć pięknie spatynowanych bordowych Aldenów (wiem, że inny cordovan), co z kolei wygląda jeszcze lepiej. 

Stąd moje pytanie: Marron czy Burdeos?

Pomożecie?:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzcie jeszcze Panowie, którą podeszwę i dlaczego właśnie tą wybralibyście do trzewików z cordovanu:

Oslo /York /Vibram /Atlanta

W ramach uzupełnienia moich dotychcasowych przygód z cordovanem... Meerminy udało mi się sprzedać. Rozmiar był dobry i buty ogółem oceniam wizualnie jako dobre. Cordovan jako materiał do dbania i szczotkowania... moje marzenie, coś pięknego :) Jestem zdecydowany na kolejną/inną parę ale postanowiłem, że wolałbym jednak trzewiki bez zdobień. Myślę także nad monkami... jakimiś loafersami. Znów jestem w pewnym sensie w punkcie wyjścia... tyle tylko, że teraz zastanawiam się nad zamówieniem Yanko vs kupnem carminy. Za carminą przemawia natychmiastowa dostępność oraz Horween... za Yanko zdecydowanie niższa cena, znam kopyto i mam pewność co do rozmiaru... włoski cordovan na zdjęciach wygląda bardzo dobrze... ehh dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, metius napisał:

Panowie, dylemat - który kolor wybrać? Do wczoraj byłem przekonany do wersji Marron, ale dziś, kiedy już miałem składać zamówienie, ręka zadrżała nad klawiaturą;) Generalnie będą to Yanki 525 boot w takiej wersji jak te po lewej na zdjęciu, czyli pełne oczka zamiast haczyków, ale na podeszwie Vibram (pamiętam co pisałem o commando - trudno, będę kręcił piruety na śniegu ;)) Marron jest wyraźnie ciemniejszy, co bardzo mi odpowiada, z drugiej strony internety pełne są zdjęć pięknie spatynowanych bordowych Aldenów (wiem, że inny cordovan), co z kolei wygląda jeszcze lepiej. 

Stąd moje pytanie: Marron czy Burdeos?

Pomożecie?:ph34r:

Jeśli mowa o cordovanie, to w Comipelu ich wersja koloru #8 nazywa się chyba "Mogano Brown". Mam z niej trzewiki. To, co widzisz na zdjęciu, to wersja maksymalnie oświetlona, w rzeczywistości przez większość czasu wyglądają na znacznie ciemniejsze. Ja bym powiedział, że przez większość czasu są brązowe, a tylko w słońcu pojawiają się bordowe refleksy. To przepiękny kolor, dla mnie żaden "zwykły" brąz (mam buty z cielaka w kolorze Marron z Yanko, są jaśniejsze od tego cordovanu Mogano Brown) nie ma do niego startu. Zobacz moje zdjęcia wyżej w tym wątku.

Zaznaczam, że nie porównuję koloru Burdeos i Marron, które są kolorami skór cielęcych.

Ja mam podeszwę York i jestem zadowolony. Jak zamawiałem, nie było opcji commando (a nie pytałem) - pewnie taką bym wybrał. Wylądowałbym z butami może bardziej w stylu "mean motherfucker", ale mniej uniwersalnymi. Jeszcze wiele lat przede mną z tymi butami, ale na dziś jeśli miałbym im wymieniać podeszwę, to na commando (liczę, że gdy podeszwa York się zużyje, to i cholewka będzie się nadawała do casualu).

Brak haczyków to - póki co tak mi się wydaje - dobry pomysł. Nie zapomnij o tej pętelce z tyłu do zakładania, bez niej byłby płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Brak haczyków to - póki co tak mi się wydaje - dobry pomysł. Nie zapomnij o tej pętelce z tyłu do zakładania, bez niej byłby płacz.

Mam dwie pary trzewików z pętelką i jedną bez. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi opcja bez pętelki, w praktyce i tak jej nie używam a tylko przeszkadza i od czasu do czasu "blokuje" spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Mam dwie pary trzewików z pętelką i jedną bez. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi opcja bez pętelki, w praktyce i tak jej nie używam a tylko przeszkadza i od czasu do czasu "blokuje" spodnie.

Można ją chyba bez problemu obciąć. Ja mam jedną parę bez pętelki, ale cholewka jest tak miękka już (zresztą zawsze była), że wciąga się jak conversy. Przy cordovanie chyba bym się zapłakał przy zakładaniu bez tejże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.