Skocz do zawartości

Trzewiki Shell Cordovan - jakie wybrać?


Czarek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, eye_lip napisał:

Fotka z tel. więc jakość słaba, ale to horween TJ kilkuletnie, nigdy nie widziały prawideł, używane mocno roboczo - śnieg, sól, woda.

20170128_165112~2.jpg

Świetne! Właśnie do użytku "mocno roboczego" poszukuję cordovanu. Ktoś z Forumowiczów napisał, że ten rodzaj skóry nadaje się dla "zarządcy majątku z okresu dwudziestolecia międzywojennego" i chociaż miało to mieć wydźwięk negatywny, to jeśli chodzi o mnie, ciężko o lepszą reklamę :)

Ideałem dla mnie byłyby prezentowane w temacie Yanko trzewiki 525 na podeszwie commando. Mam nadzieję, że patine uda się przepchnąć ten pomysł.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pepo napisał:

Jest jakiś powód nie wkładania prawideł w buty z cordovanu? :P

Do butów które traktuję mocno użytkowo, wykonanych z dobrych skór nie używam prawideł - czyste lenistwo, a nic im to nie ujmie. Poza TJ są to C&J Tetbury, Alfred Sargent Hannover.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połysk taki, że chyba bym Cię (albo robiącego zdjęcia) na ulicy rozpoznał na podstawie tego odbicia w butach :D.

Z ciekawostek - ten cordovan, z którego teraz robi Yanko, jest z włoskiej firmy Comipel i on tak naprawdę nie jest włoski, tylko japoński, tj. jest z japońskiej garbarni, a Comipel go tylko barwi (na szeroką paletę kolorów). Ale to nie jest 100% pewne i oficjalne info, wyczytałem po prostu gdzieś na SF, może się mylę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie, moje zamówienie (Meermin) zostało zrealizowane :) 

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony… zamówienie zrealizowane w wyznaczonym przez producenta czasie… inna sprawa, że tak czy siak od zapłacenia do odbioru minęło 2 miesiące. 

Jakość… oceńcie sami… jak na moje oko jest przyzwoicie. Nie miałem jeszcze wiele do czynienia z cordovanem… ten jest tłusty, twardawy… hmm kropki po sierści mniej widoczne niż na shoepassion.

 

IMG_0066.JPG

IMG_0067.JPG

IMG_0068.JPG

IMG_0069.JPG

IMG_0070.JPG

IMG_0071.JPG

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić, ale biorą pod uwagę, że w pracy do minimum 17 a dzień krótki… nie wiem kiedy.

Na podbiciu jeden but-lewy jest mocno tłusty (robi się lekko widoczny biały film po szczotkowaniu) natomiast prawy jest trochę nierówno zafarbowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wspominałem w tym wątku o derbach Meermina w cordovanie (ten sam model użytkuje również Whitesnake o ile się nie mylę i jest bardzo zadowolony z cordovanu).

Poniżej krótka walka, którą podjąłem wczoraj wieczorem. Zasady były podobne, co przy Yanko i C&J - szczotka, woda, silny ruch posuwisty.

Tak wyglądały po wytarciu z kurzu itp. Widać różnicę przy skórze Yanko - meerminowa jest bardziej "satynowa", co nie jest komplementem - nie świeci się tak, jak Yanko.

merinn4.thumb.jpg.fd9658b6323dccbed468720382ce8e96.jpg

Czas na mój sposób na cordovan - aerozol i moczymy na maxa:

mermin2.thumb.jpg.2f8dc71192c5090f96b1abcf325fbc69.jpg

mermin3.thumb.jpg.57ae7d72abd2eb1f1a8ec694830388d9.jpg

Jak widać, cordovan szybko złapał wodę - mam podejrzenia, że skóra języka nie była tej samej jakości, co wingtip. Nie ma purchli, tylko plamy.

15 minut szczotkowania, bez żadnej pasty.

mermin5.thumb.jpg.472e306508ee68fb8fe88f16d0fa6d79.jpg

Pozostał biały nalot, zostało kilka ciemniejszych plamek od wody. Dziś rano zniknęły.

Dlatego oceniam wyżej cordovan, który mam w Yanko, od merminowego. Zaczynam podejrzewać, że bardzo dużo zależy od etapu "woskowania i olejowania" w zakładzie. Może w yanko trafiłem na bardzo dobry kawałek skóry, a w Meerminie na gorszy. Stąd ta różnica przy modelu Whitesnake'a.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wuj napisał:

Może w yanko trafiłem na bardzo dobry kawałek skóry, a w Meerminie na gorszy. Stąd ta różnica przy modelu Whitesnake'a.

Trafiłem dokładnie odwrotnie. Najlepszy kordowan mam na Meerminach, a kawałek od Yanko był smagany batem, żądlony i garbowany chyba przez praktykanta. Nie narzekam bo to mają być buty do dżinsów. Pokazuje to jednak wyraźnie jak bardzo producenci butów są uzależnieni od dostawcy surowca. W przypadku kordowanu, na niskiej półce cenowej, marka nie wykazuje żadnego związku z jakością.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.