Skocz do zawartości

Krupa & Rzeszutko - garnitur dwurzędowy


blekit

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Rangułt said:

@blekit zazdroszczę możliwości realizacji zamówienia w takiej pracowni jak @Krupa & Rzeszutko (film o pracowni zrealizowany przez SBwB dostępny na YT pokazuję znajomym i rodzinie jako przykład czegoś wyjątkowego na polskim rynku). Efekt końcowy wspaniały. Jak z logistyką dojazdów na przymiarki, możesz coś powiedzieć na ten temat, czy było to uciążliwe z Twojej perspektywy? 

Dzięki :) Co do logistyki, to wymagało to kilku dojazdów (4 planowanych i jednego dodatkowego), ale wszystkie udało się zrealizować w weekendy, więc nie było to specjalnie uciążliwe dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blekit napisał:

 

@Kyle zdjęcia nie oddają do końca rzeczywistości. Prześwit między ramionami a talią jest wyraźny, a marynarka jest naprawdę dobrze dopasowana w tym miejscu. Decyzja o takim wytaliowaniu została podjęta świadomie i jej nie żałuję. Obecnie uważam, że większość garniturów SuSu jakie mam jest za bardzo wcięta i zbyt krótka, co daje efekt klepsydry i uwydatnia moje szerokie biodra. Tutaj właśnie tego chciałem przede wszystkim uniknąć i to się w pełni udało. Zresztą jeżeli kiedyś zmienię zdanie, to akurat taka przeróbka/poprawka nie należy do najtrudniejszych. 

Czekam zatem na lepsze zdjęcia, chętnie zrewiduję moją opinię. Co do SuSu to bodaj raz ostatnio brałeś rozmiar long, a przy Twoim wzroście to raczej powinno być normą, nawet jeżeli wiąże się ze skracaniem rękawów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - oceniamy to, co widać na zdjęciach. Podobają mi się ramiona, spodnie (ładna linia), ogólnie garnitur jest na poziomie, jednak zgadzam się z opiniami powyżej - marynarka wygląda dość ciężko, nieco kwadratowo, a decyzja o szeroko rozmieszczonych guzikach była wg mnie niefortunna. Byłem ciekaw, czy wyjdzie lepiej od marynarek SS, które na @blekit z reguły leżą bardzo dobrze (z poprawką na drobne mankamenty, typu nieco za mała długość) - jak na razie SS wygrywa.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2016 o 13:08, Caporegime napisał:

Zastanów się, czy trochę lżej nie wyglądałaby marynarka, gdyby klapa w "dwurzędzie" nie zachodziła tak daleko, możesz potem mieć efekt bardzo oddalonych guzików od siebie, co optycznie zwiększa brzuch (warto sobie mydłem narysować guziki) 

 

Dnia 10.12.2016 o 16:35, Caporegime napisał:

Z przodu jest dopasowany - problemem jest kształt klap oraz to jak oplata sylwetkę (znacznie zachodzi na talię, co też automatycznie zmniejsza prześwit koszuli) - to moim zdaniem powoduje, że wizualnie wydaje się znacznie cięższy niż Twoje dwurzędowe marynarki z SS. 

A ostrzegałem, nawet z sympatii dwa razy :)

Ale jest dobra wiadomość - to się da poprawić - zwężając z boku da się zebrać materiał, klapy wtedy oddalają się od linii boku oraz od razu guziki przesuwają się bliżej siebie. Poprawka porównywalna do taliowania marynarki pod kątem skomplikowania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Caporegime napisał:

Ale jest dobra wiadomość - to się da poprawić - zwężając z boku da się zebrać materiał, klapy wtedy oddalają się od linii boku oraz od razu guziki przesuwają się bliżej siebie. Poprawka porównywalna do taliowania marynarki pod kątem skomplikowania. 

Robiłeś tak? Jaki był skutek? Bo w teorii to nie powinno zadziałać dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - zaraz po odebraniu jednego zamówienia miałem podobny efekt "ciężkości" i od razu oddałem do zwężenia, wizualnie dużo pomogło. Dlatego zawsze ostrzegam, że kamizelki / marynarki dwurzędowe są trudne w szyciu, bo nawet 1cm szerokości w guzikach robi różnicę w ogólnym odbiorze całości i niestety każde ustawienie daje inny efekt w odniesieniu do sylwetki 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dziko napisał:

Mam podobne wrażenia jak Koledzy, ale zwracam też uwagę, że marynarka samego krawca jest skrojona podobnie - zatem może to być po prostu element "house style" :-)

Guziki u Pana Rzeszutko nie są tak rozsunięte i to można na tym zdjęciu ocenić. Nie wydaje mi się jednak, że można na jego podstawie oceniać dopasowanie w talii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Przy okazji realizowania drugiego zamówienia postanowiłem skorzystać z okazji i oddać pierwszy uszyty w Pracowni garnitur do przeróbek. Plan był taki, aby wydłużyć rękawy i wytaliować marynarkę oraz zmniejszyć rozstaw guzików. Efekt widać na poniższych zdjęciach, ja jestem bardzo zadowolony :)

5a479813f194c_20171229_1133502.thumb.jpg.a4a53608b4f63665191c4795387f1e26.jpg

5a47981a01495_20171229_113436201.thumb.jpg.5eb3f54b5225ac9a47fc83b9ca20e249.jpg

Dodatkowo już po zrobieniu zdjęć rewers został przeprasowany i nie jest już tak zagnieciony na wysokości guzika.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.