Jump to content
kamil

Jakie buty mam dziś na sobie

Recommended Posts

Pomyślałem sobie, ze Wam sie spodoba :)  Ładnie pokazuje o ile za długie muszą być spodnie, zeby nadawały sie do podwijania. 

0CBA06CB-75A0-4A6B-B641-85C14DC9DF7A.jpeg.5abc77f72243a99e3ce1aabaa9c9b339.jpeg

• Like 3

23 minuty temu, Whitesnake napisał:

Ładnie pokazuje o ile za długie muszą być spodnie, zeby nadawały sie do podwijania. 

To prawda objawiona, czy jakaś pisana zasada (jak piana w piwie na dwa palce...) ?

Zawsze myślałem, że o rolowaniu spodni decyduje w pierwszym rzędzie wysokość cholewki - im wyższe buty, tym z krótszych spodni da się podwinąć. Jeansy, których nie podwijam w półbutach da się spokojnie podwinąć jeśli mam Wolveriny. Wysokość samego rolla to też sprawa dyskusyjna, jeśli złożysz swój na dwa to odejmiesz sobie optycznie ze wzrostu jakieś 2.5 cm (lub "one inch" jakby to powiedział @mayor ;) )

Btw. Ładne NB, to ich wersja split-toe ? 😈

11 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

to ich wersja split-toe ? 😈

To jest akurat wersja camel-toe😏

• Like 4
  • Upvote 1

33 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

Wysokość samego rolla to też sprawa dyskusyjna, jeśli złożysz swój na dwa to odejmiesz sobie optycznie ze wzrostu jakieś 2.5 cm (lub "one inch" jakby to powiedział @mayor ;) 

Mam z czego odejmować, więc nie bardzo mi to przeszkadza. Mój roll to min 4 cm. Co prawda to kwestia przyzwyczajenia 5cio cm manszetem w klasycznych spodniach, ale jako prawdę objawioną ujawnię, że roll poniżej 3cm wygląda marnie - niezależnie od wzrostu nosiciela.

Odnosnie wysokości podwinięcia także mam inne zdanie, cholewka nie ma znaczenia. Odpowiednia wysokość powinna być mierzona od kostki stopy. Mierzenie długości spodni do wysokosci cholewki to kwestia subkultury. 

47 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Btw. Ładne NB, to ich wersja split-toe ? 😈

Raczej wynik pielęgnacji w stylu „wrzucam regularnie do pralki automatycznej i z braku czasu suszę w suszarce”. Buty sportowe maja u mnie krótki, ale intensywny żywot :) 

27 minut temu, Tanatos70 napisał:

C&J Cardiff.

Kupione jesienią 2015 roku .

cr2.thumb.jpg.358e7287e7e9d313e1b9e826a35ec81d.jpg

Świetne buty. Aż tak dobra jest ta podeszwa (zawsze bałem się otwartego kanału) czy dość rzadko nosisz ? Moje AE były podobnie starte po 10-15 wyjściach.

10 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Świetne buty. Aż tak dobra jest ta podeszwa (zawsze bałem się otwartego kanału) czy dość rzadko nosisz ? Moje AE były podobnie starte po 10-15 wyjściach.

Dzięki :). Podeszwa, jak to w krokietach, nawet bardzo dobra. Powiedzmy, że zaliczyły ok. 20-30 wyjść (trudno mi oszacować). Otwartego kanału nie ma się co bać (nie wpadniesz do niego ;-)). Ja ze względu na anatomię, sposób stawiania kroków, ścieram "czubek" po jakichś 2-3 wyjściach. Łącznie ze szwem (dlatego w Vassach MTO zawsze zamawiam żabkę ew. gumowe wzmocnienie czubka). Jak na razie nic mi się jeszcze nie rozwarstwiło, ale to wynika z konstrukcji szycia pasowego. Od przetarcia zewnętrznego szwu do rozwarstwienia podeszwy jeszcze długa droga. Taką przynajmniej żywię nadzieję :)

EDIT: oczywiście stosuję różne "polepszacze" do podeszew: Saphir, Burgol, Colonill, Bootblack itp. Oczywiście nie wszystkie na raz, zamiennie jakieś 1-2 razy do roku.

4 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

To prawda objawiona, czy jakaś pisana zasada (jak piana w piwie na dwa palce...) ?

... a  to niby gdzie zapisane? 😈

53 minuty temu, Krzysiek_W napisał:

...

Nareszcie! Brakowało mi zdjęć tych butów :) 

Teraz czuję, że idzie wiosna.

• Like 2
  • Upvote 1