Jump to content
kamil

Jakie buty mam dziś na sobie

Recommended Posts

[mention=10507]Żorż Ponimirski[/mention] Buty (...) kompletnie nie pasują do podwiniętych jeansów.

Nie podzielam tej opinii.

@musa19, połączenie może wydawać się zbyt casualowe, ponieważ kolor jeansów jest prześwietlony (są ciemnogranatowe), ale kupiłem te buty dokładnie do takich połączeń i wg mnie ona są zbyt nieformalne (kolor/zdobienia/patyna) do czegokolwiek powyżej chino. Przynajmniej ja tak uważam. Btw. kilka stron wcześniej wrzuciłem gładkie, brązowe oksfordy Bally z wypastowanym noskiem do granatowych jeansów i było 20+ "polubień" ;)

49 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Zupełnie się nie zgadzam. Już o tym dyskutowaliśmy kiedyś.

Np. Carmina x Massdrop:

MD-37724_20170414153906_a2b42668944c66bb.jpg

Moje są jeszcze mniej formalne i mocno spatynowane.

W takim razie porównaj oba zdjęcia, np. sposoby podwinięcia. U ciebie jeden dłuższy, drugi krótszy, dodatkowo widoczny szew i strzępiące się nitki. Moim zdaniem wygląda to po prostu nieestetycznie, w przeciwieńswtwie do zdjęcia które zamieściłeś.

IMG_20190225_081636156_HDR.jpg.1877f0881ba063be150b77d9043b7ac2.jpg

• Like 2
  • Upvote 2

4 minuty temu, alabuz napisał:

W takim razie porównaj oba zdjęcia, np. sposoby podwinięcia. U ciebie jeden dłuższy, drugi krótszy, dodatkowo widoczny szew i strzępiące się nitki. Moim zdaniem wygląda to po prostu nieestetycznie, w przeciwieńswtwie do zdjęcia które zamieściłeś.

Spoko, tylko, ze w poprzednim wpisie skrytykowałeś, ze to buty nie pasują do podwiniętych jeansów, a teraz piszesz, ze jednak to jeansy są niefachowo podwinięte. Pozostanę przy swoim nieidealnym rozwiązaniu. Przy schylaniu się do zdjęcia wygląda to jednak odrobinę inaczej niż na profesjonalnej sesji dla Massdrop 😕

8 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Spoko, tylko, ze w poprzednim wpisie skrytykowałeś, ze to buty nie pasują do podwiniętych jeansów, a teraz piszesz, ze jednak to jeansy są niefachowo podwinięte. Pozostanę przy swoim nieidealnym rozwiązaniu. Przy schylaniu się do zdjęcia wygląda to jednak odrobinę inaczej niż na profesjonalnej sesji dla Massdrop 😕

Również miałem dziś dylemat czy podwinąć dżinsy, jednak doszedłem do wniosku że wygląda to okropnie. Owszem pasowało do butów idealnie kolorystycznie i stylowo, ale wykonanie nie. Te wszystkie perfekcyjne podwinięcia na sesyjnych zdjęciach mam wrażenie że są ze specjalnymi spodniami z ultracienkimi końcówkami nogawek, albo z fabrycznie zszytymi podwinięciami, czy ze wspomaganiem szpilek etc... Zwykłych spodni, aby to ładnie wyglądało nie podwiniesz, tworzą się fałdy, czasem coś się odwija, trzeba naprawdę mieć do tego stylową smykałkę i dobrą parę.

12 godzin temu, Jarek napisał:

Te wszystkie perfekcyjne podwinięcia na sesyjnych zdjęciach mam wrażenie że są ze specjalnymi spodniami z ultracienkimi końcówkami nogawek, albo z fabrycznie zszytymi podwinięciami, czy ze wspomaganiem szpilek etc...

Nie ma potrzeby stosować żadnych szpilek, czy innych wspomagaczy. Wystarczą zwykle dżinsy, które sa na tyle długie, że można je złożyć dwa razy. Warunkiem jest oczywiście estetyczne wykończenie szwów, ale to maja chyba każde dobre jakościowo spodnie. 

5 godzin temu, Whitesnake napisał:

Nie ma potrzeby stosować żadnych szpilek, czy innych wspomagaczy. Wystarczą zwykle dżinsy, które sa na tyle długie, że można je złożyć dwa razy. Warunkiem jest oczywiście estetyczne wykończenie szwów, ale to maja chyba każde dobre jakościowo spodnie. 

Noszenie podwiniętych jeansów, obojętnie czy turn-up czy pin-roll jest ciężkim wykroczeniem przeciwko zasadom męskiej elegancji.,Jeansy powinny mieć wykończony hem, najlepiej tym samym kolorem nici.,Sklepy z denimem z "górnej półki" oferują taką usługę na miejscu,często przy pomocy oryginalnych maszyn do hemowania denimu Union Special.,Ja czasem nosze podwinięte jeansy, ale kiedy się nosi turn-ups ze świadomością, że się nie powinno tego robić to jest inna kwalifikacja czynu zabronionego .,Wtedy nie jest to ciężki grzech, tylko sprezzatura

3 minuty temu, mayor napisał:

Noszenie podwiniętych jeansów, obojętnie czy turn-up czy pin-roll jest ciężkim wykroczeniem przeciwko zasadom męskiej elegancji.

Podwijanie rękawów koszuli też ?

Jeansy podwija się przede wszystkim aby szpanować ID selvedge ;) Podwijanie jeansów nie-selvedge to bieda-szpan, a nie żadne wykroczenie przeciwko zasadom męskiej elegancji ;)

Np. dzisiaj nie mam selvedge, i myk, nogaweczka odwinięta ;)

IMG_20190226_133916002_HDR.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

10 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Jeansy podwija się przede wszystkim aby szpanować ID selvedge ;) Podwijanie jeansów nie-selvedge to bieda-szpan, a nie żadne wykroczenie przeciwko zasadom męskiej elegancji ;)

Eksponowanie selvedge to o wiele cięższe wykroczenie przeciwko kodeksowi.,Gorszy jest monogram na lewym mankiecie koszuli,monogram na obydwu mankietach,później pełne imię i nazwisko na lewym ,na obydwu, na obydwu mankietach i na kieszeni koszuli,a kończy się w białych skarpetkach do sandałów.,

• Like 3

20 godzin temu, mayor napisał:

Noszenie podwiniętych jeansów, obojętnie czy turn-up czy pin-roll jest ciężkim wykroczeniem przeciwko zasadom męskiej elegancji.

Tak sobie myśle, ze dżinsy są wyłączone z jakichkolwiek zasad męskiej elegancji, więc jak już je zakładam, to samo podwijanie nogawek znoszę z godnością. Coś jak z paskami na dresie - :) np. na siłowni kompletnie mi nie przeszkadzają. 

• Like 2
  • Upvote 3

2 godziny temu, pi_senny napisał:

Dajcie spokój z podwijaniem dżinsów. 

No właśnie. Dzisiaj zaprowadziłem dziecko do szkoły w spodniach "w kancik", ale broniąc dobrego imienia dżinsów przebrałem się :P

IMG_20190227_083240.jpg

• Like 1
  • Upvote 2

23 minuty temu, Koval napisał:

Żorżu - najważniejsze, że Tobie się podoba... :ph34r:

W sensie zamszowe chukka i podwinięte jeansy, czy znów podwinięcie nie jest symetryczne do krzywizny ziemi i kąta padania słońca ?

51 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

W sensie zamszowe chukka i podwinięte jeansy, czy znów podwinięcie nie jest symetryczne do krzywizny ziemi i kąta padania słońca ?

Za krótkie podwinięcie, niezgodne z przyjęta normą, po za tym lewa nogawka jest wyraźnie mniej: o 1,7 mm podwinięta od prawej, wystaje też nitka, niedopuszczalne zachowania. Oszczędź nam patrzenia na to i po prostu oddaj spodnie do krawca;-)