Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja osobiście w ogóle "nie czuję" skór egzotycznych. O wiele bardziej podobają mi się np. wrzucone przez Ciebie @Beny23 chwilę wcześniej oksfordy Foster & Son. Ale wiadomo, o gustach itd. itp. :)

U mnie dzisiaj casualowo, na dynamicznym jak wieloryb kopycie ;). Buty po 4 warstwach kremu, skóra w końcu wydaje się przyzwoicie odżywiona. Połamały się bardzo mocno i wyraźnie. Przy tym fasonie (plain toe) to coś, czego można się spodziewać, ale zastanawiam się na ile efekt końcowy jest też skutkiem nienajlepszych warunków przechowywania...

W każdym razie biorąc pod uwagę charakter butów nie jest to coś co będzie mi przeszkadzać w użytkowaniu tych butów z radością :)

20190405_082907.thumb.jpg.3c1ef88f0b21037f1e583b89fa406146.jpg

20190405_082811.thumb.jpg.d3cd6a0d2a8f6b7bc30755639508ed04.jpg

Dagestad by Alfred Sargent

Bonusowo widok z okna. Nie potrafię zrobić dobrego zdjęcia z tej perspektywy.

20190405_082714.thumb.jpg.c6121342a1dc8b39fea3ef95dad624d1.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blekit napisał:

 Połamały się bardzo mocno i wyraźnie. Przy tym fasonie (plain toe) to coś, czego można się spodziewać, ale zastanawiam się na ile efekt końcowy jest też skutkiem nienajlepszych warunków przechowywania...

 

W nieczarnym chromexcelu występuje takie zjawisko, że jeśli naciśniesz cholewkę od środka to pojawia się jasne przebarwienie na zewnątrz. Skóra jest tłuszczowa i uchodzą z niej woski. Zastanawia mnie na ile jaśniejsze łamania u Ciebie są pochodną podobnego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

W nieczarnym chromexcelu występuje takie zjawisko, że jeśli naciśniesz cholewkę od środka to pojawia się jasne przebarwienie na zewnątrz. Skóra jest tłuszczowa i uchodzą z niej woski. Zastanawia mnie na ile jaśniejsze łamania u Ciebie są pochodną podobnego zjawiska.

Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z pull-up.

6 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

@blekit mi to raczej wyglada na efekt kiepskiej jakości skóry i tzw. loose grain a nie przesuszenia.

To bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka, @lubo69 może, ja się nie znam. Wiem tyle, że skóra była bardzo przesuszona. Poza fragmentami o których mówimy nie dzieje się z nią nic złego, wydaje się być dobrej jakości. Ale jak już mówiłem, nie jestem specem i nie potrafię nic więcej powiedzieć.

@xkoziol dla mnie zakup jest trafiony, to dokładnie taki model butów jakiego szukałem. Są bardzo wygodne i do dżinsów czy cięższych spodni na jesień będą w sam raz. Kupione były z myślą o casualu i przeznaczeniu na woły robocze do katowania, więc ślady złamania zupełnie mi nie przeszkadzają. Pewnie że fajnie jakby były mniejsze, ale jest jak jest i nie mam zamiaru się tym przejmować. Miałem Berwicki 3010 które też się brzydko połamały (subiektywnie jeszcze gorzej, bo zupełnie inaczej poszczególnych butach) i nosiłem je przez kilka lat i nikt mnie palcami nie wytykał ;) Myślę że z tymi będzie co najmniej tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.