Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

23 minuty temu, Whitesnake napisał:

Ładnie pokazuje o ile za długie muszą być spodnie, zeby nadawały sie do podwijania. 

To prawda objawiona, czy jakaś pisana zasada (jak piana w piwie na dwa palce...) ?

Zawsze myślałem, że o rolowaniu spodni decyduje w pierwszym rzędzie wysokość cholewki - im wyższe buty, tym z krótszych spodni da się podwinąć. Jeansy, których nie podwijam w półbutach da się spokojnie podwinąć jeśli mam Wolveriny. Wysokość samego rolla to też sprawa dyskusyjna, jeśli złożysz swój na dwa to odejmiesz sobie optycznie ze wzrostu jakieś 2.5 cm (lub "one inch" jakby to powiedział @mayor ;) )

Btw. Ładne NB, to ich wersja split-toe ? 😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

Wysokość samego rolla to też sprawa dyskusyjna, jeśli złożysz swój na dwa to odejmiesz sobie optycznie ze wzrostu jakieś 2.5 cm (lub "one inch" jakby to powiedział @mayor ;) 

Mam z czego odejmować, więc nie bardzo mi to przeszkadza. Mój roll to min 4 cm. Co prawda to kwestia przyzwyczajenia 5cio cm manszetem w klasycznych spodniach, ale jako prawdę objawioną ujawnię, że roll poniżej 3cm wygląda marnie - niezależnie od wzrostu nosiciela.

Odnosnie wysokości podwinięcia także mam inne zdanie, cholewka nie ma znaczenia. Odpowiednia wysokość powinna być mierzona od kostki stopy. Mierzenie długości spodni do wysokosci cholewki to kwestia subkultury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Świetne buty. Aż tak dobra jest ta podeszwa (zawsze bałem się otwartego kanału) czy dość rzadko nosisz ? Moje AE były podobnie starte po 10-15 wyjściach.

Dzięki :). Podeszwa, jak to w krokietach, nawet bardzo dobra. Powiedzmy, że zaliczyły ok. 20-30 wyjść (trudno mi oszacować). Otwartego kanału nie ma się co bać (nie wpadniesz do niego ;-)). Ja ze względu na anatomię, sposób stawiania kroków, ścieram "czubek" po jakichś 2-3 wyjściach. Łącznie ze szwem (dlatego w Vassach MTO zawsze zamawiam żabkę ew. gumowe wzmocnienie czubka). Jak na razie nic mi się jeszcze nie rozwarstwiło, ale to wynika z konstrukcji szycia pasowego. Od przetarcia zewnętrznego szwu do rozwarstwienia podeszwy jeszcze długa droga. Taką przynajmniej żywię nadzieję :)

EDIT: oczywiście stosuję różne "polepszacze" do podeszew: Saphir, Burgol, Colonill, Bootblack itp. Oczywiście nie wszystkie na raz, zamiennie jakieś 1-2 razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.