Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

8 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Spoko, tylko, ze w poprzednim wpisie skrytykowałeś, ze to buty nie pasują do podwiniętych jeansów, a teraz piszesz, ze jednak to jeansy są niefachowo podwinięte. Pozostanę przy swoim nieidealnym rozwiązaniu. Przy schylaniu się do zdjęcia wygląda to jednak odrobinę inaczej niż na profesjonalnej sesji dla Massdrop 😕

Również miałem dziś dylemat czy podwinąć dżinsy, jednak doszedłem do wniosku że wygląda to okropnie. Owszem pasowało do butów idealnie kolorystycznie i stylowo, ale wykonanie nie. Te wszystkie perfekcyjne podwinięcia na sesyjnych zdjęciach mam wrażenie że są ze specjalnymi spodniami z ultracienkimi końcówkami nogawek, albo z fabrycznie zszytymi podwinięciami, czy ze wspomaganiem szpilek etc... Zwykłych spodni, aby to ładnie wyglądało nie podwiniesz, tworzą się fałdy, czasem coś się odwija, trzeba naprawdę mieć do tego stylową smykałkę i dobrą parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jarek napisał:

Te wszystkie perfekcyjne podwinięcia na sesyjnych zdjęciach mam wrażenie że są ze specjalnymi spodniami z ultracienkimi końcówkami nogawek, albo z fabrycznie zszytymi podwinięciami, czy ze wspomaganiem szpilek etc...

Nie ma potrzeby stosować żadnych szpilek, czy innych wspomagaczy. Wystarczą zwykle dżinsy, które sa na tyle długie, że można je złożyć dwa razy. Warunkiem jest oczywiście estetyczne wykończenie szwów, ale to maja chyba każde dobre jakościowo spodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Whitesnake napisał:

Nie ma potrzeby stosować żadnych szpilek, czy innych wspomagaczy. Wystarczą zwykle dżinsy, które sa na tyle długie, że można je złożyć dwa razy. Warunkiem jest oczywiście estetyczne wykończenie szwów, ale to maja chyba każde dobre jakościowo spodnie. 

Noszenie podwiniętych jeansów, obojętnie czy turn-up czy pin-roll jest ciężkim wykroczeniem przeciwko zasadom męskiej elegancji.,Jeansy powinny mieć wykończony hem, najlepiej tym samym kolorem nici.,Sklepy z denimem z "górnej półki" oferują taką usługę na miejscu,często przy pomocy oryginalnych maszyn do hemowania denimu Union Special.,Ja czasem nosze podwinięte jeansy, ale kiedy się nosi turn-ups ze świadomością, że się nie powinno tego robić to jest inna kwalifikacja czynu zabronionego .,Wtedy nie jest to ciężki grzech, tylko sprezzatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mayor napisał:

Noszenie podwiniętych jeansów, obojętnie czy turn-up czy pin-roll jest ciężkim wykroczeniem przeciwko zasadom męskiej elegancji.

Podwijanie rękawów koszuli też ?

Jeansy podwija się przede wszystkim aby szpanować ID selvedge ;) Podwijanie jeansów nie-selvedge to bieda-szpan, a nie żadne wykroczenie przeciwko zasadom męskiej elegancji ;)

Np. dzisiaj nie mam selvedge, i myk, nogaweczka odwinięta ;)

 

IMG_20190226_133916002_HDR.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

 

Jeansy podwija się przede wszystkim aby szpanować ID selvedge ;) Podwijanie jeansów nie-selvedge to bieda-szpan, a nie żadne wykroczenie przeciwko zasadom męskiej elegancji ;)

 

 

Eksponowanie selvedge to o wiele cięższe wykroczenie przeciwko kodeksowi.,Gorszy jest monogram na lewym mankiecie koszuli,monogram na obydwu mankietach,później pełne imię i nazwisko na lewym ,na obydwu, na obydwu mankietach i na kieszeni koszuli,a kończy się w białych skarpetkach do sandałów.,

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mayor napisał:

Noszenie podwiniętych jeansów, obojętnie czy turn-up czy pin-roll jest ciężkim wykroczeniem przeciwko zasadom męskiej elegancji.

Tak sobie myśle, ze dżinsy są wyłączone z jakichkolwiek zasad męskiej elegancji, więc jak już je zakładam, to samo podwijanie nogawek znoszę z godnością. Coś jak z paskami na dresie - :) np. na siłowni kompletnie mi nie przeszkadzają. 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

W sensie zamszowe chukka i podwinięte jeansy, czy znów podwinięcie nie jest symetryczne do krzywizny ziemi i kąta padania słońca ?

Za krótkie podwinięcie, niezgodne z przyjęta normą, po za tym lewa nogawka jest wyraźnie mniej: o 1,7 mm podwinięta od prawej, wystaje też nitka, niedopuszczalne zachowania. Oszczędź nam patrzenia na to i po prostu oddaj spodnie do krawca;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

No właśnie. Dzisiaj zaprowadziłem dziecko do szkoły w spodniach "w kancik", ale broniąc dobrego imienia dżinsów przebrałem się :P

 

 

Turn-ups bez self edge to jest profanacja ,a nie obrona dobrego imienia dżinsów.Podwinięcie działa tylko w połączeniu z selvedge ,wtedy jest Enrique Iglesias Effect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.