Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Wieczorem po długim dniu pracy wszedłem na Styleforum… poczytałem ciekawą dyskusję z udziałem dwóch świetnych szewców na temat tego jak powinny być dopasowane buty bespoke, w temacie o C&J zobaczyłem jak wyglądają trzewiki Islay po 5 latach użytkowania, obejrzałem kilka świetnych par butów w temacie o G&G oraz w temacie o butach z cordovanu, przyjrzałem się kilku mniej lub bardziej udanym zdjęciom w odpowiednikach CMDNS i JBMDNS a na deser poczytałem o planowanych GMTO organizowanych przez Skoaktiebolaget i A Fine Pair of Shoes.

Następnie wszedłem na Forum But w Butonierce... szybki rzut oka na nieprzeczytane posty pokazał jakieś 20 ogłoszeń kupię/sprzedam, post o polecanej pościeli na kanapę, niezwykle interesującą dyskusję na temat tego czy marynarka Milera była czy nie była dostępna w sklepie, jeszcze bardziej interesującą dyskusję o tym którzy kurierzy dostarczają paczki, a którzy nie dostarczają paczek a na deser fantastyczne dywagacje na dwie podstrony na temat tego dlaczego kolega @Beny23 przestał się udzielać na forum. No do cholery dlaczego?!?!? Nie potrafię tego za nic w świecie zrozumieć...

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Wieczorem po długim dniu pracy wszedłem na Styleforum… poczytałem ciekawą dyskusję z udziałem dwóch świetnych szewców na temat tego jak powinny być dopasowane buty bespoke, w temacie o C&J zobaczyłem jak wyglądają trzewiki Islay po 5 latach użytkowania, obejrzałem kilka świetnych par butów w temacie o G&G oraz w temacie o butach z cordovanu, przyjrzałem się kilku mniej lub bardziej udanym zdjęciom w odpowiednikach CMDNS i JBMDNS a na deser poczytałem o planowanych GMTO organizowanych przez Skoaktiebolaget i A Fine Pair of Shoes.

No patrz, a ja wszedłem na forum BwB i przeczytałem ciekawe opisy poprawek krawieckich do marynarek bespoke kolegi @blekit, obejrzałem kilka świetnych par butów i połączeń kolorystycznych w działach JBMDNS i CMDNS, a na deser poczytałem o planowanym GMTO organizowanym przez Vass i kolegę @Aron.

Mało ? Może i mało, ale na BwB pisze regularnie może 30 osób, a na Styleforum pewnie 30000 każda ze średnim budżetem 4-5x tego co zarabia się w PL. Nie porównuj jabłek do pomarańczy. Choc da się zauważyć, ze jeszcze jakiś rok temu ruch na tym forum był większy (oceniam po średniej liczbie "lajkow" na wpis).

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wieczorem po długim dniu pracy wszedłem na Forum But w Butonierce i......znów znalazłem pouczenia, prawdy objawione, nieuzasadnioną krytykę, wzajemne przytyki, cwaniactwo, itp., itd. Może jeszcze musi upłynąć trochę czasu abyśmy nauczyli się prowadzić rozmowy bez wiary w "mojszą prawdę"?

Mimo wszystko nie przestanę tu zaglądać. Aby przywrócić kierunek temu wątkowi zamieszczam adekwatne zdjęcie. Ciekawe kto pierwszy napisze że buty są brzydkie bo mu się nie podobają 😀

20181016_085432.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Awopiotr napisał:

Mimo wszystko nie przestanę tu zaglądać. Aby przywrócić kierunek temu wątkowi zamieszczam adekwatne zdjęcie. Ciekawe kto pierwszy napisze że buty są brzydkie bo mu się nie podobają 😀

 

Brawo za podejście, ale nie wykpisz się tym ostatnim zdaniem, bo jeśli ktoś powie, ze Twoje buty są brzydkie to przynajmniej będzie na temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Wieczorem po długim dniu pracy wszedłem na Styleforum… poczytałem ciekawą dyskusję z udziałem dwóch świetnych szewców na temat tego jak powinny być dopasowane buty bespoke, w temacie o C&J zobaczyłem jak wyglądają trzewiki Islay po 5 latach użytkowania, obejrzałem kilka świetnych par butów w temacie o G&G oraz w temacie o butach z cordovanu, przyjrzałem się kilku mniej lub bardziej udanym zdjęciom w odpowiednikach CMDNS i JBMDNS a na deser poczytałem o planowanych GMTO organizowanych przez Skoaktiebolaget i A Fine Pair of Shoes.

Następnie wszedłem na Forum But w Butonierce... szybki rzut oka na nieprzeczytane posty pokazał jakieś 20 ogłoszeń kupię/sprzedam, post o polecanej pościeli na kanapę, niezwykle interesującą dyskusję na temat tego czy marynarka Milera była czy nie była dostępna w sklepie, jeszcze bardziej interesującą dyskusję o tym którzy kurierzy dostarczają paczki, a którzy nie dostarczają paczek a na deser fantastyczne dywagacje na dwie podstrony na temat tego dlaczego kolega @Beny23 przestał się udzielać na forum. No do cholery dlaczego?!?!? Nie potrafię tego za nic w świecie zrozumieć...

Cóż, skoro doprowadza się do tego, że np. osoby takie jak Rafał, wnoszące niewątpliwie sporo w aktywność forum, odchodzą (wróć, zostają wyrzucone) to nie ma się co dziwić, że jako tako żyją jeszcze tylko wątki CMDNS i JBMDNS :( 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lubo69 napisał:

Za miesiąc wybieram się do Aero Leather Clothing w Galashiels (prywatnie, odebrać kurtkę) - może parę zdjęć i wywiad/relacja zainteresowałyby tu kogoś?

Myślę, że odpowiedź będzie podobna jak na forum komputerowym, gdzie ktoś zapyta o zainteresowanie relacją z wizyty w Wilk Elektronik.

Odpowiadając za siebie - tak.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 właśnie zrobiłem sobie mały rachunek z mojej obecności na forum. Od założenia konta zdarzyło mi się popełnić recenzje 4 zakładów szyjących koszule MTM, recenzję garnituru MTM, obszerne relacje z kilku zamówień bespoke, zaprezentować teczkę wykonaną przez Skalpela, pokazać wiele par butów w tym z firm kompletnie na forum wcześniej nie znanych i napisać recenzje z ich użytkowania po kilku latach. Prezentowałem i recenzowałem też wiele ciekawych poszetek, koszul rtw, swetrów, krawatów.... udzieliłem na forum sporej ilości porad stylistycznych i dotyczących rozmiarów, a kilka razy więcej w wiadomościach prywatnych. Czy moja aktywność na forum to próby zrobienia z niego wartościowej platformy dyskusyjnej czy jak to określasz „typowo polskie narzekactwo” to już pozostawię innnym do oceny. Czy widzę nadzieję dla forum? Nie. Wystarczy spojrzeć na daty ostatnich postów w większości tematów merytorycznych - o markach obuwia, w dziale bespoke, przewodnik miejski, w wątkach o krawatach, poszetkach koszulach itd. I to nie jest tak że wszyscy użytkownicy forum odeszli. Gdy tylko pojawia się na forum wątek o kurierach, o tym kto jest lepszym naukowcem albo ile par może a ilu nie może sobie kupić Beny - od razu znajduje się kilkunastu użytkowników gotowych dyskutować o tym na kilka podstron - niestety na ogół nieaktywnych w innych tematach. Bazarek też codziennie wzbogaca się o kilkanaście postów...

Nie wiem dlaczego odeszli wszyscy merytorycznie udzielający się użytkownicy ale po rozmowie z kilkoma z nich dodam jeszcze jedną kategorię do Twojej anegdotki o barze - była też grupa osób które regularnie stawiały wszystkim obecnym w barze darmowe drinki... ale w końcu zrozumiały że to bez sensu i że nic z tego nie wynika, nawet kilka minut ciekawej rozmowy.

Pozdrawiam

 

PS.

Relację z Aero Leathers chętnie bym przeczytał.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Dla jasności, Twój wkład merytoryczny jest niepodważalny, a "narzekactwo" zauważyłem w 3 - 5 spośród 3647 postów.

Mnie też jest smutno, kiedy z ciemności wyłaniają się nieznane nicki na wieść o tym, że parasol można kupić dwie dychy taniej...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mayor napisał:

B była taka sytuacja mniej więcej pół roku temu : kolega @Beny23 pokazał kilka par nietuzinkowych butów i jeden z forumowiczów w napadzie chorej zazdrości zbeształ kolegę w niezbyt wybrednych słowach., Myślę ,że absencja Benego 23 to jest reakcja na chamskie zachowanie tego forumowicza,.jak i na to ,że jego zachowanie wobec kolegi @Beny 23 zyskało aprobatę wyrażoną licznymi lajkami., 

Oj, opis sytuacji minimalnie subiektywny;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, YoJoe napisał:

A dla mnie smutne jest to, że forumowicze o mniejszych możliwościach finansowych stwierdzili, że w tym temacie nie ma już sensu chwalić się zdjęciami butów na poziomie Berwick czy Meermin...

Jeżeil jacyś koledzy to stwierdzili, to ja do nich apeluję: 

Ależ jest sens! Jak są zadbane, fajnie wypucowane i dobrze zestawione. to cieszę się ich widokiem bardziej niż ze słabo zaprezentowanych G&G. Wystawiamy zdjęcia a nie buty. Nie ma sensu za to prezentować butów, które tanio wyglądają ze względu na kiepski materiał i konstrukcję. Trzeba ogólnie wyczuć jakiś minimalny poziom estetyki. W tym pomaga bardzo lektura minionych lat tego forum.

Co innego, że buty z wyższych półek mają większy potencjał do świetnego wyglądu bez makijażu. 

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

@lubo69. Czy widzę nadzieję dla forum? Nie. 

Byłem ciekawy czy w końcu ktoś to napisze. Może nadaje się nawet na osobny wątek "dokąd zmierza forum"?

Nie da się ukryć, że jeszcze rok temu liczba i jakość wrzucanych zdjęć do CMDNS była lepsza i reakcji oglądających było więcej. Lokalni rzemieślnicy i właściciele firm też "lansowali" się chetniej, budując wizerunek swoich biznesów. Dużo osób odeszło może nie tylko dlatego, że stawiali za darmo, ale może sami też osiągnęli swój cel ? A może to kochana małżonka wyciągnęła delikwenta za fraki zza tego baru bo poświęcał za dużo czasu na ciuszki ? To wszystko oczywiście lekkie żarty, ale czy nie dopuszczacie myśli, że jednak to forum wyprzedziło swoją epokę i lepsze lata jeszcze nadejdą ? 

Moda na "sartorial" dopiero się rodzi w USA, analogicznie - zajęło to około 15 lat aby piwa kraftowe dotarły z zachodniego wybrzeża USA do Polski. Pamiętam gdy zaczynałem studia w 2006, wina i whisky praktycznie się nie piło i nie chodziło o cenę. Nie bardzo wiadomo było co i z czym i czy warto jest zainwestować więcej w lepszą jakość. Teraz praktycznie nikt nie pije czystej wódki i piwa z dużych koncernów na imprezach. Pomyślcie, że z ubiorem będzie podobnie. 

Potrzebne są wzory dla młodzieży, aby "styl" nie kojarzył się z nazwiskiem Jacyków. Wobec tego apeluję do wszystkich, którzy są aktywni na forum z tzw. starszyzny. Nawet jeśli Wam lata koło nosa te +5 lajków - wrzućcie raz na tydzień jedno zdjęcie Waszego ulubionego zestawu !!! Ja będę bardzo zobowiązany, a jedna fotka na tydzień x powiedzmy 30 osób z wyrobionym gustem i porządną garderobą podniesie znacząco poziom forum.

Pozdrawiam.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Pomyślcie, że z ubiorem będzie podobnie. 

Zakładam, że mówisz o ubieraniu się klasycznie, o czym traktuje to forum. Jeśli tak, to... nie wydaje mi się. Ten "trend" będzie zawsze niszowy, jak wiele różnych subkultur, które wyróżnia jakiś specyficzny ubiór. A w czasach internetu przepływ informacji jest bardzo szybki, podobnie z wdrożeniem nowości w życie, zwłaszcza że dziś każdy chce być oryginalny jako pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wodzu napisał:

 podobnie z wdrożeniem nowości w życie, zwłaszcza że dziś każdy chce być oryginalny jako pierwszy.

A mnie się wydaje, że to była tylko pierwsza fala na tym forum (obym się nie mylił), a druga, znacznie większa dopiero nadejdzie. Nie mówię o powrocie do noszenia garnituru 7 dni w tygodniu. Mówię o większej świadomości KME, umiejętności dobrania stroju do okazji i jeśli to się rozprzestrzeni nawet na 10% męskiej części społeczeństwa to rynek zrobi się ogromny. Jasne, że zawsze ktoś powie "czteropak Tatry z biedronki kosztuje tyle co ta twoja ypa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Wieczorem po długim dniu pracy wszedłem na Styleforum… poczytałem ciekawą dyskusję z udziałem dwóch świetnych szewców na temat tego jak powinny być dopasowane buty bespoke, w temacie o C&J zobaczyłem jak wyglądają trzewiki Islay po 5 latach użytkowania, obejrzałem kilka świetnych par butów w temacie o G&G oraz w temacie o butach z cordovanu, przyjrzałem się kilku mniej lub bardziej udanym zdjęciom w odpowiednikach CMDNS i JBMDNS a na deser poczytałem o planowanych GMTO organizowanych przez Skoaktiebolaget i A Fine Pair of Shoes.

Następnie wszedłem na Forum But w Butonierce... szybki rzut oka na nieprzeczytane posty pokazał jakieś 20 ogłoszeń kupię/sprzedam, post o polecanej pościeli na kanapę, niezwykle interesującą dyskusję na temat tego czy marynarka Milera była czy nie była dostępna w sklepie, jeszcze bardziej interesującą dyskusję o tym którzy kurierzy dostarczają paczki, a którzy nie dostarczają paczek a na deser fantastyczne dywagacje na dwie podstrony na temat tego dlaczego kolega @Beny23 przestał się udzielać na forum. No do cholery dlaczego?!?!? Nie potrafię tego za nic w świecie zrozumieć...

no Zając ma tu trochę racji; w sumie trochę się dowiedziałem; dlatego warto teraz coś "oddać"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.