Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z jednej strony wolność Tomku... 😉

Z drugiej, posłużę się przykładem. Ja jestem facetem słusznych rozmiarów, ale jak się uprę, to wejdę w koszulkę M, ale niekoniecznie powinienem to robić, przez wzgląd na siebie oraz innych😃

To raczej nie Twoje kopyto, o ile wiadomo, że pięknie schodząca się przyszwa to pewien ideał, o tyle wg mnie u Ciebie ga V-ka przekroczyła dopuszczalne normy estetyczne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baw napisał:

Z jednej strony wolność Tomku... 😉

Z drugiej, posłużę się przykładem. Ja jestem facetem słusznych rozmiarów, ale jak się uprę, to wejdę w koszulkę M, ale niekoniecznie powinienem to robić, przez wzgląd na siebie oraz innych😃

To raczej nie Twoje kopyto, o ile wiadomo, że pięknie schodząca się przyszwa to pewien ideał, o tyle wg mnie u Ciebie ga V-ka przekroczyła dopuszczalne normy estetyczne.

Dzięki za feedback. Zgadzam się, że teraz nie wygląda to pięknie. Gdyby to był rezultat końcowy, myślę, że nie kupiłbym tej pary. Odstęp powinien się zmniejszyć, gdyż buty nie były do tej pory intensywnie eksploatowane. Na początku nawet buty szyte na miarę nie zamykają się idealnie. Pogodziłem się z myślą, że obłożyna w żadnych z moich oksfordów nigdy nie będzie schodzić się perfekcyjnie. Musiałbym nosić rozmiar 44-45, a czuję się wygodnie w 41,5-42,5. Mierzyłem różne kopyta i wydaje mi się, że ich zmiana w moim przypadku nie poprawia walorów estetycznych aż tak bardzo. Podobno akceptowalny odstęp to szerokość kciuka. Teraz brakuje do tego parę milimetrów, a buty nie były sznurowane zbyt ciasno. Za parę miesięcy wrzucę zdjęcie pokazujące rezultat rozbijania. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Łukasz85 napisał:

Dzięki za feedback. Zgadzam się, że teraz nie wygląda to pięknie. Gdyby to był rezultat końcowy, myślę, że nie kupiłbym tej pary. Odstęp powinien się zmniejszyć, gdyż buty nie były do tej pory intensywnie eksploatowane. Na początku nawet buty szyte na miarę nie zamykają się idealnie. [...]

Skąd się bierze to przekonanie o szerokości kciuka? Generalnie obłożyna (chyba tak to się fachowo nazywa) zejdzie się tylko wtedy, jeśli odstęp na początku jest niewielki, z reguły poniżej centymetra. Tak miałem w jednych butach, a i tak kompletne zejście wymaga ścisłego zasznurowania buta, na co nie zawsze mam ochotę. W większości posiadanych oksfordów schodziła się od razu i nigdy potem nie miałem problemów - buty w zasadzie nie potrzebowały rozbijania, po lekkim i bezbolesnym dostosowaniu się do stopy nie stały się zbyt luźne, nawet po dziesiątkach i setkach założeń.

Twoje derby to imho kwesta upodobań - tutaj skrzydła nie muszą się schodzić idealnie, choć widać, że jest pewien problem. Natomiast lotniki uważam za nietrafiony (z powodu kopyta) zakup.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz85 napisał:

Buty na szerokość są w porządku. Niżej dzisiejsza para (o tęgości F). Mam nadzieję, że tutaj dramatu nie ma i nikogo nic nie rozboli od patrzenia. Zacząłem wymieniać buty na Goodyear Welted dopiero parę miesięcy temu i pewnie popełnię jeszcze trochę błędów, dlatego jeśli robię coś źle (i to aż rzuca się w oczy), proszę o konkretne wskazówki.

2 godziny temu, Łukasz85 napisał:

Dzięki za feedback. Zgadzam się, że teraz nie wygląda to pięknie. Gdyby to był rezultat końcowy, myślę, że nie kupiłbym tej pary. Odstęp powinien się zmniejszyć, gdyż buty nie były do tej pory intensywnie eksploatowane. Na początku nawet buty szyte na miarę nie zamykają się idealnie. Pogodziłem się z myślą, że obłożyna w żadnych z moich oksfordów nigdy nie będzie schodzić się perfekcyjnie. Musiałbym nosić rozmiar 44-45, a czuję się wygodnie w 41,5-42,5. Mierzyłem różne kopyta i wydaje mi się, że ich zmiana w moim przypadku nie poprawia walorów estetycznych aż tak bardzo. Podobno akceptowalny odstęp to szerokość kciuka. Teraz brakuje do tego parę milimetrów, a buty nie były sznurowane zbyt ciasno. Za parę miesięcy wrzucę zdjęcie pokazujące rezultat rozbijania. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 

Skoro w butach 2 numery większych na długość masz wystarczającą szerokość to prawdopodobnie potrzebujesz butów o tęgości 2E (US) ,Extra Wide,H(UK)., Te opowieści o szerokości kciuka to najprawdopodobniej wymysł sprzedawców butów, którzy każdego chcą obuć w buty o tęgości Medium ,gdyż dla własnej wygody mają tylko takie buty w ofercie "One size fits all".,Dobry sprzedawca ma buty w każdej szerokości, dodatkowo taki sprzedawca nigdy nie obiecuje ,że buty się za pół roku rozchodzą tylko mówi prawdę ,że buty pasują albo od razu, albo całkiem nie pasują .,

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mayor napisał:

Skoro w butach 2 numery większych na długość masz wystarczającą szerokość to prawdopodobnie potrzebujesz butów o tęgości 2E (US) ,Extra Wide,H(UK)., 

Wydaje mi się, że to kwestia podbicia, nie szerokości - kolega jest w stanie włożyć nogę w but i jest mu wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę. Poprzednie zdjęcie zrobiłem wieczorem, gdy noga jest trochę tęższa. Buty były luźno zasznurowane, a dodatkowo wewnątrz była wkładka. Niżej przesyłam zdjęcie, które zrobiłem przed chwilą (bez wkładki). Chyba nie jest aż tak źle.

01.thumb.JPG.bdc05dca381117e4a4e81116a8922caf.JPG

Odstęp wynosi teraz 1,6 cm (wcześniej pewnie lekko ponad 2 cm). Na poniższej stronie podano, że w nowych butach odstęp może wynosić 0,5-1,5 cm lub trochę więcej (drugi akapit):

http://shoegazing.se/english/2017/08/19/the-tip-correct-gap-at-the-lacing/

Myślałem, że jeśli dodam sobie to „trochę więcej”, wtedy wyjdzie równe 2 cm (czyli tyle, ile mój kciuk i mogę bez problemu włożyć wkładkę). Co do rozbicia, myślę, że nie będzie z tym kłopotu. Loafersy Yanko, które były dość ciasne, teraz wydają mi się naprawdę luźne. Wiem, że to inny typ buta, ale mimo wszystko ten sam producent i skóry.

Nie mam jakoś szczególnie tęgiej nogi, ale w śródstopiu mam wystającą  kość, która powoduje taki efekt (szczególnie w lewej stopie). Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady i przepraszam, że zmieniłem dział JBMDNS na dział porad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz85 napisał:

Nie mam jakoś szczególnie tęgiej nogi, ale w śródstopiu mam wystającą  kość, która powoduje taki efekt (szczególnie w lewej stopie). 

To samo miałem pisać. Mimo, ze oblożyny się nie zeszły to widać wyraźnie, że w kostkach nie jesteś potężny. Nie wiem kto to był, ale były tu pokazywane buty z takim V, które po roku zeszły się do zera. Jestem ciekawy Twoich zdjęć co kolejne 5-10 założeń.

Zeby nie było całkiem offtopowo to powiem, ze zarówno lotniki jak i derby wybrałeś bardzo ładne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wpis oderwany od tematyki tego działu (obiecuję, że to ostatni), ale chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za uwagi nt. rozchodzącej się obłożyny. Teraz gdy porównuję zdjęcia lotników (przed i po wyjęciu wkładki), też zaczyna mnie skręcać, gdy patrzę na to pierwsze. Zaczynam poważnie zastanawiać się nad wyjęciem wkładek z pozostałych par, żeby to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Łukasz85 napisał:

Zaczynam poważnie zastanawiać się nad wyjęciem wkładek z pozostałych par, żeby to poprawić.

Osobiście mam wkładki tylko w jednych butach, właśnie w takich, które są zbyt obszerne, aby zjeść trochę objętości. Ja bym na Twoim miejscu wyjął ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.