Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tanatos70 napisał:

Końskie trepy od Aldena:

 

Piękne.Dla mnie Aldeny to kwintesencja solidnego buta. Może Alden nie stosuje porywająco smukłych kopyt,ale jeżeli ktoś zna swój rozmiar i ma rozeznanie w kopytach to ma szanse kupić idealnie dopasowane buty.Czy to jest #2076 na Aberdeen?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

17 minut temu, mayor napisał:

.Czy to jest #2076 na Aberdeen?   

Nie to najpopularniejszy chyba Barry z Alden of Carmel na podeszwie commando (chyba ich specjalność)l, ten model:

https://www.alden-of-carmel.com/shoes-color-8-shell-cordovan-wing-tip-boot-commando-sole-565.htm

Swoją drogą fatalne zdjęcia teraz mają. Nie kupiłbym na ich podstawie. W 2014 było lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bad.Nie zauważyłem ,że to są trzewiki,w gunboats jest identyczny medalion i to mnie zmyliło.Ja na podstawie zdjęć raczej bym butów nie kupił,nawet przy zakupach on line wybieram buty ,które widziałem na żywo,albo odwiedzam sklep żeby dany model obejrzeć.Z Aldenami jest ten problem ,że w całych Stanach Alden ma tylko trzy sklepy firmowe NY,DC i SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zakochałem na podstawie zdjęć właśnie i to były moje pierwsze lepsze buty, których zakup był sporym przedsięwzięciem logistycznym. No i jak to z zakupem na odległość, trochę nie do końca trafiłem z rozmiarem (powinienem wziąć 0,5 rozmiaru mniejsze). Mam do nich niesamowity sentyment i uważam cordovan Aldena (nie piszę celowo, że z Horweeen bo tu bywa z jakością różnie) za najlepszy na świecie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tanatos70 napisał:

Ja się zakochałem na podstawie zdjęć właśnie i to były moje pierwsze lepsze buty, których zakup był sporym przedsięwzięciem logistycznym. No i jak to z zakupem na odległość, trochę nie do końca trafiłem z rozmiarem (powinienem wziąć 0,5 rozmiaru mniejsze). Mam do nich niesamowity sentyment i uważam cordovan Aldena (nie piszę celowo, że z Horweeen bo tu bywa z jakością różnie) za najlepszy na świecie :).

Alden szyje buty z Cordovanu od zawsze,producenci z Europy są w tej materii relatywnie nowicjuszami,gdyż zaczęli produkować buty z SC dosyć niedawno, kiedy stały się modne i  poszukiwane.Dodatkowo Alden poddaje skóry obróbce według swojej tradycyjnej technologii i ma w garbarni Horweena First Pick-czyli praktycznie wybiera najlepsze jakościowo skóry z First Grade ,a to czego nie zabierze Alden jest oferowane pozostałym producentom.Dlatego buty Aldena z Cordovanu są najlepsze na świecie ,a reszta producentów "can't hold a candle to these genuine Aldens" 

15 minut temu, lubo69 napisał:


Liczba par butów kupionych w ciągu ostatnich 7 lat: 25
Liczba par butów obejrzanych/przymierzanych na żywo przed zakupem w tym okresie: 1 (Converse Chucks II w TK Maxx)
:-)

Ja z kolei staram się zawsze obejrzeć/przymierzyć buty przed zakupem. Największym plusem jest to ,że buty pasują prosto z pudełka i można w ten sposób obejść się bez bąbli i ran na nogach i nie ma konieczności "rozchodzenia" .Minusem jest to ,że w celu przymierzenia trzeba odwiedzić sklep firmowy danego producenta, w sklepach partnerskich/autoryzowanych są przeważnie buty tylko w tęgości D, a sprzedawcy za wszelka cenę chcą sprzedać buty i nawet jak klient z bólu traci przytomność. Warto także zmierzyć stopy na "Brannock Device", wynalazek stary jak świat (opatentowany w 1925 roku), ale nikt nie wymyślił lepszej metody na dobranie rozmiaru butów. Podobno 80% populacji chodzi w butach o niewłaściwym rozmiarze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wodzu napisał:

@FONos, buty bardzo ładne, ale piszę tego posta bo spodobało mi się to zdjęcie - jest świetne! (Aż się prosi o lepszą jakość)

Dzięki! Wszystko przede mną ;) trochę słabe oświetlenie mam w salonie a z lampą wchodzi słabo ... telefon do ładnych zdjęć potrzebuje jednak trochę światła ... do tego robione bardzo na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.