Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 minuty temu, Wuj napisał:

Znowu Vass cordovan:) Po kilku dniach mogę powiedzieć - najlepszy cordovan, jaki miałem w rękach. 

Piękna skóra i piękne buty! Jak z twardością skóry?

2 minuty temu, Wuj napisał:

 Zaczynam wierzyć, że jest zwyczajny cordovan od Horween'a i jest ultra tajny cordovan z sekretnych zapasów dla specjalnych pracowni:)

I to nie jest teoria spiskowa. Nadal nie wiem jednak, jak trafić na ten właściwy kordowan. Cena butów, w roli wskaźnika jakości kordowanu, niestety kompletnie się nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Whitesnake napisał:

Piękna skóra i piękne buty! Jak z twardością skóry?

Dziękuję. Potrzebuję jeszcze kilku dni, żeby potwierdzić w 100%, bo teraz nie jestem do końca obiektywny. Skóra jak ciasto - w pozytywnym znaczeniu, "przelewa" się przy zginaniu, but pracuje jak zwykłe derby na pojedynczej podeszwie, a nie jak boot na podwójnym redenbachu z grubym szyciem. Bez porównania do Meerminów i Richard James od C&J, które konstrukcyjnie są jak saboty. Za kilka dni przyjrzę się Crockettom kolegi - Skye II, ale pamiętam, że miał jakieś uwagi.

Yanko też ładnie pracują, ale są na podeszwie York i cordovan jest dużo cieńszy (zaznaczam, że wysoko oceniam ten model Yanko w cordovanie). A w Vassach nie dość, że jest gruby cordovan, to jeszcze wyściółka jest imponującej grubości. Niesamowite. 

Wczoraj chodziłem w nich w deszczu i dziś rano na skórze były tylko minimalne jasne plamki. Żadnych purchli itd. Dziś rano zrobiłem test w pracy - po prostu polałem je wodą. Spływała jak z impregnowanych górskich Asolo. Brak śladów. Pojawiają się ryski od mechanicznego obtarcia, ale po chwili szczotkowania znikają. 

I kolejnym elementem, który mnie rozwalił, to ich zapach. Pięknie pachną. Jeśli ktoś pamięta zapach futerałów od lornetek z lat 80', to ten jest jeszcze ładniejszy i intensywniejszy.

Jedynym minusem jest lekko za duża pięta, ale w przypadku trzewików jest to do przeżycia. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Midlife-Crisis napisał:

Vassy piękne, ale nieśmiałe i chowają się za skarpetki.

Wiem, że zepsułem tym cały zestaw... na błędach się człowiek uczy.

kolejnym razem vassy dostaną lufę pommiadiera na odwagę i zaprezentują się w pełnej krasie, bo uroku odmówić im nie można.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.