Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za informacje , pomimo "chińskości" produktu buty mi się podobają od strony wizualnej .

Kraj pochodzenia lub też produkcji butów nie świadczy wcale o ich jakości (choć bardzo często tak właśnie jest). Najważniejsze, żeby materiał był dobry. Ze zdjęć wynika, że but został pokryty farbą nabłyszczającą, ale podobnie rozwiązania stosuje np. Nunes Correa.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego wrzucać, bo to w pewnej części samoróbka (wzór, dziurkowanie oraz szycie)

Tzn sam zaprojektowałeś i wykonałeś cholewkę?

Napisz coś więcej, korzystałeś z pomocy cholewkarza? Jakim sprzętem dysponowałeś?

Sam zaprojektowałem, ale pomiary i wykrój został wykonany przez zakład we Włoszech, w którym buty zostały uszyte. Będąc na przełomie kwietnia i maja dwukrotnie w zakładzie umożliwiono mi własnoręczne wybicie medalionu oraz wyryzowanie dziurek tworzących ażur. Robiłem to ręcznie przy pomocy dziurkarki do skór, gnypu, ryfla (przy wyciskaniu wzoru) oraz małego nożyka krojczego. Podczas ostatnich odwiedzin zakładu pozwolono mi na częściowe wszycie materiału bawełnianego w cholewkę. Producent poszedł mi na rękę, dzięki wstawiennictwu dobrego znajomego. Następnym razem planuję wykonać cholewkę we własnym zakresie od początku do końca, posiłkując się jedynie pomocą cholewkarza przy nanoszeniu miar, co jest niezwykle trudne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale paskudna podłoga, przepraszam za tło, ale to na wyjeździe :).

Immune, Nie pamiętam, tzn wyleciało mi z głowy, jaka to marka. Nie jestem tak biegły we włoskim obuwiu, jak w angielskim, na początku myślałem, że to gravati, bo mam też ich buty, ale mi się pomyliło...

Nazwa, to coś na "M .. calzature. Roma". Niestety tyle odczytałem z podeszwy, a wszystkie gadżety od nich (worki, prawidła, pudełko) zostały w moim mieszkaniu w Warszawie. Nie pomogę więc. Obiecuję, że jak wrócę po resztę rzeczy do wawy, to to sprawdzę.

Kupiłem je w świetnym sklepie, takim Rzymskim odpowiedniku Al Bazar (muszę go koniecznie odwiedzić w pazdzierniku ;)). Sprzedawca, który się mną zajmował coś tłumaczył gdzie je szyją i o nich sporo opowiadał, ale niewiele pamiętam. Jakościowo mogę porównać je z wloskich znanych mi marek (z butów, które posiadam) do wspomnianych gravati i są na podobnym poziomie. Jak porównam je do posiadanych Churchs'ów, to chyba lepiej wypadają :).

Cenowo, dobrze pamiętam, bo było to na studiach jeszcze dwa lata temu i trochę rozważałem ich zakup :), powiedzmy też tak na poziomie Churchs'a.

To tyle, ile na teraz mogę powiedzieć. Będę pamiętał, bo sam, kiedypóźniej zacząłem robić zakupy przez internet, chciałem zgooglować tę markę i zapomniałem.

BTW Mamy jakiś temat typu buty włoskie vs angielskie? Mówimy ciągle o angielskich, ale przecież niedługo połowa forum będzie chodziła w obuwiu z Italii :lol: . Moim zdaniem Włosi, mimo, że nieco gorsi, jeśli chodzi o rozpoznawalność marek (no chyba, że zaliczyć Tony'ego Gaziano ;)), nie ustępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA Claudio Marini mi to nie wygląda, a o G. Marini Cię nie podejrzewam (jeden z najlepszych rzymskich bespoke). Może to jest Maurizi lub Miglime. Raczej to drugie, choć dziwne aby ta calzoleria reklamowała się jako rzymska. Michele Negri i Mannina są z Florencji, Di Mella z Neapolu, a Moschino, Madison New, Mailand, Moreschi i Corti Mario to nie ta półka jakościowa. Mantellassi poznałbym z zamkniętymi oczami, a Meucci obecnie praktycznie nie sprzedaje butów RTW poza własnym sklepem. Calzature Mini, Bruno Magli oraz Morena Gabrielli mają aktualnie zbyt modne linie. Do Twojego opisu pasuję mi jeszcze Mario Fagni. Muszę przyznać, że mnie zaintrygowałeś.

Co do tematu angielskie buty vs. włoskie to wszelkie porównania wydają mi się bez sensu. Jest zbyt dużo włoskich szkół szycia butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru :). Tym bardziej nie zapomnę, żeby przy przewożeniu garderoby zweryfikować te markę.

Problem w tym, że ja mam po prostu chyba bardziej utylitarne niż hobbystyczne podejście do odzieży/obuwia. Lubię ładne, dobre rzeczy, kojarzę co nieco, sądzę też, że mam jakieś tam wyczucie. Z drugiej strony traktuję też to, jako narzędzie - jestem typem garniturowca z racji wykonywanego zawodu.

Przyznaję się do bycia dyletantem, jeśli chodzi o kwestie techniczne, albo entourage towarzyszący, np. szyciu na miarę. Chyba nigdy nie skorzystam dlatego z usług typu bespoke - za dużo zachodu, a efekt widoczny dopiero na końcu. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi formuła MTM, właśnie niedługo postaram się wrzucić coś do CMDNS.

Immune, zakładam, ze jesteśmy w podobnym wieku i zachodzę w głowę, jakim cudem udało Ci się do tej pory zdobyć tak wielką wiedzę w kwestii obuwia? Rodzinne tradycje obuwnicze czy taka pasja od dziecka? Na prawdę wielki szacunek za tę wiedzę, tym bardziej, że widać wielu na tym forum pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

post-1130-13658920708627_thumb.jpg

post-1130-13658920705752_thumb.jpg

post-1130-13658920708949_thumb.jpg

moja pierwsza próba w tym wątku. Poniżej Church Downton w kolorze granatowym - chyba jeszcze nieprezentowane w tym wątku.

Dzięki oryginalnemu połączeniu kolorów buty są bardzo uniweralne i można je łatwo łączyć z różnymi spodniami.

Dzięki gumowej miękkiej podeszwie buty nadają się na wypady wycieczkowe. Jedyny problem to dość niska/płytka pięta

powodująca poczucie, że but trochę słabo się trzyma na nodze. W praktyce nigdy mnie nie obtarły, jest to tylko wrażenie.

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś na nogach szkoty Saxone z akcji włoszczyzna. Świetnie się noszą! Uszanowanie dla kolegi Bartka! :)

Pozdrawiam,

Bardzo fajne kopyto, nie wydaje się takie krótkie jak przy niektórych anglikach i nie jest mocno wydłużone. Glanc też widzę jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.