Skocz do zawartości

Poszerzanie butów


ignacyklimont

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nabyłem buty firmy SEBAGO Grant, mokasyny wsuwane (tj. niewiązane). Buty wykonane są ze skóry, podeszwa jest z tworzywa sztucznego. Mam z nimi jednak problem; moja lewa stopa jest nieco szersza od prawej (ok. 5mm) w najszerszym punkcie, zaś buty te idealnie pasują na moją prawą stopę; na lewą są za wąskie. Jako że mam tendencje do wrastających paznokci to o ile prawa stopa ułożyła się w butach idealnie, o tyle lewa ze względu na ucisk nie jest w stanie się ułożyć; od razu zaczynam odczuwać znaczny ból w uciskanym, najmniejszym palcu stopy. Mam więc pytanie; czy istnieje możliwość poszerzenia buta, pomimo że są na gumowej podeszwie? Czy jest to w takim przypadku niemożliwe? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety większe są za duże; zsuwają się ze stopy. Gdyby były to buty klasycznie wiązane lub wysokie nie byłoby problemu, jednak są to typowy niskie buty wsuwane. Wracam w każdym razie do mojego pytania; czy w ogóle istnieje możliwość ich poszerzenia bez ryzyka zniszczenia buta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie są jakieś drogie buty i nie chcesz iść do szewca, są jakieś domowe sposoby (zmoczyć newralgiczne miejsce i wypchać do oporu aż do wyschnięcia; są nawet specjalne spraye do rozciągania skóry), można też spróbować zacisnąć zęby i ponosić, może z czasem się rozbije, ale nie ma czarów - lepiej kupić dobrze dopasowane niż rozciągać za małe.

Wiele zależy od rodzaju i grubości użytej skóry. Gumowa podeszwa się nie rozciągnie, ale wg opisu nie wygląda na to, żeby problem leżał w podeszwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem często, bo prawa stopa pół numeru większa i też ciśnie mały palec czasem, wiec muszę kupować buty na większą stopę i kombinować z wkładkami.

Próbowałem tego rozciągacza w sprayu - nie działa na nosek, bo tam skóra podwójna, a czasem usztywniacz. Ale w mokasynach powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciągał ktoś z powodzeniem buty u szewca w przedniej ich części?

Poszerzenie noska wlicowych Loake 1880 o 1/3-1/2 numeru? Nie samego czubka, lecz miejsca styku z małym palcem i okolic - to wypada mniej więcej w okolicach zakończenia usztywnienia noskowego (nie wiem czy to usztywnienie nie jest z jakiegoś tworzywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Miro napisał:

to wypada mniej więcej w okolicach zakończenia usztywnienia noskowego (nie wiem czy to usztywnienie nie jest z jakiegoś tworzywa).

Prawie na pewno jest. Usztywnienie noska w butach RTW (nawet bardzo drogich, jak Edward Green / Gaziano& Girling) prawie zawsze jest plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miro napisał:

Rozciągał ktoś z powodzeniem buty u szewca w przedniej ich części?

Poszerzenie noska wlicowych Loake 1880 o 1/3-1/2 numeru? Nie samego czubka, lecz miejsca styku z małym palcem i okolic - to wypada mniej więcej w okolicach zakończenia usztywnienia noskowego (nie wiem czy to usztywnienie nie jest z jakiegoś tworzywa).

Ja rozciągałem z powodzeniem. Ale nie wiem z czego jest usztywnienie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciągałem ale nie loaki tylko barkery nevisy. Buty uciskały mnie w małym palcu na łączeniu noska z resztą buta i dalej w kierunku czubka. Pokazałem to szewcowi, odbiór miałem po kilku dniach. Nie robił tego na maszynach tylko po prostu odpowiednio "wcisnął" kopyto i co jakiś czas chyba wodą  nawilżał. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaktywuje trochę wątek; tamte buty zdecydowałem się oddać, zamiast nich kupiłem podobne ale na skórzanej podeszwie i z bardziej miękkiej skóry. Zniknął a na pewno zmniejszył się problem palca, a buty ze względu na inną podeszwę i skórę bez wyrzutów sumienia oddam do szewca w razie czego. Mam za to inny problem; wypadają mi trochę pięty, nie mocno, ale jest to trochę irytujące a obawiam się że na dłuższą metę będzie utrudniało chodzenie. Jaką formę "zabezpieczeń" na tył buta polecacie, by nie popchnąć pięty do przodu za mocno a sprawić by pięta nie wyskakiwała? Szukałem trochę i znalazłem wiele różnych rozwiązań, ciężko stwierdzić które najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.