Skocz do zawartości

[Warszawa] Garnitur ślubny MTM / Bespoke


Phoenix1989

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy,

Co prawda, ślub planowany dopiero za rok, jednak chciałbym się już dzisiaj rozeznać. Mam już w głowię wizję - granatowy garnitur, który będzie na tyle uniwersalny, że może służyć za garnitury biznesowy. Dodatkowo kamizelka w bardziej odważnym wzorze (drobna krata, pepitka) i kolorze (błękit, fiolet), koszula z kołnierzem pin-collar, granatowy krawat. Łączny budżet w granicach PLN 7-8k (w tym dodatki i buty - najprawdopodobniej Meermin ~PLN 800). Czy w tym budżecie jest szansa na bespoke czy raczej szukać dobrego MTM? Jakie pracownie polecacie w Warszawie?

Z góry dzięki za pomoc!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy MTM ważny jest doradca, który odpowiednio zidentyfikuje i odnotuje niezbędne korekty. Z tej przyczyny wydaje mi się, że warto ograniczyć wybór do Zaremby, Szarmanta i Macaroniego (do tego ostatniego odesłałem kilka miesięcy temu klienta i efekt był jak należy). Jeżeli chodzi o Buczyńskiego i Cafardini, to przewijały się czasem zdjęcia obrazujące wpadki, więc tam trzeba być świadomym i uważnym klientem. Z tego co pamiętam w Cafardini można zmieścić się w niższym budżecie, przynajmniej w zakresie podstawowych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Sebastian Żukowski to chyba podobny poziom cenowy i jakościowy, co Pan Kamiński, prawda?

 

Stoję przed takim samym dylematem co @Phoenix1989, osobiście pewnie będę się kierował względami finansowymi, ale chyba obaj wymienieni powyżej krawcy są bardzo dobrym wyborem w kategorii cena/jakość. Przynajmniej na tyle, na ile obserwuję forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2016 o 23:35, R50 napisał:

1. MTM u Makarona za 4,5k? To przecież bespoke u Kamińskiego jest za 5,5k...

2. Garnitur na miarę z angielskiej wełny i meerminy, które do Europy przypłynęły w kontenerze Maersk - panie, to się nie dodaje.

Bo są warte tyle co dwa razy więcej wycenione europejskie marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu w trakcie dyskusji o wyprzedażach w TK Maxx pokazywał, że koszt produkcji brytyjskich marek nie jest wcale większy niż Meermina, który połowę butów (ze swojej tańszej linii) robi w Chinach. Zresztą co w tym złego... Chiny to przyszłość w produkcji wszystkiego, a jakość we wszystkich branżach nieprzerwanie rośnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lebowski32 napisał:

Bo są warte tyle co dwa razy więcej wycenione europejskie marki?

Meerminy są warte dokładnie tyle, ile ludzie za nie płacą, a płacą 160 euro (no chyba, że kontener Maersk wpadł do oceanu - wtedy płacą 100 euro).

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2016 o 23:38, R50 napisał:

Meerminy są warte dokładnie tyle, ile ludzie za nie płacą, a płacą 160 euro (no chyba, że kontener Maersk wpadł do oceanu - wtedy płacą 100 euro).

 

To ile są warte to kwestia subiektywna. Gdyby robił je Loake w dokładnie ten sam sposób, to kosztowałyby automatycznie kilkadziesiąt % drożej z powodu innego modelu sprzedaży (większa liczba pośredników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego polecam mały life-hack

jest w Łomiankach taki TK-Maxx dla tkanin - http://www.klanandson.pl/ Oni skupują od różnych szwalni, marek ubraniowych czy producentów tkanin resztki beli za pół darmo i sprzedają dalej. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na materiale, zwykle co najmniej 50%. Nie dostaniesz jednak próbnika, muszą Cię oprowadzić i może coś się trafi. Gdy ja tam byłem to mieli akurat kilka ciemno-granatowych tkanin garniturowych - m.in. dormeuila chyba coś około 200pln/mb. Możesz ich nawet poprosić o próbkę i przywieźć do p. Żukowskiego skonsultować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2016 o 23:35, R50 napisał:

1. MTM u Makarona za 4,5k? To przecież bespoke u Kamińskiego jest za 5,5k...

2. Garnitur na miarę z angielskiej wełny i meerminy, które do Europy przypłynęły w kontenerze Maersk - panie, to się nie dodaje.

Przy pierwszym zamówieniu, bespoke może być nieco trudniejszy niż MTM, a pozostaje też kwestia doradztwa "ślubnego" itp.
Nie wiem też co takiego szokującego jest w cenie, warto porównać z innymi MTM'ami w Warszawie ;) Zresztą ten wątek był już wałkowany tyle razy. Klient ma wybór, a cena nie zawsze jest najpewniejszym kryterium.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Nie chcę zakładać nowego tematu - czy coś się zmieniło w tej kwestii w Warszawie ostatnio? Czy pojawiły się na rynku jakieś nowe oferty wysokiej jakości MTM/bespoke? Dodatkowo, w związku z tym, że rynek ewoluuje i oczekiwania konsumentów rosną - czy może, któraś z istniejących marek znacząco poprawiła jakość swoich usług?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Micappo coś się zmieniło ;) 

Osobiście polecam Mistrza Michała Stenkę, generalnie jest Żukowa koło Gdańska ale niedawno utworzył Warszawską filię swojej pracowni w której ma regularne wizyty na przyjmowanie zamówień i przeprowadzanie przymiarek,

polecam śledzić stronę fb filii gdzie są podawane aktualne terminy wizyt  https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Sewing---Alterations/Mistrz-Michał-Stenka-Krawiectwo-Miarowe-Warszawa-Tkaniny-Włoskie-769192786749410/

natomiast jego aktualny cennik wygląda tak że szycie 3-częściowego garnituru to koszt 3800pln, 2-częściowy + odd vest - 3300 + ok. 700, na miejscu prowadzony jest sklep z tkaninami gdzie większość cen oscyluje w okolicach 210zł/mb .

Przy takim cenniku można się zamknąć w średnio 4740pln z 3-częściowym garniturem lub garniturem z koordynowaną kamizelką za full bespoke, dodatkowo na miejscu funkcjonuje bardzo dobre doradztwo stylistyczne i co do tkanin  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę obniżę pułap cenowy i zapytam czy w cenie ok. 3.000-3.500 zł znajdzie się jakiś dobry MTM w Warszawie? A może przy takim pułapie lepiej w ogóle zapomnieć o MTM i zamiast tego sięgnąć po jakiś lepszy RTW, np. od SuSu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę obniżę pułap cenowy i zapytam czy w cenie ok. 3.000-3.500 zł znajdzie się jakiś dobry MTM w Warszawie? A może przy takim pułapie lepiej w ogóle zapomnieć o MTM i zamiast tego sięgnąć po jakiś lepszy RTW, np. od SuSu?  
W tej cenie jest MTM w Macaroni Tomato oraz Zack Roman. Oczywiście cena zależy od materiału ale w tym przedziale też jest jakiś wybór.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Postanowiłem spróbować z MTM w Macaroni Tomato. Jak generalnie wygląda taki proces? Macie jakieś rady przed pierwszą przymiarkową wizytą? Warto być z drugą osobą, która wesprze od strony merytorycznej, czy to dopiero jak garnitur będzie gotowy, przed ostatecznymi poprawkami? 

Może ktoś również zamawiał swój garnitur ślubny w MT i mógłby polecić jakąś sprawdzoną tkaninę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pryczu napisał:

Postanowiłem spróbować z MTM w Macaroni Tomato. Jak generalnie wygląda taki proces? Macie jakieś rady przed pierwszą przymiarkową wizytą? Warto być z drugą osobą, która wesprze od strony merytorycznej, czy to dopiero jak garnitur będzie gotowy, przed ostatecznymi poprawkami? 

Może ktoś również zamawiał swój garnitur ślubny w MT i mógłby polecić jakąś sprawdzoną tkaninę? 

Chłopaki z Macaroni (w tym sam Macaroni) znają się na rzeczy, więc konsultacja merytoryczna jest niepotrzebna. Natomiast uważam, że zawsze warto wziąć kogoś ze sobą, bo może na Ciebie spojrzeć z tyłu czy coś wychwycić.

Nie zamawiałem w MT, ale zazwyczaj proces wygląda tak, że na pierwszej wizycie jesteś mierzony, wybierasz wszystkie szczegóły, tkaninę, guziki, fason itd. Potem jest przymiarka produkty, który przyjechał ze szwalni i poprawki, potem poprawki poprawek (jeśli są potrzebne), a potem odbiór.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.