Skocz do zawartości

Garnitur trzyczęściowy


pibro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak się zastanawiam - na każdym kroku wszyscy "mądrzejsi" mówią, żeby nie zakładać kamizelki do garnituru. Tymczasem uważam, że czasami człowiek wygląda gustowniej "w pełni ubrany". Nie wiem czy to dobry przykład, ale np. Pan Hubert Urbański ma prawie zawsze na sobie trzyczęściowy garnitur. Jak sądzicie, kiedy wypada nam założyć taki zestaw? Proszę też o własne przemyślenia na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka podnosi według mnie formalność zestawu. Pozwala nam nosić marynarkę rozpiętą (inaczej powinna zawsze być zapięta kiedy stoimy). Jednak to dodatkowe centymetry w obwodzie. Osoby niskie lub/i przysadziste pownny ich unikać. Długi jasny fragment koszuli w kształcie litery V między wyłogami marynarki (jeśli nie mamy na sobie marynarki) pomaga wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka jest obowiązkowa podczas największych gal i uroczystości (za podręcznikiem dobrego wychowania prof. Iwaszkiewicza).

Z tego co słyszałem to ludzie postrzegają garnitur 3 częsciowy jako staroświecki i nie modny - ja się z tym nie zgadzam. Marzy mi się czarny garnitur z białą, nieślubną kamizelką.

Pan Hubert moim zdaniem wygląda świetnie (każdy może w 3 częsciach) pod warunkiem, że kamizelka odróżnia się od marynarki, inaczej może zdeformować sylwetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Powiedzcie mi czy kamizelka powinna mieć taki sam kolor jak garnitur? Zamówiłem u krawca czarny garnitur dwuczęściowy ale teraz się zastanawiam czy nie zamówić jeszcze kamizelki. Garnitur ma być do ślubu i zastanawiam się czy powinna być z tego samego materiału? Zastanawiam się czy to może wyjść zbyt ciemno? Oczywiście to co jest proponowane w sklepach odpada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka podnosi według mnie formalność zestawu. Pozwala nam nosić marynarkę rozpiętą (inaczej powinna zawsze być zapięta kiedy stoimy). Jednak to dodatkowe centymetry w obwodzie. Osoby niskie lub/i przysadziste pownny ich unikać. Długi jasny fragment koszuli w kształcie litery V między wyłogami marynarki (jeśli nie mamy na sobie marynarki) pomaga wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę.

Ciekawe co na to Poirot :P

-Pozdrawiam

Marcelo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Powiedzcie mi czy kamizelka powinna mieć taki sam kolor jak garnitur? Zamówiłem u krawca czarny garnitur dwuczęściowy ale teraz się zastanawiam czy nie zamówić jeszcze kamizelki. Garnitur ma być do ślubu i zastanawiam się czy powinna być z tego samego materiału? Zastanawiam się czy to może wyjść zbyt ciemno? Oczywiście to co jest proponowane w sklepach odpada :D

Kamizelka w tym samym kolorze jest jak najbardziej na miejscu - ja, będąc w takiej samej sytuacji jak Ty, taką właśnie zamówiłem. Zauważ też, że jeśli teraz nie zamówisz kamizelki z tego samego materiału, to później już tego materiału może nie być. A kamizelkę z innego materiału możesz zamówić w dowolnej chwili.

Zobacz też Thomasa Mahona: http://macaronitomato.blogspot.com/2009/09/sezon-na-sluby.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kamizelką, a to bardziej z punktu widzenia nawet praktycznego. Właściwie odkąd przeczytałem, że to Włosi wyeliminowali kamizelki z uwagi na swój klimat, zacząłem się zastanawiać nad tym, czy przy zamawianiu swojego pierwszego garnituru bespoke nie zamówić również kamizelki, mógłbym z niej korzystać zwłaszcza w okresie zimowym, jako dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka podnosi według mnie formalność zestawu. Pozwala nam nosić marynarkę rozpiętą (inaczej powinna zawsze być zapięta kiedy stoimy). Jednak to dodatkowe centymetry w obwodzie. Osoby niskie lub/i przysadziste pownny ich unikać. Długi jasny fragment koszuli w kształcie litery V między wyłogami marynarki (jeśli nie mamy na sobie marynarki) pomaga wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę.

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie w kwestii zakładania kamizelek przez osoby niskie i grube. Dobry krawiec uszyje takiemu klientowi kamizelkę nisko podkrojoną. Pozwala ona klientowi z wydatnym brzuchem nosić marynarkę rozpiętą. W garniturze sportowym szyta jest z innej tkaniny, o innej fakturze i kolorystyce. Dzięki różnorodności kroju daje szansę wyrażenia swojego ego. W zasadzie nie ma żadnych przeciwskazań krawieckich, aby kamizelkę uszyć dodatkowo do gotowego garnituru jednorzędowego. Natomiast osoby niskie i otyłe powinny unikać garniturów dwurzędowych.

post-387-13658919894253_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka w tym samym kolorze jest jak najbardziej na miejscu - ja, będąc w takiej samej sytuacji jak Ty, taką właśnie zamówiłem. Zauważ też, że jeśli teraz nie zamówisz kamizelki z tego samego materiału, to później już tego materiału może nie być. A kamizelkę z innego materiału możesz zamówić w dowolnej chwili.

Zobacz też Thomasa Mahona: http://macaronitomato.blogspot.com/2009/09/sezon-na-sluby.html

Dzięki za odpowiedź. W takim razie jak uda mi się dostać jeszcze ten materiał to zamówię sobie kamizelkę. A to zdjęcie już wiedziałem i jest ono właśnie jednym z przykładów, które do kamizelki mnie przekonało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Powiedzcie mi czy kamizelka powinna mieć taki sam kolor jak garnitur? Zamówiłem u krawca czarny garnitur dwuczęściowy ale teraz się zastanawiam czy nie zamówić jeszcze kamizelki. Garnitur ma być do ślubu i zastanawiam się czy powinna być z tego samego materiału? Zastanawiam się czy to może wyjść zbyt ciemno? Oczywiście to co jest proponowane w sklepach odpada :D

Czarny garnitur trzyczęściowy - na ślub moim zdaniem odpada. Już nawet czarne spodnie nie są bardzo dobre. Na Twoim miejscu zamówiłbym jasną (ale nie białą) kamizelkę, np. płową albo jasnoszarą, lnianą, jak do żakietu. Dzięki temu nie będziesz wyglądał żałobnie. Chodzi mi mniej więcej o coś takiego:

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarny garnitur zdecydowałem się świadomie po długich rozważaniach między nim a granatowym. Mówicie Panowie, że jasna będzie lepsza, hmm chyba macie rację. Ale będę musiał się jeszcze w takim razie zastanowić bo budżet niestety nie jest nieograniczony a do tego puki co w garniturze zbyt często nie chodzę i nawet nie wiem do jakich okazji taką jasną kamizelkę można założyć. No właśnie to pytanie już padło wcześniej ale chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej w tym temacie. Czy można pójść tak ubranym w zasadzie wszędzie? Np. wieczorem do teatru albo jako gość na wesele? Pytam poważnie bo moja wiedza (choć troszeczkę się powiększa dzięki forum) jest dość nikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

Mi kamizelka pozwala w pracy mniej więcej komfortowo siedzieć przy komputerze "pod krawatem" i W RAZIE CZEGO OBSŁUŻYĆ Klienta w miarę elegancko, bez potrzeby zrywania się i nakładania w popłochu marynarki. Kamizelka w tym samym kolorze co spodnie sprawia wrażenie ogólne "prawie marynarki". Wygląda się troszkę jednak formalniej niż w samej koszuli. Kolejna rzecz - na forum 'bespoke' mówimy OCZYWIŚCIE o uszytych na miarę garniturach (nieprawdaż?). Więc jeśli mamy dobrze zdjętą miarę i poprawnie uszytą szatę, to wyglądamy bardzo dobrze w samych spodniach i kamizelce - bo pasują "jak ulał", ale to chyba truizm :) Jeszcze kwestia "marketingu". Człowiek w kamizelce z lekko poluzowanym pod szyją krawatem wygląda na RZECZYWIŚCIE ZAPRACOWANEGO.

...

Jednakże człowiek w seryjnej, koszmarnie dopasowanej kamizelce z dyndającymi tasiemkami i szeleszczącymi pleckami (oszczędność) wygląda po prostu groteskowo - jak "gość weselny" po kilku głębszych.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy także wspomnieć, że do garnituru trzyczęściowego i do każdej kamizelki nigdy, nigdy, przenigdy nie nosi się paska! Kamizelka służy do zasłaniania linii talii spodni, gdzie znajduje się pasek. W efekcie, o ile kamizelka jest prawidłowo uszyta, wybrzusza się w miejscu, gdzie znajduje się pasek, co wygląda niecnie. Dlatego gdy nosimy kamizelkę, możemy użyć w celu podtrzymania spodni tylko szelek.

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy także wspomnieć, że do garnituru trzyczęściowego i do każdej kamizelki nigdy, nigdy, przenigdy nie nosi się paska! Kamizelka służy do zasłaniania linii talii spodni, gdzie znajduje się pasek. W efekcie, o ile kamizelka jest prawidłowo uszyta, wybrzusza się w miejscu, gdzie znajduje się pasek, co wygląda niecnie. Dlatego gdy nosimy kamizelkę, możemy użyć w celu podtrzymania spodni tylko szelek.

Pozdrawiam, Dr

Ja polecam spodnie na gurty jako alternatywę dla szelek. :)

post-387-13658919901233_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bardzo cenna uwaga na temat szelek. Gdzieś już o tym czytałem ale wyleciało mi to z głowy.

A mam jeszcze takie pytanie. Znalazłem na blogu Dr Kilroya zdjęcie z różnymi kamizelkami.post-427-1365891995265_thumb.jpg

Najbardziej podoba mi się ta o nr 440. Ale zastanawiam się czy nadaje się do garnituru czy może jest przeznaczona do innego stroju? Do tego koszula ze zwykłym kołnierzykiem i krawat? A może bardziej odpowiednia byłaby nr 447?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.