Skocz do zawartości

Problem z pierwszą konserwacją pierwszycg butów


Gumili

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niedawno zakupiłem swoją pierwszą parę prawdziwych butów :) (wybór padł na Shoepassion model 551).

W poprzedni weekend postanowiłem je po raz pierwszy wyczyścić i zaimpregnować.

W tym celu na początku umyłem je za pomocą "Burgol Shoe Cleaner", po czym zaimpregnowałem podeszwę za pomocą "Burgol Leather Sole Protector", następnie na cholewkę nałożyłem cieńką warstwę tłuszczu "Burgol Dubbin" (aby buty jak najmniej zmieniły kolor). Gdy nadszedł czas kremu, zauważyłem że kupiłem zły kolor -- zdecydowanie zbyt ciemny. Dlatego też zamówiłem krem w kolorze jaśniejszym, który ma przyjść w tym tygodniu.

Teraz mam pytanie, czy jak przyjdzie ten krem to po prostu go nałożyć na tak przygotowany but (Shoe Cleaner + Dubbin + delikatne odkurzenie po kilku dniach stania), czy lepiej zacząć cały proces od nowa?

Jeśli zacznę proces od nowa, to czy położenie kolejnej warstwy tłuszczu może pociemnić skórę jeszcze bardziej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil:

Regulamin

II. Ogólne zasady funkcjonowania i korzystania z forum

4. Przed założeniem wątku należy upewnić się, czy na forum nie istnieje wątek o analogicznej tematyce. Przed zadaniem pytania należy upewnić się, czy na forum kwestia objęta pytaniem nie była już dyskutowana.

Tyle teorii. 

A teraz praktyka

ewentualnie

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • waski locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.