Skocz do zawartości

[Warszawa] Faster Dog


Velahrn

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem ostatnio ciekawy sklep, którego asortyment może być przedmiotem zainteresowania forumowiczów. Relacja pisana jest na podstawie jednej wizyty i rozmowy z właścicielem, więc proszęo poprawienie ewentualnych błędów i braków.

Faster Dog to sklep z amerykańskimi markami premium, zwłaszcza takimi w stylu retro i produkującymi swoje wyroby tradycyjnymi metodami. Mieści się w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 60, w bramie.

Przyszedłem tak obejrzeć buty, jednak zachwyciło mnie zupełnie co innego, o tym jednak dalej. Zatem, w obuwiu przeważają różnego rodzaju "worker boots". Jeśli kojarzycie Wolverine 1000 miles, to już wiece o co chodzi. Są to buty noszone kiedyś przez robotników, (w latach 20? 30?), czyli wysokie, mocne, wiązane za kostkę, a przy tym dużo smuklejsze, niż współczesne warianty typu żółciaki Timberlanda. Firmy - Chippewa oraz Red Wings -mi właściwie nieznane, ale mają bardzo dobre opinie w Internecie. Skóry full grain, szycie good year welted. W mojej opinii bardzo ładne, choć oczywiście nie jest to obuwie eleganckie. Do tego trochę butów w innych fasonach, którym muszę przyjrzeć się uważniej następnym razem. Ceny około 1500 zł.

Dżinsy - bardzo duży wybór marek zupełnie nieznanych na polskim rynku - Stevenson Overall, Japan Blue, Iron Heart, G-Raw, być może też inne, których nie zapamiętałem. Jakość denimu oraz jakość wykonania naprawdę świetna, chyba tylko japoński oraz amerykański selvedge denim. I kilka ciekawostek - właściwie wszystkie spodnie są w kolorze... indygo, czyli ciemnym granacie, a wiec takim, jaki uzyskuje się za pomocą naturalnego barwnika indygo. Fasony spodni są różne, ale dominujący jest luźny, stylizowany na lata 20-te. Czyli wysoki stan, przedłużany tył z gurtami do regulacji obwodu w pasie.

O coś takiego:

1933lvc501back.jpg

Sporo modeli na szelki. Myślałem, że taki krój spodni widuje się tylko w westernach, jak widać, nie :). No i prawie wszystkie dżinsy mają długość 34. Po prostu. Jak są za długie, to się je podwija. Ceny 800-1500 zł.

Kapelusze - wybór kapeluszy Stetsona. Nie wgłębiałem się w to zbytnio podczas wizyty, natomiast jest to uznana amerykańska marka z długą historią.

No i na koniec - kurtki. To, co tam zobaczyłem, powoduje, że od kilku dni tylko chodzę i myślę, jak by tu skombinować pieniądze. Mianowicie, sklep dysponuje wyborem naprawdę rewelacyjnych kurtek Simmons Bilt, szytych ze skór garbarni Horween. A więc skóra bizona, wołu...na mnie jednak największe wrażenie zrobiła przepiękna mahoniowa kurtka z cordovanu. Ceny powyżej 4000 zł. Poza tym, są jeszcze skórzane ramoneski Schott NYC, około 2500 zł, z miękkich skór owczych.

Generalnie, polecam wybrać się i choćby popatrzeć. Właściciel jest zarazem głównym modelem na fanpejdżu i potrafi odpowiedzieć chyba na każde pytanie dotyczące swoich produktów.

Sklep ma też dział damski, który kompletnie zignorowałem. Strona internetowa nie działa, adres na fb to https://www.facebook.com/fasterdogpl/

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest już wspomniany w wątku o jeansach. Chętnie się wybiorę przy okazji pobytu w stolicy. Jeśli jest w połowie tak dobrze jak w VMC w Zurychu, to jest dobrze:-) A Simmons Bilt rzeczywiście na żywo robi wrażenie (przymierzałem parę modeli w VMC), ale jednak zamiast SB za 4K wolę Schotta za tysiąc i buty za resztę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale taką kurtkę z cordovanu możesz zostawić w spadku kolejnym pokoleniom :). Wydaje się być naprawdę niezniszczalna, jest również bardzo ciężka. Na Fedora Lounge pewien facet wstawił zdjęcia kurtki Luftwaffe wykonanej z takiej skóry - mimo ponad 70 lat jest w naprawdę doskonałym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Byłem dziś w Faster Dog. Polecam wszystkim.

Są Red Wingi Iron Ranger, Moc Toe, są Chippewa - nawet Engineer w rozmiarze 9. Są skóry z FFQH Simmonsa Bilta. Dużo dobrego denimu. Pan właściciel dość charakterystyczny i mocno wkręcony w temat - zmierzający w stronę grupy rekonstrukcyjnej (dyskutowałem o fasonie slim kurtek skórzanych - stanowczo odrzucił taki pomysł, jako wymysł obecnej mody, który zaprzecza pierwotnym założeniom i przeznaczeniom takich kurtek). Dodatkowo nazwał moje Vassy w cordovanie NOWOCZESNYMI:) Dobrze, że zostawiłem widły w obejściu, bo bym go nadział:) Ale na pewno wrócę, bo takiego miejsca w Polsce nie widziałem. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
10 godzin temu, jnnvv napisał:

Czy ktoś wie, czy sklep nadal funkcjonuje? Zawsze kiedy jestem w okolicy, jest zamknięte...

Faster Dog to świetny sklep, ale jest zamykany w losowy sposób, nie wiem, jak właściciele zaimprezują czy co? Poczytaj komentarze w google. Ja kiedyś się wkurzyłem i zadzwoniłem do nich - pan Paweł pojawił się w ciągu 10 minut i otworzył dla mnie - może mieszka blisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.