Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - A.Testoni


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Te zielone to chyba najlepsze z tego, co było do upolowania w TKMaxxie, szkoda, że rozmiar dla mnie za mały ;-)

Oglądałem trochę tych butów w piątek na żywo i mogę tylko potwierdzić, co napisał Filip - świetne wykonanie na granicy "artyzmu" i dziwne oznaczenia tęgości kopyt (G->F, H->G, przy czym nawet to H nie jest za tęgie). Szukałem co nieco o tej marce na Styleforum - linia Black label jest chwalona, linie niższe już niekoniecznie, ponoć na niektóre rynki Testoni ma/miało jeszcze linię budżetową, która nie jest robiona we Włoszech. Najwyższą linią firmy jest Amedo Testoni, z cenami przekraczającymi niekiedy granicę 1000 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zdjęć i własnych oględzin potwierdzam, że wykonanie jest bardzo staranne - być może to najwyższa półka (detale itp.). Na pewno zakup w cenie 550 zł to jest okazja.

Z drugiej strony nie wierzę w cenę 770 euro - tzn. wiem, że takie ceny są (są i wyższe), ale chyba są to ceny "pozycjonujące". To jest znacznie więcej od cen angielskich butów linii handgrade. Nie jestem ekspertem, więc nie ocenię skóry w oglądanych przeze mnie na żywo ATestoni, ale z pewnością do materiałów stosowanych w hadgrade'ach nie może być porównywana. Ustępuje również butom Church Custom Grade (takie sub-handgrade).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety dla mnie 550zł w zakupie tikejowym  kosztowała tylko jedna z tych trzech par. Co do Churchs CG, to wykonanie zewnętrzne kilku par które kiedyś kupiłem jest dwie półki niżej, wygoda użytkowanej pary monków Churchs słaba, a skóry - polished binder to tragedia, a cielęce z tego co pamiętam ok, ale czy dużo lepsze - nie wiem.

Na ten moment użytkuję ostatnie ze zdjęć derby Testoni i są bardzo wygodne, a skóra ładnie pracuje, jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Testoni parę dni przeleżały w biurze i dziś podjąłem pierwszą próbę rozchodzenia. Dwie szybkie obserwacje: (1) podeszwa na świeżo jest tak śliska, że chodzenie po wykładzinie dywanowej to jak jazda figurowa, (2) buty zaskakująco wygodne już od pierwszego założenia :-)

20160907_150828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.