Skocz do zawartości

Krótsza noga, problem z obuwiem na wesele


kot666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem, że tutaj zajrzę i zasięgnę opinii. Otóż mam jedną nogę krótszą od drugiej o 3 cm i muszę nosić wkładkę wyrównującą. Nie jest to wielkim problemem w obuwiu sportowym, lecz w eleganckim. Dotychczas miałem kupione zwykłe czarne buty do garnituru, które zaniosłem do szewca. Ten podwyższył mi trochę but przy kostce abym mógł zmiescić wkładkę i nogę (dla stabilizacji). Jednak buty już trochę przeszły, a za miesiąc zaczyna się tourne imprez typu wesele. Muszę więc kupić nowe i tu jest mega problem, ponieważ wypatrzyłem sobie standardowe czarne oxfordy, jednak szewc może się niestety nie wyrobić z modyfikacją obuwia. Czy są jakieś czarne buty do garnituru na wzór oxfordów, wyższe za kostkę, które normalnie wygladają i nie różnią się strasznie od zwykłych standardowych po założeniu spodni? Jeżeli tak to chetnie posłucham. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanym przez Ciebie zakresie 3 cm modyfikację można wykonać prawie od ręki. Na pewno nie zajmuje to więcej niż jakieś pół godziny pracy, więc Twój szewc nieźle "zarobiony" jest ;) Modyfikację 3 cm można uzyskać np. obniżając wysokość jednego obcasa, podwyższając wysokość drugiego i stosując dodatkowo wkładkę klinową korkową. Praktycznie można to zrobić we wszystkich butach z wyodrębnionym obcasem.

Są klasyczne buty ortopedyczne, ma je w swojej ofercie np. Allen Edmonds, ale inne buty na wzór oxfordów, to trochę jak masło maślane. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mosze napisał:

Chyba tylko na góralskie, na polanie przy ognisku. Chodzi o takie buty:

http://i16.photobucket.com/albums/b44/cantonasmith13/1.jpg

Możliwe są delikatne odstępstwa, przeczytaj proszę ten wątek wstecz.

Nie mogę znaleźć nigdzie takich butów do 300 zł. Niestety wiecej nie jestem w stanie dać ponieważ nie chodzę na codzień w takim obuwiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.