Skocz do zawartości

Za duże obuwie


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nereusz

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób dopasować za duże buty o 1 rozmiar (ale nie więcej) buty oraz czy w ogóle jest to możliwe. Jeżeli w grę wchodzą różnego rodzaju wkładki itp, to prosiłbym od razu o odpowiednie linki do nich. :)

Mile widziane są też sposoby na dopasowanie butów w przypadku, gdy są za duże np. o 0,5 rozmiaru, albo tylko minimalnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Dzięki za odpowiedzi.

Takie sposoby jak gazety to oczywiście znam, jednak pytałem się raczej w kontekście tego, czy może istnieją jakieś wkładki, czy pół-wkładki specjalnie do tego przeznaczone, chodziło mi o bardziej profesjonalne sposoby.

Odnośnie natomiast zapiętek, to one jak to pisał zresztą Immune nadają się głównie bo obuwia, które obciera piętę, ewentualnie do butów naprawdę minimalnie za dużych, poza tym uwaga, bo kolorowe skórzane zapiętki FARBUJĄ skarpety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Z tymi gazetami to tak na poważnie??

Gazety to nic, na jednym forum, gdzie udzielają się głównie kobiety padła propozycja żeby czubek buta wypchać miąższem z chleba, który to podobno potem się ładnie uformuje i dopasuje do kształtu stopy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużego o 1 numer buta dopasować się zwyczajnie nie da (nie będziemy przecież debatowali na poziomie podwójna wełniana skarpety lub potrójna wkładka). Jeżeli chodzi o 0,5 rozmiaru to polecam skórzane wkładki. Są dwa rodzaje takich wkładek - piąstkowe nakładki na piętę - najczęściej występują w formie przyklejanej. Drugim rodzajem są wkładki profilujące. O ile pierwszy typ powoduje podniesienie pięty do góry i w związku z tym pozwala dopasować stopę do buta przede wszystkim w okolicach przyszwy i podbicia (np. cholewka buta jest wyżej cięta i stopa lata nam na boki). Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku butów minimalnie za długich, ale przede wszystkim zbyt tęgich. Wkładka profilująca ma natomiast za zadanie skrócić długość oryginalnej wkładki wszytej/wklejonej/włożonej do butów.

Zapiętki tak jak już wcześniej pisałem absolutnie nie nadają się do regulacji dopasowania obuwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Za dużego o 1 numer buta dopasować się zwyczajnie nie da (nie będziemy przecież debatowali na poziomie podwójna wełniana skarpety lub potrójna wkładka). Jeżeli chodzi o 0,5 rozmiaru to polecam skórzane wkładki. Są dwa rodzaje takich wkładek - piąstkowe nakładki na piętę - najczęściej występują w formie przyklejanej. Drugim rodzajem są wkładki profilujące. O ile pierwszy typ powoduje podniesienie pięty do góry i w związku z tym pozwala dopasować stopę do buta przede wszystkim w okolicach przyszwy i podbicia (np. cholewka buta jest wyżej cięta i stopa lata nam na boki). Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku butów minimalnie za długich, ale przede wszystkim zbyt tęgich. Wkładka profilująca ma natomiast za zadanie skrócić długość oryginalnej wkładki wszytej/wklejonej/włożonej do butów.

Zapiętki tak jak już wcześniej pisałem absolutnie nie nadają się do regulacji dopasowania obuwia.

O taką odpowiedź mi chodziło ;) Będę wdzięczny jeszcze za linki do takich wkładek, bo wujek Google nie może ich znaleźć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nereusz:

O taką odpowiedź mi chodziło ;) Będę wdzięczny jeszcze za linki do takich wkładek, bo wujek Google nie może ich znaleźć :D

Pozostaje przytaknąć +Immune+ , zapiętki za dużej różnicy nie zrobią, a najlepszą opcją będzie wyprofilowana wkładka. Jednak jeżeli but jest za duży, aż o jeden rozmiar to warto chyba je przekazać komuś, komu będą pasowały, bo komfort użytkowania takiego obuwia będzie wątpliwy.

Tu jest polski producent wkładek:

http://www.maratonsc.com

Myślę, że znajdzie się coś co spełni Twoje oczekiwania.

proceleusmatyk:

Czy do monksów (pojedynczych) na trzy dziurki, które są nieco zbyt obszerne w podbiciu, opłaca się wybić czwartą dziurkę celem lepszego dopasowania?

Zaraz buty psuć ;)

Może warto spróbować włożyć podpiętki:

Dołączona grafika

http://sklep.saphir.pl/podpietki-tarrag ... butow.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Jeżeli chodzi o te wkładki, o których wspomniał Immune, to po wpisaniu wkładki "profilujące" nie ma żadnych rezultatów praktycznie, dopiero jak się wpisze wkładki "profilowane" to można sporo tego znaleźć. Nie wiem czy to była pomyłka Immune, czy są to dwie różne rzeczy jednak ;)

Wkładki profilowane są na stronie producenta, którego wkleił tutaj Saphir: http://www.maratonsc.com/katalog.php?cat=pro (na początku listy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wystarczy półwkładka, aby but minimalnie za długi stał się bardziej dopasowany. Zazwyczaj jednak trzeba użyć wkładki profilowanej. Do zmniejszenia tęgości (szerokości) obuwia mogą się nadawać wkładki żelowe przylepiane do wyściółki cholewki butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

No dobrze - to po co w końcu są 'zapiętki'? :?

Bo według tego, co napisał Immune (jeśli dobrze zrozumiałem) - w celu delikatnej korekty rozmiaru, należy zastosować wkładkę profilowaną (na całą długość podeszwy), lub podpiętkę, tak?

I jeszcze jedno pytanie - czy, jeśli zastosujemy podpiętkę (która jak rozumiem podnosi piętę), to stopa nie będzie nam się zsuwała w kierunku przodu buta?

ehhh-tak mało czasu, a tak wiele pytań... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi gazetami to tak na poważnie??

Gazety to nic, na jednym forum, gdzie udzielają się głównie kobiety padła propozycja żeby czubek buta wypchać miąższem z chleba, który to podobno potem się ładnie uformuje i dopasuje do kształtu stopy. :lol:

:o:!::?: I pewnie jeszcze to leczy trąd, świerzb i niedorozwój....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - to po co w końcu są 'zapiętki'? :?

Bo według tego, co napisał Immune (jeśli dobrze zrozumiałem) - w celu delikatnej korekty rozmiaru, należy zastosować wkładkę profilowaną (na całą długość podeszwy), lub podpiętkę, tak?

I jeszcze jedno pytanie - czy, jeśli zastosujemy podpiętkę (która jak rozumiem podnosi piętę), to stopa nie będzie nam się zsuwała w kierunku przodu buta?

ehhh-tak mało czasu, a tak wiele pytań... :roll:

Zapiętka to ta sama kategoria funkcjonalności co plaster lub naparstek. Wydawało mi się to zawsze logiczne. Jak natomiast pokazuje przykład wielu użytkowników, niektóre osoby uparcie stosują tego typu produkty w celach dopasowania stopy do buta.

Jeżeli chodzi o Twoje drugie pytanie, to dobrze byłoby gdybyś włożył na stopy jakiekolwiek buty i sprawdził w których miejscach stopa jest "zablokowana" (trzymana) przez cholewkę. Napisałem w jednym z postów powyżej, który wymiar dopasowania poprawia tego typu rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Zapiętka to ta sama kategoria funkcjonalności co plaster lub naparstek. Wydawało mi się to zawsze logiczne. Jak natomiast pokazuje przykład wielu użytkowników, niektóre osoby uparcie stosują tego typu produkty w celach dopasowania stopy do buta.

"Miękkie, wykonane ze 100% skóry zamszowej samoprzylepne zapiętki  do zbyt luźnego obuwia." http://multirenowacja.pl/zapietki-samoprzylepne-do-butow-skorzane-tarrago.html

"Półwkładki umieszcza się w przedniej części obuwia. Polecane są do korygowania zbyt obszernego,  zbyt luźnego obuwia " http://multirenowacja.pl/polwkladki-do-butow-tarrago-half-active-pecari.html

 

Ja widać zapiętki są stosowane do zbyt luźnego obuwia nie jest to wymysł niektórych upartych użytkowników.

 

Sam mam teraz problem z butami o 0.5 numeru za dużymi więc sam wypróbuję półwkładkę i zapiętki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.