Skocz do zawartości

Pielęgnacja ogólna i wypadających włosów.


tomis69

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od jakiegoś czasu szukam (bez efektów) na ebay szamponu do włosów bez szkodliwego SLS . Jak wiadomo każdy gentelmen powinien mieć nie tylko wyprasowaną koszulę i czyste buty, ale włosy powinny być w stanie nienagannym dlatego myślę, że powinniśmy porozmawiać o naszych kosmetykach do włosów. 

 

Od siebie dodam, że mimo iż jestem osobą bardzo młodą to wypadają mi włosy dosyć mocno i póki co nie znalazłem nic co pomogłoby mi w walce z ich wypadaniem. 

Polecany środek Alpecin stosuję od ponad miesiąca (szampon i odżywkę) i nie widzę poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomis69, jeżeli Twój post nie jest ukrytą reklamą pewnego produktu, to radzę Ci z wielu przyczyn zajrzeć na bloga pewnego faceta, który o siebie dba

http://www.facetemjestem.pl

W kwestii poruszonego przez Ciebie tematu jest też wpis

http://www.facetemjestem.pl/jak-pogodzic-sie-z-lysieniem/

Jeżeli Twój post jest reklamą, to zignoruj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o reklamę mówiąc o tym, że to (przynajmniej na mnie) nie działa :D 

 

Chciałem porozmawić o kosmetykach do pielęgnacji włosów, a wzmianka o mnie była tylko dodatkiem bo może ktoś coś zna na tą dolegliwość. Nie mam z tym problemu i szczerze to nie rozumiem negatywnego odbioru tematu.

 

@Midlife-Crisis

Dziękuje za link, ale jestem stałym bywalcem na owej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypadają Ci włosy, to pójdź do dermatologa. Przyczyn łysienia może być kilka, najpopularniejsza u mężczyzn (ale nie jedyna), to łysienie androgenowe.

 

Wszystkie "zwykłe" szampony i odżywki przeciw łysieniu to strata pieniędzy. Z działających rzeczy jest minoksydil, 2 % preparat możesz kupić bez recepty.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6 sierpnia 2016 o 22:17, Velahrn napisał:

Z działających rzeczy jest minoksydil, 2 % preparat możesz kupić bez recepty.

cyt. za jednym z portali...

"Minoksydyl to lek o wyjątkowo silnym działaniu i licznych skutkach ubocznych. Co gorsza właściwie nie da się przewidzieć, czy jego zastosowanie w ogóle da jakiekolwiek rezultaty w leczeniu łysienia androgenowego. Dlatego też powoli odchodzi się od tej metody leczenia ze względu na niską skuteczność połączoną z wysokim ryzykiem. Z jakimi skutkami ubocznymi trzeba się liczyć? Nietolerancja preparatu może wywołać silną alergię, swędzenie skóry głowy i opuchnięcia. W skrajnych przypadkach dochodzi wręcz do nasilenia objawów wypadania włosów!"

Jeśli to łysienie o podłożu genetycznym - rozejrzyj się po rodzinie - to pozostaje się z nim pogodzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Whitesnake napisał:

cyt. za jednym z portali...

"Minoksydyl to lek o wyjątkowo silnym działaniu i licznych skutkach ubocznych. Co gorsza właściwie nie da się przewidzieć, czy jego zastosowanie w ogóle da jakiekolwiek rezultaty w leczeniu łysienia androgenowego. Dlatego też powoli odchodzi się od tej metody leczenia ze względu na niską skuteczność połączoną z wysokim ryzykiem. Z jakimi skutkami ubocznymi trzeba się liczyć? Nietolerancja preparatu może wywołać silną alergię, swędzenie skóry głowy i opuchnięcia. W skrajnych przypadkach dochodzi wręcz do nasilenia objawów wypadania włosów!"

Jeśli to łysienie o podłożu genetycznym - rozejrzyj się po rodzinie - to pozostaje się z nim pogodzić.

 

 

 

Nawet nie wiem, jak to skomentować. Jako "autorytet" przytaczasz artykuł sponsorowany z portalu HandsomeMan, pisany przez jakiegoś idiotę, który próbuje ludziom wepchnąć cudowną siateczkę na porost włosów. A więc jedziemy po kolei:

1. Nie, minoksydil nie jest wyjątkowo silnym lekiem (zresztą, to chyba byłoby dobrze, silny czyli super działa) ?

2. Nie, nie ma licznych skutków ubocznych, jest bezpieczny, a skutki uboczne, jeśli występują, są niegroźne i przemijające.

3. Efekt działania da się przewidzieć, jest zbadany i udowodniony. Wystarczy spojrzeć np. tu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12196747 lub tu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17917938 lub tu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27050695 Zapewniam, że badania kliniczne są bardziej wiarygodne niż bełkot z blogosfery.

4. Nie, nie odchodzi się od tej metody, nadal jest leczeniem pierwszego rzutu w leczeniu łysienia androgenowego, jako najtańsza, najprostsza i najmniej kłopotliwa.

 

Co to jest "łysienie o podłożu genetycznym"? Mylisz chyba sposób dziedziczenia choroby z jej etiopatogenezą. Łysienie androgenowe ma przecież podłoże genetyczne i leczy się z powodzeniem minoksydilem.

.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9 sierpnia 2016 o 01:47, Velahrn napisał:

 

Nawet nie wiem, jak to skomentować. Jako "autorytet" przytaczasz artykuł sponsorowany z portalu HandsomeMan, .

Nie stawiam się w roli autorytetu. Przytoczyłem tylko opinię, z którą się spotkałem. Jeśli to głupota, to dobrze że ją sprostowałeś. Nie stosuje leków bez konsultacji z lekarzem, a tym bardziej nie bazuje na opiniach internetowych - internetu nie można pozwać w przypadku błędu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Whitesnake napisał:

Nie stawiam się w roli autorytetu. Przytoczyłem tylko opinię, z którą się spotkałem. Jeśli to głupota, to dobrze że ją sprostowałeś. Nie stosuje leków bez konsultacji z lekarzem, a tym bardziej nie bazuje na opiniach internetowych - internetu nie można pozwać w przypadku błędu ;).

 

Jestem prawie pewny, że stosujesz. Brałeś kiedyś Apap albo Nurofen :) ? To przecież leki OTC, czyli uznane przez ustawodawcę za na tyle bezpieczne, aby były możliwe do kupienia (i stosowania przez pacjentów) bez recepty. Loxon 2 % należy właśnie do tej kategorii. Jako ciekawostkę powiem, że jest to grupa stale powiększająca się, zawiera obecnie m.in. tabletkę "po" (Escapelle) oraz zamiennik Viagry (MaxOn Active). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.