Skocz do zawartości

Filmy warte obejrzenia


szewc24

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie sobie czasem przypomnieć klasykę i być pod wrażeniem jak za pierwszym razem (po tym poznać dobry film): Złodzieje rowerów, który oglądaliśmy wczoraj. Wzruszająca, prosta historia o nadziejach, pragnieniach, relacjach między ojcem i synem. W gratisie powojenny Rzym w tle. Dzisiaj zastanawiamy się, jaki wypasiony krawat dobrać do równie wypasionej stylizacji, a w filmie idzie o to czy rodzina będzie miała co zjeść bo rower w pracy potrzebny głowie rodziny ukradli. Póltoragodzinna lekcja pokory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mieliście okazję obejrzeć Dunkierkę. Jak dla mnie pierwszy taki wojenny film po Szeregowcu Ryanie, który zasługuje na notę 10/10. Z kolei z mniej oczywistych filmów, radzę omijać szerokim łukiem "Zabicie Świętego Jelenia" z Nicole Kidman i Collinem Farrellem. Film pretendował do miana drugiego "Lśnienia". Pierwszy film w życiu, z którego wyszedłem w trakcie seansu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak trochę to jednak porównywać Dunkierkę do Szeregowca Ryana to jak porównywać Koronę Królów do Gry o Tron :) Nudne, historycznie niepoprawne i szczerze to całość można streścić zdaniem "czekamy w kolejce na plaży, ciągle próbujemy cwaniakować i ją nieudanie ominąć, po czym i tak wracamy na początek". Takie samo rozczarowanie jak "Churchill" z 2017 Pokazanie filmu wojennego jako niewojennego to temat ambitny, ale zamiast budowania atmosfery wszechobecnej grozy wyszły przygody dobrego wojaka Szwejka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Dunkierka jest zdecydowanie lepsza od Szeregowca, który poza genialną sceną lądowania nie był moim zdaniem w żaden sposób lepszy od innych typowych filmów wojennych. W przypadku Dunkierki największe wrażenie zrobiło na mnie to jak historie opowiadane różnych planach się przenikają i płynnie splatają w punkcie kulminacyjnym.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dunkierka" to także prześwietne sceny walk powietrznych. Takiego realizmu już dawno nikt nie próbował nawet pokazywać w kinie wojennym (tu dla mnie niepokonany pozostaje klasyk "Bitwa o Anglię").

Historycznie w filmie jest sporo nieścisłości, ale też nie są one jakieś straszliwe. W porównaniu z "Szeregowcem..." to jest jednak film historyczny :) Przyznam szczerze, że nie doceniałem go zaraz  po seansie, ale chyba dlatego, że spodziewałem się pełnokrwistego filmu wojennego, którym "Dunkierka" jednak nie jest. I zgadzam się, że ma swoje słabsze strony, sporo dłużyzn i bywa teatralna. Ale ma klimat i po czasie bardzo doceniam ten obraz. Przy okazji to kawał dobrego kina... patriotycznego (?) będącego znakomitą odtrutką na ociekające lukrem "Star Spangled Banner".

Swoją drogą muszę sobie znowu odpalić King`s Speech :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunkierkę i Szeregowca Ryana łączy w zasadzie tylko jedno - gatunek. To różne filmy, o skrajnie innym sposobie prowadzenia akcji, opowiadające historię wojny na różne sposoby. W Szeregowcu Ryanie wrażenie robi wojna, którą widać na ekranie, w Dunkierce wrażenie robi wojna, którą trzeba sobie wyobrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obejrzałem Dyrygenta Andrzeja Wajdy i moim zdaniem to najlepszy film tego reżysera. Co ciekawe garnitury głównego bohatera są genialnie skrojonymi 3 częściowymi garniturami pinstripe. Nie widziałem jeszcze polskiego filmy z tak ładnymi garniturami. Film z 1980 co dobrze świadczy o Wajdzie że nawet za ciężkiej komuny załatwić Andrzejowi Sewerynowi garnitury od dobrego krawca. Poniżej kilka screenow z filmu które cyknąłem w kinie podczas seansu. Polecam ten film wszystkim wielbicielom muzyki poważnej i pięknych garniturów. Będę miał przyjemność porozmawiać z panem Andrzejem Sewerynem w przyszłym tygodniu to zapytam go o te garnitury bo bardzo ciekawi mnie kto je dla niego uszył. Ten na zajęciach jest granatowy. Telefon mi padł pod koniec filmu ale drugi garnitur był pięknym szarym pinstripem w pięknie szerokimi peak lapels.

36881C84-1EB8-41F9-8EEB-A06B95FD7D97.jpeg

511DA334-F1F5-441D-9D79-7ADB17F14C40.jpeg

CBF55F1C-1B0E-47BE-B7B8-9AA7DCCF0F0E.jpeg

50F09680-8E8B-4F0C-A8EA-61CB52DD460D.jpeg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beny23 W kinie widziałeś ten film ? Jest jakiś przegląd filmów Wajdy w NY czy też ogólnie przegląd polskich filmów ?

Tak poza tym zachęcony przez was obejrzałem Dunkierkę. Na mnie też zrobił wrażenie. Nie jest bez wad (nie ma tu miejsca na szczegółowe omawianie)  ale generalnie mocno na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest polskie kino które otworzył mój kolega Wojtek ma Greenpoincie.

https://www.filmnoircinema.com/

Za $20 można zobaczyć klasyki polskiego kina. Zapraszani są także aktorzy i reżyserzy filmowi. Kino nazywa się Film Noir Cinema i pokazuje też klasyczne filmy z całego świata. Można wypożyczać także filmy na DvD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem dokument „Agnelli” o życiu CEO Fiata Gianniego Agnelliego. Piękny dokument, lepszego biograficznego dokumentu jeszcze nie widziałem.

Polecam! Film jest dostępny na HBO mam nadzieję także w Polsce. Dwóch przyjaciół Gianniego było Polakami i wypowiadają się w filmie. 

B0A2CA95-04F4-413A-B025-315E1C31295C.jpeg

75CC9465-DF91-4E40-8418-2B3F6D9CEC60.jpeg

3DD82BD9-D7C6-46E3-B7CA-3480E52F0167.jpeg

056004D5-14CF-4039-9511-93F442178BFB.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.