Skocz do zawartości

Filmy warte obejrzenia


szewc24

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę cięzkie filmy, ale piekne:

- 'Przełamując fale' - Lars von Trier

- 'Pianistka' - Michael Haneke, (polecam książke, napisana przez noblistkę).

Coś do śmiechu:

- 'Monty Python i święty Grall'

Polskie klasyki:

- 'Salto' Konwickiego

- 'Wesele' Wajdy,

- 'Pętla' Has
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja ze swojej strony dorzucę jeszcze filmy z Luis De Funes'em (którego przyznać muszę, że uwielbiam) - "Skrzydełko czy nóżka", "Wielka włóczęga", "Wielkie wakacje", "Kapuśniaczek", "Skąpiec", o Żandarmie już nie wspominając... ;-)

Nie są to filmy ambitne, niosące wielki przekaz, ale w moim odczuciu ukazany tam humor, bezapelacyjnie wart jest zobaczenia. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2016 o 10:43, Kremik13 napisał:

Ja od siebie zaproponuję według mnie genialny "Interstellar". Sam obejrzałem go kilka razy i przy każdym seansie odkrywałem coś nowego 

Również wracałem do tego filmu kilkukrotnie. Dźwięk włączony głośno przy oglądaniu potęguje wrażenia z oglądania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gratek napisał:

To film nie jest normalny...

 

45 minut temu, Wincenty napisał:

Dobrze znać granice kina :)

To w takim razie co powiecie na sharknado?  Latające setki metrów rekiny które mimo że na lądzie nadal gryzą ludzi?  czy gość wskakujacy do środka rekina z piłą spalinową.... mnie brzuch bolał ze śmiechu jak to pierwszy raz zobaczyłem :mrgreen: nie mówiąc już że powstały 4 części tego czegoś

 

Dobra, koniec gadania,szykujcie popkorn ;)

 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach kobiety, I bóg stworzył kobietę, Jak ukraść milion dolarów, Kolya, Amadeus, Znikający punkt, wielka włóczęga (albo cokolwiek z Louis de Funesem), Prosta historia, Psy, K-19 The Widowmaker

a w bonusie taka trochę nietypowa etiuda Clauda Leloucha - C'etait un rendez-vous 

Edit: jeszcze Ghost Dog

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Wam The Witch (Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Angli). Cudowny, ascetyczny dramat lekko zmieszany z horrorem.

Świetna muzyka, praca kamery. Wszystko pod względem artystycznym w tym filmie się zgadza. Rewelacja!

Film bardzo niedoceniany, ale może przez to, że dość trudny dla przeciętnego widza.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michal. napisał:

To ja ze swojej strony mogę polecić film o superbohaterach który nie jest filmem o superbohaterach: Watchmen 

Faktycznie  ciekawy i lekko mroczny klimat. Włączyliśmy z kumplami ten film bez czytania recenzji, spodziewając się Marvela bis, a spotkała nas mocna (i w sumie bardzo pozytywna) niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.