Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wuj    2050
Dnia 24.07.2016 o 11:42, dublekil napisał:

Ciekawy wątek, jako, że jestem wielkim fanem starych filmów, zwłaszcza gatunku film noir to polecam od siebie taką 10tkę. Starałem się wybrać jak najbardziej wartościowe filmy.  

2.    Cena Strachu (1953) -  nudne pierwsze pół godziny, ale potem trzyma w napięciu jak żaden inny film. Dzisiejsze filmy są nastawione głównie na akcję także po roku zapominamy czy w ogóle jakiś film oglądaliśmy, Ceny Strachu nie zapomnę do końca życia. Rozmawiałem o tym filmie ze swoją babcią, która była na nim w kinie dobre kilkadziesiąt lat temu i wciąż pamiętała sceny z tego filmu!

Doublekil:

Absolutnie podpisuję się 4 kopytami pod tym wyborem. Oglądałem ten film raz, w "w starym kinie", jako gówniarz jeszcze, wrył mi się w pamięć tak mocno, że do dziś nie chcę go obejrzeć, żeby sobie nie psuć wspomnień. Scena z goleniem, przejeżdżaniem po nogach, lub finałowa - never forget.

Ode mnie 3 grosiki:

1) glengarry glen ross - Al Pacino, Jack Lemmon, Kevin Spacey, Ed Harris. Film teatralny w formie, Mamet wspina się tu na wyżyny. Coś dla korpoludzi, coś dla psychologów, coś dla miłośników wielkiego kina.

2) Ziemia obiecana, Potop, Psy, Sami Swoi - a co tu tłumaczyć? Jesteś Polakiem, masz obowiązki polskie:) Z mieszanki tych filmów wychodzi polskość.

3) Danton - Depardieu rozsadza ekran, Pszoniak jest przerażający. Jeśli ktoś ma problemy z pojęciem, o co tak naprawdę chodziło w wielkiej i dobrej Rewolucji, to tu zrozumie - chodziło o to, co zwykle.

4) butch cassidy i sundance kid - Paul Newman, Robert Redford -  O przyjaźni. No i oczywiście - zakończenie.

5) ... i jeszcze z 50 innych:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pooshek    19
11 minut temu, Wuj napisał:

...

4) butch cassidy i sundance kid - Paul Newman, Robert Redford -  O przyjaźni. No i oczywiście - zakończenie.

Jak już western z postaciami w tytule, to ja proponuję "Pat Garrett i Billy Kid". Klasyczny "antywestern" z genialną muzyką Dylana. Zawsze czekam na scenę z "Knocking on heaven's door".

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kresy    0

Trochę cięzkie filmy, ale piekne:

- 'Przełamując fale' - Lars von Trier

- 'Pianistka' - Michael Haneke, (polecam książke, napisana przez noblistkę).

Coś do śmiechu:

- 'Monty Python i święty Grall'

Polskie klasyki:

- 'Salto' Konwickiego

- 'Wesele' Wajdy,

- 'Pętla' Has

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MH_fan    143

Ja ze swojej strony dorzucę jeszcze filmy z Luis De Funes'em (którego przyznać muszę, że uwielbiam) - "Skrzydełko czy nóżka", "Wielka włóczęga", "Wielkie wakacje", "Kapuśniaczek", "Skąpiec", o Żandarmie już nie wspominając... ;-)

Nie są to filmy ambitne, niosące wielki przekaz, ale w moim odczuciu ukazany tam humor, bezapelacyjnie wart jest zobaczenia. 

• Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
p_b    454

Coraz mniej garniturów na ulicach, warto sobie przypomnieć jak to kiedyś wyglądało;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kremik13    2

Ja od siebie zaproponuję według mnie genialny "Interstellar". Sam obejrzałem go kilka razy i przy każdym seansie odkrywałem coś nowego 

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
andrewas    1

A ja ostatnio oglądałem filmy Tarkowskiego. Polecam, naprawdę dużo można z nich wynieść, ale trzeba się niesamowicie skupić w trakcie seansu.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysiek_W    4693
Dnia 18.08.2016 o 10:43, Kremik13 napisał:

Ja od siebie zaproponuję według mnie genialny "Interstellar". Sam obejrzałem go kilka razy i przy każdym seansie odkrywałem coś nowego 

Również wracałem do tego filmu kilkukrotnie. Dźwięk włączony głośno przy oglądaniu potęguje wrażenia z oglądania 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Koval    1756

Właśnie wróciłem z 'Rekinów wojny' - film niepotrzebnie reklamowany jako głupawa komedia, a oparty jest na faktach i całkiem dobrze zagrany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gratek    85
3 godziny temu, Wincenty napisał:

Srpski film.

Ten film nie jest normalny...

Edytowane przez gratek
literówka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysiek_W    4693
Godzinę temu, gratek napisał:

To film nie jest normalny...

45 minut temu, Wincenty napisał:

Dobrze znać granice kina :)

To w takim razie co powiecie na sharknado?  Latające setki metrów rekiny które mimo że na lądzie nadal gryzą ludzi?  czy gość wskakujacy do środka rekina z piłą spalinową.... mnie brzuch bolał ze śmiechu jak to pierwszy raz zobaczyłem :mrgreen: nie mówiąc już że powstały 4 części tego czegoś

Dobra, koniec gadania,szykujcie popkorn ;)

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapach kobiety, I bóg stworzył kobietę, Jak ukraść milion dolarów, Kolya, Amadeus, Znikający punkt, wielka włóczęga (albo cokolwiek z Louis de Funesem), Prosta historia, Psy, K-19 The Widowmaker

a w bonusie taka trochę nietypowa etiuda Clauda Leloucha - C'etait un rendez-vous 

Edit: jeszcze Ghost Dog

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysiek_W    4693

Dwa filmy z Liamem Neesonem:

Kroczac wśród cieni - bardzo dobry,  mroczny kryminał w stylu lat 80-90tych.

Non-stop - trzymający w niepewności przez 90% czasu,  thriller o próbie wyłudzenia kasy i zrzucenia winy na agenta ochrony lotów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta