Skocz do zawartości

Faceci w garniturach, co czytają?


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co przychodzi mi do głowy pod kątem zamieszczenia banera to:

http://lex.pl/
Z blogów zdarza mi się czytać:

www.spory-arbitraz.blogspot.com/

a to ostatnie tez mi sie zdarza czytac:) . Co do reszty to tak jak Kyle, zreszta z tych samych przyczyn. Czasem zdarza mi sie rzucic na cos okiem, ale wole czasopisma fachowe ewentualnie strony zagraniczne, anizeli cokolwiek w necie polskiego. Niestety blogi, z uwagi na format, nie stanowia raczej zrodla wiedzy przydatnej w praktyce. Czasem jakies zagraniczne moga sie okazac pomocne, ale tez raczej na zasadzie niusow z danej dziedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie jestem bankierem, ani prawnikiem, ale mimo to pozwolę sobie zabrać głos.

Co czytam? Oto lista:

Internetowe:

1. http://www.bankier.pl/

2. http://niezalezna.pl/

3. http://demotywatory.pl/

4. fora internetowe poświęcone astronomii (nie mylić z astrologią :) )

Papierowe:

1. Rzeczpospolita

2. Uważam Rze

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Zarówno blog jak i forum jest na tyle wartościowe, że szkoda, że z dotarciem chcesz się ograniczyć tylko do prawników, bankierów... do osób, które jak to sam określiłeś muszą (a nie chcą sami z siebie) nosić do pracy garnitur. Skoro taki bankier musi, a nie chce, to czy taka osoba będzie zainteresowana, po godzinach pracy studiować blog i forum? Na prawdę szkoda. Takie moje zdanie. Co z reszta zawodów? Dalej się mają nosić jak do tej pory? Co ze studentami, świeżo upieczonymi pracownikami biurowymi (czym skorupka za młodu... ;) )?

Moim zdaniem blog i forum powinny dotrzeć do jak najszerszego kręgu odbiorców :), ale to Twoje dzieła i zrobisz jak zechcesz.

PS: nie, nie jestem osobą muszącą do pracy nosić garnitur, ale po prostu chcę z własnej nieprzymuszonej woli i zdaję sobie sprawę, że to dziwny strój jak dla... informatyka na nie kierowniczym stanowisku (tak na marginesie Neo z Matriksa też chodził w garniturze do pracy, był programistą - wiem to tylko film a nie rzeczywistość) :) Czy na prawdę informatyk musi się kojarzyć z gościem w starych znoszonych butach, dziurawych dżinsach i wyciągniętym swetrze w dodatku pryszczaty i w okularach + ileś tam dioptrii? :)

Pora to zmienić i jest ku temu szansa. Dlatego pozwoliłem sobie zabrać głos w tym wątku.

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja okazyjnie czytam prasę. Jednak jeżeli już, to jest to "Rzeczpospolita",a w szczególności dodatek "Plus i minus". Innym papierowym źródłem informacji z których korzystam, jest tygodnik "Forum".

Muszę zaznaczyć, iż bynajmniej nie interesuje mnie polityka u powyższych źródeł. Głównie są to tematy związane z kulturą, ogólnie pojętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dotrzeć z forum i moim blogiem do mężczyzn, którzy noszą garnitury do pracy. (...) raczej tych, którzy w garniturach chadzać muszą. Jak sądzę są to głównie prawnicy, bankowcy, finansiści. Szukam miejsc w sieci jakie odwiedzają. Może jakieś blogi z analizami giełdowymi czy prawnymi, z którymi można by się było wymienić banerami?

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Takie blogi jak Twój w dużej mierze zyskują dzięki marketingowi szeptanemu. Ktoś komuś wyśle linka, naopowiada jaką świetną stronę znalazł itp. Banery są ok ale raczej na blogach/stronach/portalach, które są w jakiś sposób tematycznie powiązane. Ja trafiłem na MT wcześniej przeglądając blogi Mr Vintage i Szarmant.pl. Ktoś kto na przykład będzie czytał blog Samcika, po pierwsze może nawet nie zauważyć Twojej reklamy, albo po prostu ją olać. Łatwiej wpadnie im w oko Twój baner jeśli właśnie będą przeglądali stronkę choćby o modzie (jakiejkolwiek) a tu w rogu tymczasem mruga zachęcająco zaproszenie do innej strony o..... w sumie też modzie :) Chodzi trochę o to żeby tylko skusić by ktoś taki wszedł.... a jak już wejdzie na bloga i poczyta/poogląda to może zostanie i poleci swoim znajomym:)

Tak na marginesie sporo osób, które mają narzucony dresscode w pracy, nie traktuje garniturów z jakąś atencją tylko jako rodzaj stroju roboczego, który zakładają bo wyjścia nie ma.

Weź pod uwagę, że (o ile nie planujesz zakładać własnego atelier szycia miarowego - a raczej to nie Twój zawód:) ) Twoim, targetem niekoniecznie są nabywcy/użytkownicy garniturów tylko ludzie chcący się dowiedzieć czegoś ciekawego i pożytecznego. Ostatecznie nie "rozprowadzasz" męskich strojów wysokiej jakości, tylko WYSOKIEJ JAKOŚCI WIEDZĘ.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.