Skocz do zawartości

Prośba o pomoc z kolorami / bardziej Casual


LukasDalton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich bardzo serdecznie,


Stwierdziłem, że nadszedł czas na zmianę garderoby, czy to kwestia wieku, czy tego że przenoszą mnie do innego Wydziału w pracy gdzie prezencja na spotkaniach powinna byc na wyższym poziomie niz koszulka polo bądź t-shirt z kolorowym nadrukiem (pracuję w urzędzie, dress code'u brak jednakże krótkie spodenki niedopuszczalne)

Oczywiście założenie jak najbardziej proste: 10 koszul + 2 marynarki + może 2 pary spodni (brąz?, szare?)
Bielizna jest, v necki białe i czarne są, buty skórzane czarne są.

Uwaga: na codzień noszę granatowe spodnie (mocno ciemne) ten kolor spodni ubóstwiam po prostu a nie czarne bo czarne spodnie to chyba za dużo w mojej opinii.


Dlaczego zaatakował mnie akt desperacji i piszę na forum apel o pomoc? Przecież w internecie są stylizacje i mozna smialo je powtarzać. Pewnie dlatego, wszelkiego rodzaju połączenia kolorystyczne są dla mnie ciężkie (mam slepotę barw ogólnie nazywaną daltonizmem) i nie zawsze mi to wychodzi.

Po przejrzeniu miliona ofert, o pomacaniu materiałów, ze wzgledu na cene i rozmiary które leżą cąłkiem dobrze moim faworytem jest (bez reklamy) Nils S w sklepie VG

Koszule biere prawie wszystkie, są dla mnie ok, nie za bardzo kolorwe, nie są mdłe, zróżnicowane wzory, materiał dobry cena nie odstrasza (stosunek cena/jakość) + fakt że mogłem je przymierzyć (dość długo myślałem że lepiej byłoby zza granicy np CT ale boje się rozmiarowek w ciuchach zamawianych na odleglość)

wklejać fotek nie będę, wszystkie z zakładki shirty (oprócz białej z podwijanymi mankietami):
http://www.vangraaf.com/pl/nils-sundstro...ies=hemden

Marynarki (kolory brałem z opisu) :
kolor indygo (nie wiem czy do moich ulubionych ciemnych spodni granatowych będzie pasować) lub
526340.bust.overview.jpg

Szara (po lewej) lub beżowa (po prawej)
526342.bust.overview.jpg525059.bust.overview.jpg


Spodnie:
ooooo takie ciemne mam !!! heart.gif
537774.bust.overview.jpg

a myślałem o:
nie chce za jasnych bo jezdze komunikacja miejska a tam mozna sie upaprac w maire szybko
trzcinowy jednolity:

537765.bust.overview.jpg


Może jakieś inne propozycje macie od firmy NILS ??? przegladajac ich oferte w VG?
Dąże do jak najbardziej uniwersalnych zestawów typu spodnie/marynarka koszule to już zawsze sie jakas dopasuje a knit krawat tez nie jest jakos ciezko dopasowac...

Dziekuje bardzo za dotarcie do tego momentu smile.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Istnieje już wątek na forum (nawet podpięty), który byłby bardziej odpowiednim miejscem na zadanie tego pytania, niż zakładanie nowego wątku.

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/766-koordynacja-kolorystyczna/

2. Radziłbym rozważyć kupno brązowych butów do takich lekkich, letnich i niezobowiązujących zestawów.

3. Do granatowych spodni będą pasować wszystkie 3 marynarki, a do tych brązowych/beżowych najlepiej granatowa, z beżową też może się udać.

4. Możesz poczytać tutaj:

http://mrvintage.pl/2013/06/letni-biznes-casual-poradnik.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Istnieje już wątek na forum (nawet podpięty), który byłby bardziej odpowiednim miejscem na zadanie tego pytania, niż zakładanie nowego wątku.

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/766-koordynacja-kolorystyczna/

2. Radziłbym rozważyć kupno brązowych butów do takich lekkich, letnich i niezobowiązujących zestawów.

3. Do granatowych spodni będą pasować wszystkie 3 marynarki, a do tych brązowych/beżowych najlepiej granatowa, z beżową też może się udać.

4. Możesz poczytać tutaj:

http://mrvintage.pl/2013/06/letni-biznes-casual-poradnik.html

 

Dziekuje bardzo za szybką odpowiedź,

Owszem rozwazważałem watek: "koordynacja kolorystyczna" jednakże postanowiłem założyć "Mój" wątek, gdyż niestety większość uzytkowników nie czyta wątków zbiorczych, (z braku czasu/chęci) i tamten watek kojarzy mi się bardzo z "szybkie pytanie/szybka odpowiedź" a jak widac rozpisałem się zbytnio.

Jeśli według moderatora jednak trzeba przenieść post, to proszę o infomrację i poprawię błąd.

 

No i nie dodałem, że chciałbym aby można było to podciagnąć pod: "całoroczne biurowe zestawy" dlatego wszystkie elementy są bawełniane bez dodatku lnu.

Wiem że jesień i zima to bardziej stonowane kolory i juz dodajemy wełne do zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego stylu koszule nilsa będą ok, są dość fajne. Jeśli Ci pasują, sugeruje kupić kilka i poczekać do lipca na wyprzedaże. Wtedy są w cenie 50zł za sztukę. Zwróć tylko uwagę jak się układają na ramieniu, na samym końcu, bo są tam dość szerokie i nieładnie się mogą układać, jeśli miałabyś je nosić bez marynarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie możesz rozważyć też ofertę konkurencyjnego multibrandu, czyli Peek & Cloppenburg, a konkretnie ich marki McNeal. Dobry stosunek cena/jakość (czy lepszy niż Nils - nie wiem, posiadam tylko produkty McNeal), na wyprzedażach również koszule poniżej 100 zł. Podobnie z drugą marką własną P&C, czyli Christian Berg - nieco wyższa jakość, nieco wyższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.