Skocz do zawartości

Letni dwurzędowy garnitur z lnu


TomekZg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu obserwuje To forum. Dzięki niemu postanowiłem ubierać sie "przyzwoicie" :). W związku z problemem technicznym zapytam Was fachowców. Chciałbym uszyć sobie garnitur dwurzędowy na lato ze 100 procentowego lnu. Finansowo nie dam rady uszyć na miarę, jednak rozmawiałem z lokalnym krawcem i obiecał że pomoże. Pytanie które mnie nurtuje to, jaka gramatura lnu musi być żeby marynarka była wytrzymała i jednocześnie przewiewna?? Dodatkowo czy znacie może sklepy internetowe z niebieskim lnem w kratkę ew. Zwykłym lnem niebieskim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję zapoznać się w pierwszej kolejności z tym wątkiem:  https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4479-pierwszy-garnitur-pierwszy-niewypał/

 

Jeśli budżet nie pozwala na "prawdziwe szycie" (rzecz dość powszechna, biorąc pod uwagę koszty przedsięwzięcia), trzeba szukać RTW, ew. MTM. Bez sensu jest ryzykować bardzo prawdopodobne wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wstępie, z lokalnymi krawcami jest loteria, nigdy nie wiadomo jak wyjdzie, nim zakupisz tkaninę dokładnie z nim przedyskutuj projekt, dopytaj sie o wszystkie szczegóły, przede wszystkim o konstrukcje( żeby nie zrobił ci zbroi z fizeliny) i dopiero jak bedziesz na 100% pewny ze podoła projektowi zdecyduj sie szyć u niego. Jak będziesz miał watpliwości co do jego kompetencji to lepiej zrezygnuj, bo prawdopodobnie zmarnujesz pieniadze, lepiej oszczędź więcej i pójdź do sprawdzonego na forum krawca u ktorego masz pewność ze ci nie spieprzy. Co do tkanin, sam szukam dla siebie lnu, ewentualnie tropiku i jest z tym problem, mały wybor internetowo, piękny niebieski len jest u szarmanta, chociaż drogi http://sklep.szarmant.pl/produkt/tkanina-niebieska-len-60142 oprócz tego podoba mi sie ta kratka, chociaż kolor mało letni jak dla mnie http://www.tkaniny-sklep.com.pl/mobile/pl/p/Tkanina-marynarkowa-Ermenegildo-Zegna-M00760/562 i śledź sprzedawcę royaltex10 na eBayu, ma świetne tkaniny w przystępnej cenie, a także jak masz wiecej czasu to monitoruj Allegro, ja osobiście nie mam cierpliwości do tego.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wstępie, z lokalnymi krawcami jest loteria, nigdy nie wiadomo jak wyjdzie, nim zakupisz tkaninę dokładnie z nim przedyskutuj projekt, dopytaj sie o wszystkie szczegóły, przede wszystkim o konstrukcje( żeby nie zrobił ci zbroi z fizeliny) i dopiero jak bedziesz na 100% pewny ze podoła projektowi zdecyduj sie szyć u niego. Jak będziesz miał watpliwości co do jego kompetencji to lepiej zrezygnuj, bo prawdopodobnie zmarnujesz pieniadze, lepiej oszczędź więcej i pójdź do sprawdzonego na forum krawca u ktorego masz pewność ze ci nie spieprzy. 

 

Jedynym miarodajnym testem jest obejrzenie dotychczasowych realizacji krawca. Inaczej to "randka w ciemno". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w takim razie kolejne cztery pytania 1. Ile powinno kosztować szycie garnitura z lnu. 2. Gdzie w lubuskim - okolice Zielonej Góry- szyje dobry krawiec? 3. Czy lepiej uszyć garnitur u krawca któr nie jest w tym temacie specjalista czy lepiej nabyć garnitur MTM ?? 4. Czy znacie firmy posiadające w ofercie dwurzędowe z lnu ?Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz szyć u kogoś anonimowego to czeka Cię minimum miesiąc lektury forum (głównie kopanie w starych wątkach działu bespoke), a najlepiej też cutterandtailor i styleforum (też raczej starsze wątki). Jak już będziesz wiedział jak popowadzić sobie zamówienie to wtedy i tylko wtedy takie szycie ma sens.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekZg

 

Zrób dwa kroki do tyłu i przemyśl dwie kwestie:

- len nie jest jedynym wyborem na lato

- dwurzędówka jest bardziej dandy ale jednorzędówka jest praktyczniejsza (latem i nie tylko)

Zawieszenie warunku dwurzędówki otworzy Ci cały szereg możliwości.

 

Z lubuskiego to najbliżej chyba masz do Poznania - tam są sprawdzeni krawcy. Osobiście polecam Krupa & Rzeszutko.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odradzałbym szycie bespoke pod wplywem impulsu, bez niezbednej wiedzy. Chyba że któryś z doświadczonych uzytkowników foum z Twojej okolicy asystowałby Ci w konktakcie z krawcem. Jeśli nie jest to sprawdzony i uznany na forum krawiec, to musisz omówić z nim każdy szeczgół, bo zwykle jeśli czegoś nie domówisz to "zrobi po swojemu" i to bedzie bardzo daleko od Twojego wymarzonego garnituru.

Proponowałbym zacząć od garnituru z wieszaka np. http://eu.suitsupply.com/en/suits/madison-navy-stripe/P4805.html b co prawda nie jest to len, ale bawełna też powinna sprawdzić sie latem. Jeśli nie dwurzedówka to na stronie SS znajdziesz duzy wybór lnianych garniturów i marynarek. A specjalisci z tematu na forum o SS, pomogą Ci wybrac odpowiedni rozmiar. Poprawisz go lekko u krawca i co do efektu bedziesz pewniejszy niż ryzykowanie u nieznanego szerzej krawca.

Pamietaj ze sam len to nie wszystko, liczy się też rodzaj splotu. Kupiłem niedawno i przerabiam, maryanrka z 100% lnu ale tkana w jodełkę i nie jest już tak bardzo przewiewna jak klasyczny splot lniany(popelinowy?).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro rozwinął się wątek może warto by było spisać małe kompendium przez doświadczonych w szyciu użytkowników na co zwracać uwagę w rozmowach z krawcami o nieznanym dorobku rzemieślniczym? Również namierzyłem krawca w swoim mieście który podejmuje się szycia garnituru ale boję się, ze dopilnuje go np. z wysokością kozerki, ale nie będę miał pojęcia o innej rzeczy która ma istotny wpływ na atrakcyjność szytego produktu. Podstawowe informacje o anatomii marynarki, czym się różni szycie na płótnie od innych sposobów, w których etapach szycia powinny odbyć się przymiarki etc. Byłoby to bardzo pomocne dla początkujących amatorów klasycznej elegancji z ograniczonym budżetem :) Pamiętajmy, że nie wszyscy będą wyglądać tak jakby chcieli w garniturze z wieszaka, pomijając możliwości personalizacji w przypadku szycia miarowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.