Skocz do zawartości

[HERMES] Dyskusje, opinie.


bodzixon

Rekomendowane odpowiedzi

Watek nie jest kontrowersyjny

Uznałem, że cudzysłów do "kontrowersyjny" jest zbędny, jak widać nie.

Opinie są naprawdę zaskakujące, tak jak pisałem to tylko pasek z charakterystyczną klamrą nieznaną większości ludzi w naszym kraju, natomiast mam wrażenie, że gdyby ten pasek kosztował 300zł to takie opinie jak powyżej (secondhand_man) nie miałyby miejsca. Ciekawe tylko czy koledzy odpruwają swoje loga z oryginalnych koszulek i koszul Ralpha Laurena, aby nie wyjść na pustaków i wiejskich lanserów ;)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ludzie którzy wiedzą czym są portale społecznościowe i chociaż trochę obserwują nowinki ze świata mody rozpoznają kto jest producentem tego paska w ułamku sekundy. 
W Polsce o ile nie poruszasz się Ferrari a na Twoim nadgarstku nie widać Rolexa każdy będzie myślał, że nosisz podróbkę. Klamra tego paska z klasyką i minimalizmem nie ma nic wspólnego.
Produkty tego typu ludzie kupują ze względu na widoczny logotyp. Kupienie takiego paska to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Rozumiem kupowanie tradycji i historii, ale 600 jurków za coś 
co z jakością nie ma nic wspólnego? Zauważ, że na tych "high fashion" zdjęciach z instagrama nie zauważysz ludzi ubranych w produkty bez logotypów. Dlaczego ich nie ma skoro dla 
przykładu za pasek Gucci bez widocznego logotypu trzeba zapłacić prawie trzy razy tyle co za ten z logotypem? Dlatego, że produkty z widocznym logiem są przeznaczone dla lanserów 
którzy na siłę chcą pokazać całemu światu ile to pieniędzy mają. Podobne zjawisko można dostrzec przy torebce speedy od Louis Vuitton. Dziewięć na dziesięć kobiet które rozpoznaje te 

markę nie kupi tej torebki bez powtarzającego się monogramu LV. Dlaczego? No właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tradycjach kaletniczych firmy Hermes. Brzmiały one bardzo zachęcająco do momentu kiedy nie miałem tych produktów w ręku. 
Uważasz, że historia i tradycja może przesłonić to, że za 600 euro klient otrzymuje pasek który jest wykonany ze skóry o fakturze papieru?
W modzie męskiej Hermes jedyne do czego się nadaje to do produkcji krawatów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dyskutować z takimi argumentami, faktura w stylu Saffiano ale równie dobrze Russian Leather czy inna skóra fakturowana może się podobać lub nie, natomiast większość akcesoriów skórzanych Hermesa jest szyta ręcznie (saddle stitching), a skóry są świetnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dyskutować z takimi argumentami, faktura w stylu Saffiano ale równie dobrze Russian Leather czy inna fakturowana może się podobać lub nie, natomiast większość akcesoriów skórzanych Hermesa jest szyta ręcznie (saddle stitching), a skóry są świetnej jakości.

Dla Ciebie może to być świetna jakość a dla mnie to jakość której za darmo bym nie chciał. 

Tym twierdzeniem zakończę naszą rozmowę gdyż z doświadczenia wiem, że może to doprowadzić do nikomu nie potrzebnych potyczek słownych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Panowie, chwila moment, wyroby kaletnicze Hermesa (poza tym nieszczęsnym paskiem) miażdżą. Naturalnie żadnego nie mam (gdyby ktoś z forum miał, proszę się pochwalić!), ale oglądałem w salonie oraz widuję na ulicy od czasu do czasu i tyle powiem, nie znając się na skórze, że wzbudzają pożądanie, a designowi nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Jest to jednak luksus, który znajduje się daleko poza moim zasięgiem (a dzięki Skalpelowi i jego wyrobom nawet specjalnie tego nie żałuję).

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka: "odpustowy" pasek Hermesa znalazł nawet swoje miejsce u Berrharda Roetzela, "Gentleman. Moda ponadczasowa" (str. 145). I to nie w znaczeniu, jakich pasków nie należy nosić ;)

 

Znalazłem w tej książce inny ciekawy fragment: "Jedwabna ozdobna chustka do butonierki powinna być ręcznie obrębiona" :) Mam nadzieję, że to błąd w tłumaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 10.04.2016 o 22:04, pawel_bodnar napisał:

Znalazłem w tej książce inny ciekawy fragment: "Jedwabna ozdobna chustka do butonierki powinna być ręcznie obrębiona" :) Mam nadzieję, że to błąd w tłumaczeniu.

Jakby się ktoś dziko uparł... To da się przeciągnąć... Może z tego nowa moda będzie? Co do Hermesa, to oczywiście jak chustka w butonierce, to tylko taka (czemu się ścieśniać, jak mawiają Rosjanie), ale poza tym skóra, woda toaletowa Terre oraz moja popielniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2016 o 22:04, pawel_bodnar napisał:

Znalazłem w tej książce inny ciekawy fragment: "Jedwabna ozdobna chustka do butonierki powinna być ręcznie obrębiona" :) Mam nadzieję, że to błąd w tłumaczeniu.

W polskim wydaniu, które czytałem czytałem było pełno błędów od tłumacza. Przestałem się dziwić gdy trafiłem na jedną stronę (chyba dot. parasoli) całą po niemiecku - albo tłumaczowi się nie chciało (co się zdarza) albo coś w druku poszło nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.