Skocz do zawartości

Podeszwa skórzana v gumowa


Rafix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dopiero się "wgryzam" w tematykę dobrej jakości butów, trochę poczytałem i w większości przypadków pojawia się stwierdzenie że dobrej jakości buty poznaje się po jakości skóry z jakiej jest wykonana cholewka, ale także że dobre jakościowo buty mają skórzaną podeszwę i oczywiście szytą GY. Ostatnio podczas akcji butowej w TK Maxx kupiłem sobie dwie pary butów: Tods i Gordon & Bros. W domu patrzę na podeszwy Tod's buty w cenie sugerowanej przez producenta 1700 zł. podeszwa odlana gumowa (zdjęcie 1), G&B cena producenta 500 zł. a podeszwa częściowo skórzana lub udająca takową, od spodu szyta (zdjęcie 2) ogólnie dla laika jak ja na pierwszy rzut oka lepsza jakościowo podeszwa G&B. Buty Tod's są klasyfikowane jako włoskie buty dobrej jakości, G&B półka niska (no chyba że Tod's zaczął obniżać jakość, lub w tym wypadku przyoszczędził na podeszwie).  Po ocenie organoleptycznej butów w Tod's wydaje się lepsza grubsza skóra cholewki (zdjęcie 3), G&B skóra cieniutka "papierowa" (zdjęcie 4), oprócz tego Tod's lekkie, super wygodne od pierwszego założenia (nie trzeba butów rozchodzić), G&B wygoda taka sobie. I teraz moje pytanie jak jest z tymi butami/podeszwami czy gumowa podeszwa dyskwalifikuje buty dobrej jakośći czy nie ? Które z tych dwóch par są lepszej jakości ? Jak w takim razie rozpoznawać buty dobrej jakości ? tak dla laika :)

post-410-0-25945900-1458417586_thumb.jpgpost-410-0-46396900-1458417603_thumb.jpgpost-410-0-04898800-1458417632_thumb.jpgpost-410-0-19852000-1458417648_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopiero się "wgryzam" w tematykę dobrej jakości butów, trochę poczytałem i w większości przypadków pojawia się stwierdzenie że dobrej jakości buty poznaje się po jakości skóry z jakiej jest wykonana cholewka,

Szczerze gratuluję jeśli to potrafisz. Szczególnie jeśli potrafisz tego dokonać biorąc buty z półki w sklepie.

 

ale także że dobre jakościowo buty mają skórzaną podeszwę i

Mit numer 1.

Nie. Dobre buty nie muszą mieć skórzanej podeszwy.

Czy Berwicki, Crownhille, Meerminy na skórze są lepsze od CJ, EG, Cheaney na gumie? Nie są po prostu stworzone dla innego klienta czy do innych warunków. Co więcej, swego czasu w sklepie Ed Meier w Monachium, sprzedawczyni tłumaczyła mi dlaczego stosują kauczukową podeszwą w (niektórych) butach. I nie chodziło o ochronę przed wilgocią, a o komfort chodzenia, amortyzację.

 

oczywiście szytą GY

Mit numer 2, chyba nie do wyplenienia w internetowym półświatku.

Czy szewcy ręcznie wykonujacy buty, robią je gorsze od GYW?

 

. Ostatnio podczas akcji butowej w TK Maxx kupiłem sobie dwie pary butów: Tods i Gordon & Bros. W domu patrzę na podeszwy Tod's buty w cenie sugerowanej przez producenta 1700 zł. podeszwa odlana gumowa (zdjęcie 1), G&B cena producenta 500 zł. a podeszwa częściowo skórzana lub udająca takową, od spodu szyta (zdjęcie 2) ogólnie dla laika jak ja na pierwszy rzut oka lepsza jakościowo podeszwa. Buty Tod's są klasyfikowane jako włoskie buty dobrej jakości, G&B półka niska (no chyba że Tod's zaczął obniżać jakość, lub w tym wypadku przyoszczędził na podeszwie).  Po ocenie organoleptycznej butów w Tod's wydaje się lepsza grubsza skóra cholewki (zdjęcie 3), G&B skóra cieniutka "papierowa" (zdjęcie 4), oprócz tego Tod's lekkie, super wygodne od pierwszego założenia (nie trzeba butów rozchodzić), G&B wygoda taka sobie. I teraz moje pytanie jak jest z tymi butami/podeszwami czy gumowa podeszwa dyskwalifikuje buty dobrej jakośći czy nie ? Które z tych dwóch par są lepszej jakości ? Jak w takim razie rozpoznawać buty dobrej jakości ? tak dla laika :)

attachicon.gifIMAG0287.jpgattachicon.gifIMAG0288.jpgattachicon.gifIMAG0235.jpgattachicon.gifIMAG0232.jpg

Todsy to w porównaniu z GB drogie buty. I to w sumie widać na załączonych przez Ciebie zdjęciach. Zdrowo znoś.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Todsy robią świetne driver mocs w których podeszwa jest gumowa wiec nie dziwi mnie gumowa podeszwa w Twoich butach.

Tak jak stwierdziłeś Tods to inna półka niż G&B. Lepsza skóra i zgrabniejsze kopyto co przekłada się na wygodę noszenia.

Zupełnie nie rozumiem dlaczego G&B fabrycznie podzelowalo tylko 3/4 buta. Dlaczego nie podzelowali nosków podeszwy które ostro się zazwyczaj przecierają? Oszczędność na gumie czy tylko mizerny design?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, swego czasu w sklepie Ed Meier w Monachium, sprzedawczyni tłumaczyła mi dlaczego stosują kauczukową podeszwą w (niektórych) butach. I nie chodziło o ochronę przed wilgocią, a o komfort chodzenia, amortyzację.

 

 

Też się tam swego czasu trochę dziwiłem oglądając ich buty, że takowe za prawie 1000 Euro mogą być na gumie albo czymś innym. Ed Meier głosi, że odpowiednia podeszwa do odpowiedniego przeznaczenia, co jest zasadą zdrowego rozsądku. 

 

Tak na marginesie, to nabyłeś coś? Ja przymierzałem się do ich butów w "pedu form" właśnie na gumie (cena obniżona do 550 Euro) w ostatnim outlecie zimowym, ale sobie odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeszwy Tod's buty w cenie sugerowanej przez producenta 1700 zł. podeszwa odlana gumowa (zdjęcie 1)

Mam inne derby Tod's z identyczną podeszwą, a preferuję skórzane podeszwy (szczególnie w butach formalnych, ale derby takimi nie są), wiec choć początkowo miałem wątpliwości, to okazały się po prostu wyjątkowo wygodne podczas chodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pryzmat doświadczenia powiem bierz gumę, jednocześnie odbierając zamówione na skórze:).

Ale jesień i zima to tylko guma.

Jesień skóra podzelowna gumą.

Zimą skłaniałbym się bardziej do całej gumy, choć na przyszłą zimę spróbuję zamawić trzewiki z zelowaną skorą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne derby Tod's z identyczną podeszwą, a preferuję skórzane podeszwy (szczególnie w butach formalnych, ale derby takimi nie są), wiec choć początkowo miałem wątpliwości, to okazały się po prostu wyjątkowo wygodne podczas chodzenia.

 

 

Doczekaliśmy się mitu nr 3 - derby nie są butami formalnymi.

 

Otóż rodzaj oxford / derby nie jest najważniejszym wyznacznikiem formalności. Możemy porównać:

 

 

1.jpg1.jpg1.jpg

1.jpgCopley_Spencer_collage_small.jpg

 

 

 

 

I dojdziemy do nieoczekiwanych wniosków. 

 

Osobiscie twierdzę, że Książę nie popełniłby faux pas, gdyby założył lakierki pokazane powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekaliśmy się mitu nr 3 - derby nie są butami formalnymi.

Zgadzam się w pełni z uwagą. W tym przypadku mit nie był zamierzony, nieprecyzyjnie się wyraziłem, powinienem napisać: "preferuję skórzane podeszwy (szczególnie w butach formalnych, ale TE derby takimi nie są)". 

Te derby miałem na myśli jako nieformalne:

009533970509_01_01_645Wx645H.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tam swego czasu trochę dziwiłem oglądając ich buty, że takowe za prawie 1000 Euro mogą być na gumie albo czymś innym. Ed Meier głosi, że odpowiednia podeszwa do odpowiedniego przeznaczenia, co jest zasadą zdrowego rozsądku. 

 

Tak na marginesie, to nabyłeś coś? Ja przymierzałem się do ich butów w "pedu form" właśnie na gumie (cena obniżona do 550 Euro) w ostatnim outlecie zimowym, ale sobie odpuściłem.

 

 

Butów nie kupiłem, byłem akurat w fazie na lotniki, a te które były u nich wydały mi się trochę ortopedyczne. Cena też była zbyt godna jak dla mnie. 

 

Natomiast mam od nich dwa paski skórzane: czarny i brązowy, z jednego kawałka skóry. Gorąco polecam, są świetne, nie używam innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.