Skocz do zawartości

[POLSKA], Lancerto, RTW


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Średni wzrost Polaka w 2010 wynosił 178,5 cm, a średni wzrost Włocha w 2006 roku to 176,5 cm. Zmniejszenie średniego wzrostu w Polsce w przeciągu 4 lat o 1,2 cm uznaję za mało prawdopodobne, tak samo, jak zwiększenie o 1,3 cm we Włoszech w ciągu 8 lat.

Źródło: Bjelica D., Popović S., Kezunović M, Petoković J., Jurak G., Grasgruber P., Body height and its estimation utilising arm span measurements in Montenegrin adults, "Anthropological notebooks", tom 18, 2012, s. 76

 

A marynarki ładne, ale na zdjęciach wyglądają dosyć lekko. Jak będę miał chwilę zajdę do salonu sprawdzić je na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze
Dzięki za opis. W końcu pierwsza recenzja, kogoś kto zobaczył, przymierzył i porównał do innych produktów, a nie tylko narzekanie po sprawdzeniu na stronie w sieci! ;)
Czy mógłbyś rozwinąć swoją opinię na temat 'efektu sukienki'?
Czy to kwestia kroju czy może sylwetki?

Przyznam szczerze że nie widzę tego na tym zdjęciu:
f7e867ad11e8a4c25a3e9e99c2da02e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na niektórych zdjęciach to było widać (raczej te z bloga, na takich pozowanych można użyć szpilek :) ).Dodatkowo - marynarki ze zdjęć były, z opisu na blogu, nieco dłuższe; te z produkcji zostały nieco skrócone.

Ja bym się moimi problemami z sukienką nie przejmował - jeśli marynarki Ci się podobają, zamów zdalnie i przymierz. W niektórych marynarkach tak mam - z reguły w takich, które są krótkie i mają wysoko położone zapięcie. Ale to jest również kwesta kroju, głębokości rozcięć z tyłu itp.

PS. Jeśli marynarka leżałaby na mnie jak na zdjęciu powyżej, zapewne wydałbym kasę :) Do zdjęć pozowanych trzeba podchodzić z pewnym dystansem, to jest raczej pewna wizja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 50groszy napisał:

Z innej beczki. Jest szansa by zareklamować 3 koszulę od mr#lnc  z piłującym kołnierzykiem, Moja szyją już dłużej nie wytrzyma. Czy są jakieś inne osoby które mają taki sam problem? W ogóle da się coś takiego zareklamować? 

A który model - chciałem coś kontrolnie zamówić a na ten efekt jestem bardzo wrażliwy.

To najczęściej efekt wysokiej stójki lub zaniżonych wymiarów w stosunku do deklaracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dapi napisał:

A który model - chciałem coś kontrolnie zamówić a na ten efekt jestem bardzo wrażliwy.

To najczęściej efekt wysokiej stójki lub zaniżonych wymiarów w stosunku do deklaracji

https://www.lancerto.com/koszula-downtown-7981.html

https://www.lancerto.com/koszula-uptown-7984.html

Te dwie tak piłują, że szok materiał jest dramatyczny.W życiu jeszcze nie spotkałem takiej koszuli. I żeby była jasność ten kołnierzyk piłuję niesamowicie bez krawata(rozpięta) a co  dopiero z krawatem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z takim efektem przy oxfordzie w koszuli z CTShirts. kołnierzyk i stójka ta sama co w innej koszuli z tego samego typu tkaniny z innym wzorem tego samego producenta. Pozbyłem się problemu w śmietniku. Właśnie te koszule rozważałem :(

Bardzo miękkie oxfordy miał kiedyś James Button

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @mosze za wyjaśnienie. Zamówiłem marynarkę elegant. Na żywo podoba mi się tak jak i na zdjęciu. Materiał przyjemny. Wzór i kolor mi się podoba. Myślę, że jest bardzo uniwersalna. Jeśli chodzi o długość to wydaje mi się, że dla mnie jest ok (rozmiar 48 przy 175 cm wzrostu). Z kolei rękawy musiałbym skrócić o 2-3 cm.

Niestety nie leży na mnie dobrze. W sumie tego się obawiałem. W większość marynarek, które mierzyłem tak mam. Nie jest to kwestia tego produktu, więc zdjęcie i pytania wrzucę zaraz do 'Poradni Stylistycznej':

Jedno pytanie do @mr.vintage czy na szwach marynarek jest zostawiony jakiś zapas na poszerzenie w talii?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2017 o 22:41, Miro napisał:

Marynarka Mr Elegant jest bardzo ładna wizualnie, choć krata mogła być większa.

Wg mnie bardzo dobre długości marynarek ma Zackroman - 74 cm dla 46. Ale z kolei ma nieco za krótkie rękawy - niecałe 62 dla 46.

Według tabeli wymiarów Zackroman to długość marynarek dla rozmiaru 46 wynosi 75 cm, a rękawy 62,6 cm. Chyba, że podajesz wymiary mierzone w realu to ok.  Długości 74 cm mają natomiast marynarki 46 Havana Susu, a rękawy 62,2 cm, przy czym szerokości w w ramionach mają takie same odpowiednio 44 cm i 102 cm..

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy kupił już ktoś koszulę z jesiennej kolekcji i mógłby się podzielić wrażeniami ?  , zastanawiam się nad District https://www.lancerto.com/koszula-district-10829.html  , z tego co udało mi się wyczytać  , kołnierzyki w BD  zostały obniżone a wyłogi zmniejszone , jak z dopasowaniem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2017 o 11:20, 50groszy napisał:

Jeśli jest to nowy model papieru ściernego o podobnych parametrach to odradzam . Mi 3 koszule wiszą w szafie i nie wiem co z nimi zrobić!

Zmienili materiał  , zaryzykuje ;-)  . Mam nadzieje że wpasuje się w rozmiarówkę . 

Edit : 

Koszula dotarła , materiał wydaje się w porządku , kilka nieobciętych nitek się znalazło  , kołnierzyk imo ładny , dopasowanie - odrobinę luźniejsza niż u Osovskiego  w tym samym rozmiarze  - 41  , na tym mi akurat zależało ;-)

Zdjęcie nie najlepsze , ale chciałem pokazać kołnierzyk . 

 

 

 

 

20171212_205009.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wczoraj kupiłem marynarkę Lancerto&Mr Vintage Mr Swanky, której zakup długo odkładałem. W końcu gdy zobaczyłem, że został ostatni rozmiar 52 zdecydowałem się. Mimo tego, że w sklepie już wydawała mi się trochę za duża stwierdziłem, że przemyśle na spokojnie w domu. Mniejszych rozmiarów brak, więc nie mierzyłem 50. I tutaj pojawił się problem, ponieważ w domu na spokojnie okazało się, że faktycznie marynarka jest trochę za mało wytaliowana. Co prawda przysługuję mi przeróbka w salonie Lancerto, ale szczerze nie wiem jak sobie z tym poradzą. Marynarka według mnie dobrze leży w ramionach i na plecach. W moim przypadku jest to duży plus ponieważ jestem bardzo barczysty i zazwyczaj ciężko znaleźć mi taliowaną marynarke, która byłaby dobra w klatce. Podejrzewam, że 50 byłaby w klatce za mała.  Mam jednak wrażenie, że w pasie jest za duża i rękawy są trochę za długie. Problem polega na tym, że absolutnie zakochałem się w tej kracie i materiale z jakiego marynarka została wykonana, dlatego jeśli nie będę musiał nie chce jej oddawać ;-) Dużo osób zastanawia się jak marynarki z tej serii leżą na żywo więc zrobiłem pare zdjęć (plus zdjęcie sylwetki). Czy według was taliowanie marynarki ma sens czy jest tego za dużo? Czy rękaw nie jest trochę za długi? 

 

Ps. wiem, że te spodnie się kompletnie nie nadają do tej marynarki :-D

IMG_7366.jpg

IMG_7381.jpg

IMG_7376.jpg

IMG_7372.jpg

IMG_7383.jpg

IMG_7378.jpg

IMG_7371.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź. 

 

Marynarka faktycznie jest chyba za duża. Nie będę zaśmiecał tematu moimi zdjęciami, ale wszystkie marynarki nosze w rozmiarze 52 i leżą dobrze. Nigdy bym nie pomyślał żeby zamówić 50 mając 185cm wzrostu i 85kg wagi. Kończąc offtop. 

Dla mnie marynarka jeżeli chodzi o wykorzystany materiał i uszycie jest genialna. Lekka, miękka w dotyku i nie czuje się w ogóle skrępowania ruchów. Jestem mega zły, że nie zamówiłem jej wcześniej bo dawno żadna marynarka tak mi się nie podobała. Fit Finder na stronie rownież działa poprawnie ponieważ wskazał mi rozmiar 50. Na minus na pewno obsługa w Lancerto, która przez 10 minut przekonywała mnie, że marynarka leży świetnie a wszelkich poprawek dokona krawiec i wszystko będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.