Skocz do zawartości

[POLSKA], Lancerto, RTW


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, S.W. napisał:

Rozmiar 56. Niestety nie trzymają rozmiaru. Każda inna. Faktycznie rękawy za długie, porównując do Susu jest różnica w długości.

Bałem się, że będą za krótkie.

Porównując w tabeli z 56 Susu są krótsze ale po założeniu idealne.

Mr V musi zadbać o oszczędności w materiale w przyszłej kolekcji emoji12.png (rękawy...)

W talii 1 idealna, druga do taliowania, trzecia do zwrotu bo w pasie hula wiatr emoji3.png

Ja tam musiałem w swojej jeszcze rękawy wydłużać (rozmiar 50) :)

Natomiast rozmiarów nie trzymają to fakt, też mam 3 i każda inna ale wg mnie w ramach toleranci szycia.

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to na pewno w dwurzędówce w kratę są krzywo powszywane guziki (lewa strona do prawej co na kracie bardzo widać), kraty też nie zawsze dobrze spasowane tutaj Lancerto sobie nie do końca poradziło z krojeniem materiału. Niemniej mi się bardzo podobają i czekam na jesienną kolekcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwurzędowa niestety zwrócona bo tam jeszcze w talii córkę bym zmieścił. W tej marynarce była największa różnica wymiarów. Rękawy najkrótsze, idealne.

Natomiast ogromny nadmiar w talii nie dał szansy na poprawną przeróbkę.

 

W tym sezonie z producentów wielkoseryjnych (PL) Lancerto wygrało. Mam na myśli kategorię: lekkie marynarki, z minimalnym wypełnieniem, półpodszewki.

Vistula oddała pole z Lantierem, Bytom wyprodukował tylko małe rozmiary z taliowanych.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście nie trzymają się rozmiarówki, zarówno co do koszul, jak i do marynarek. Moja marynarka w rozmiarze 50 jest w talii o jakieś 5-6 cm węższa od pierwotnie wskazanego przed producenta pomiaru, natomiast w koszuli mam odwrotną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Anachronis napisał:

Oczywiscie tutaj wchodzi w gre tez rowniez kwestia preferowanego dopasowania. Nie jestem fanem zakietowym super slim'ow a la chlopcy w rurkach, ale wiekszosc uzytkownikow forum nosi - jak na moj prywatny gust - zbyt luzno dopasowane marynarki, ktore bardziej ukrywaja sylwetke zamiast ja podkreslac.

Masz zaiste przedziwne standardy dopasowania i wyobrażenia o tym, co oznacza krój wyszczuplony. Z racji trudnej sylwetki przymierzam i obmierzam tony marynarek różnych producentów i talia 94-96 cm w rozm. 48 jest zupełnie standardowa nawet dla marynarek włoskich, uchodzących przecież za krojone "blisko ciała". Lancerto jest tu zatem do bólu typowe. Jeśli wydaje Ci się, że 100 cm w rozm. 50 w talii to za dużo, to chyba nigdy nie spotkałeś tzw. strong size (takiego właśnie dla ludzi z brzuszkiem) gdzie ta wielkość to nawet ca 108 cm.

Nb. jeśli chodzi o subiektywne standardy dopasowania, to ostatnio słyszałem na StyleForum opinię, że typowy model ze zdjęć SuSu nosi marynarkę dwa rozmiary za małą ;-) IMHO większość użytkowników z forum nosi właśnie rozsądnie dopasowane marynarki z minimalnym skrzywieniem w stronę mocniejszego dopasowania. Co ciekawe, dużo częściej trafiają się za ciasne spodnie, a już kwestia taliowania koszul przybiera formy groteskowe (typu "póki guziki nie strzelają, jest dobrze") :-)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dziko napisał:

Nb. jeśli chodzi o subiektywne standardy dopasowania, to ostatnio słyszałem na StyleForum opinię, że typowy model ze zdjęć SuSu nosi marynarkę dwa rozmiary za małą ;-)

Tak na serio to sądzę, że o jeden rozmiar za małą.  Najlepiej wyglądam w marynarkach, w których ledwo mogę oddychać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dziko napisał:

Masz zaiste przedziwne standardy dopasowania i wyobrażenia o tym, co oznacza krój wyszczuplony. Z racji trudnej sylwetki przymierzam i obmierzam tony marynarek różnych producentów i talia 94-96 cm w rozm. 48 jest zupełnie standardowa nawet dla marynarek włoskich, uchodzących przecież za krojone "blisko ciała". Lancerto jest tu zatem do bólu typowe. Jeśli wydaje Ci się, że 100 cm w rozm. 50 w talii to za dużo, to chyba nigdy nie spotkałeś tzw. strong size (takiego właśnie dla ludzi z brzuszkiem) gdzie ta wielkość to nawet ca 108 cm.

Jak juz wspominalem, nic mi do tego jakie kto lubi dopasowanie :). 

 

12 godzin temu, dziko napisał:

Nb. jeśli chodzi o subiektywne standardy dopasowania, to ostatnio słyszałem na StyleForum opinię, że typowy model ze zdjęć SuSu nosi marynarkę dwa rozmiary za małą ;-) IMHO większość użytkowników z forum nosi właśnie rozsądnie dopasowane marynarki z minimalnym skrzywieniem w stronę mocniejszego dopasowania. Co ciekawe, dużo częściej trafiają się za ciasne spodnie, a już kwestia taliowania koszul przybiera formy groteskowe (typu "póki guziki nie strzelają, jest dobrze") :-)

 

Dwa rozmiary za mala? ciekawe, ciekawe ;D.

 

W kazdym razie, ponizej dla wszystkich niedowiarkow Lancerto Mr Vintage Mr. Chic.

Najpierw zdjecie w samej koszuli - wiem, jest juz lekko za ciasna, bo robie aktualnie mase. Jak widac, daleko mi do "70cm" w pasie ;)

Potem dla porownania SS Havana.

Mam nieodparte wrazenie, ze wymiana guzikow z byle jakich na jakosciowo zblizone do tych z SS mogloby zauwazalnie podniesc wrazenia optyczne.

 

IMG_2905.jpg

IMG_2906.jpg

IMG_2904.jpg

IMG_2909.jpg

IMG_2910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Thursday, July 13, 2017 o 22:33, S.W. napisał:

Ceran ze starej kolekcji w porównaniu do nowej są bardzo dużo węższe w talii...

Nowa linia rozmiarowo na granicy ryzyka odnośnie taliowania. Klatka/barki vs. talia niestety całkowicie nietrafiona na panów z dużym brzuchem.

 

To są zawsze indywidualne odczucia, trzeba mierzyć niestety wszystkie.

Mam tez inne postrzeganie różnic klatka-barki/talia ze względu na różnice obwodów.

Lata rzeźbienia odcisnęły piętno.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Przepraszam za offtopic ale w nawiazaniu do M.Ceran- rozmiar 50 duuuzo bardziej wytaliowany niz w lancerto (nie jestem w stanie sie zapiac bez mocnego wciagniecia powietrza), rekawy rowniez zdecydoqwanie wezsze. Generalnie Lancerto w moim przypadku jest bardziej komfortowe. M.Ceran zbyt blisko ciala. Niestety rozmiar 52 jest niedostepny wiec niw porownam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic ale w nawiazaniu do M.Ceran- rozmiar 50 duuuzo bardziej wytaliowany niz w lancerto (nie jestem w stanie sie zapiac bez mocnego wciagniecia powietrza), rekawy rowniez zdecydoqwanie wezsze. Generalnie Lancerto w moim przypadku jest bardziej komfortowe. M.Ceran zbyt blisko ciala. Niestety rozmiar 52 jest niedostepny wiec niw porownam.

 

 

Marynarka ze starej kolekcji była Ok.

Nowa kolekcja, ten sam rozmiar-niestety ogromna różnica w talii.

Prawdopodobnie mierzyłeś marynarkę z poprzedniego sezonu.

Tak jak napisałem trzeba mierzyć, odczucia indywidualne.

Możesz zamówić coś z nowej kolekcji M.Ceran w takim razie, zaletą są też szersze klapy w tym roku.

 

 

 

W moich zamówieniach:

 

MR POSH: w tali i klatce idealna, rękawy do skrócenia.

MR PREPPY: do taliowania, klatka Ok, rękawy najdłuższe, do skrócenia.

MR DANDY: barki Ok, talia bardzo duży nadmiar, rękawy idealne.

 

 

Jak jest w Waszych zamówieniach i modelach?

 

 

Jeszcze zamówię MR DAPPER i czekam na kolekcję zimową

 

 Pozdrawiam serdecznie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 23:27, abnegat napisał:

W nawiązaniu do wpisów wyżej - od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Mr. Posh, dzisiaj dotarł do mnie Mr. Chic. 

Niby obie w rozmiarze 52 a ta druga jest dużo bardziej obszerna w pasie i barkach, więc niestety będę musiał dokonać zwrotu...

Mowilem, ze Mr. Chic jest stanowczo za obszerna jak na reszte wymiarow, to nikt mi nie wierzyl i jeszcze pare osob sie obrazilo, ze promuje super-ultra-slimowe dopasowanie, a jak wyszlo szydlo z worka, to wszyscy siedza cicho ;).

Mysle, ze jest jakis blad produkcyjny z ta marynarka po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Nie mogę dojść do ładu z wymiarami w Lancerto. Nie dla siebie, oczywiście, tylko dla mężczyzny. Po kolei.
Facet jest wymiarowy i naprawdę łatwo coś dobrze leżącego kupić na taką sylwetkę: wzrost 190, klatka 112 cm, talia 98. Ręce proporcjonalne, brzuch nie wystaje, ramiona równe, barki dosyć szerokie (czyli na plecach nie tworzą się w marynarkach pionowe fałdy i nie odznaczają się wkłady na ramionach), nogi szczupłe. Po prostu świetnie wpasowuje się w gotowe rozmiary RTW.

Wynalazłam mu niedawno marynarkę Lancerto z dobrej wełny, wyjątkowo ładną - wzięliśmy w rozmiarze 56 na wzrost 188, w wersji slim. Nieźle leży, dobrze się nosi, nawet kamizelkę da się pod ten slim wcisnąć ;-) 
Zachęcona urodą marynarki namówiłam mężczyznę na zakup garnituru do pracy, w kroju standardowym, żeby kamizelka swobodnie mieściła się pod spodem. Wybrał w sklepie internetowym rozmiar praktycznie identyczny z własnymi wymiarami, czyli 188/112/98. Przesłano błyskawicznie, dodając bardzo przyzwoity firmowy pokrowiec. Rozmiar na metkach się zgadza, ale tylko na metkach. Rękawy za długie - powinny kończyć się na wysokości trzeciego guzika od dołu rękawa. Ramiona wystają na boki poza naturalne barki, cała marynarka jest bardzo długa i sprawia wrażenie co najmniej o rozmiar na dużej. Za to spodnie idealne we wszystkich wymiarach.
Pierwsza myśl: pomyłka przy wszyciu metek w marynarce. Na stronie Lancerto jest automatyczny Fit Finder. Z ciekawości wpisałam wymiary 190/112/98, dobrałam typ sylwetki, wiek itd. I tu niespodzianka: według tego automatu rozmiar ubrań Lancerto dla wzrostu 190 wychodzi nie 188 tylko 182. 
Wniosek: raczej na tym skończymy wysyłkowe zakupy w Lancerto. Coś gdzieś przekombinowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎10‎-‎31 o 22:54, Friq napisał:

Brakuje mi tam jakiejś gładkiej flaneli w zimowo-jesiennych odcieniac, np. w brązie. Szkoda, że Michał postawił głównie na kratki.

Ja niestety też jestem rozczarowany nową kolekcją. O ile poprzednia była czymś nowym i wyróżniającym się na tle konkurencji to ta dla mnie jest jedynie kontynuacją i nie ma już w niej zaskoczenia czy czegoś wyróżniającego  ... kraty akurat bardzo lubię ale te mi się średnio podobają jakieś takie są ... bez tego "czegoś" ... szkoda że zabrakło choćby jesiennego tweedu a tutaj takie piękne kraty mogły być ...  mam wrażenie że zbyt zachowawcza ta kolekcja ale to tylko moje zdanie.

Rozmiarówka z tego co czytałem jest bez zmian, jedynie w koszulach zmienione zostały proporcje kołnierzyków na mniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.