Üxküll

[POLSKA], Lancerto, RTW

82 postów w tym temacie

Do mnie przyjechał już biały oksford. @50groszy nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości, rękawy mają te 68cm. Dla mnie oznacza to konieczność ich sporego skrócenia. Z tego co pamiętam to w Osovskim jedna poprawka krawiecka jest gratis, tu będzie oznaczać to dodatkowe koszty. Porównując dla mnie na plus są pozostałe wymiary. W koszulę z kolekcji O&Mr.V w rozm. 40 wchodzę na styk w klatce piersiowej i talii. Tu mam przyjemny luz. Nieco przyjemniejszy w dotyku wydaje się być też materiał, ten biały oksford z Osovskiego był bardziej szorstki i sztywny. Kolejny plus to wg mnie ładniejsze guziki (nie ma na nich logo firmy).

Koszulę zostawiam, ale coraz bardziej nachodzi mnie myśl, że lepiej było by dla mnie zacząć szyć MTM, bo uwzględniając poprawki jakie prawie zawsze muszę robić to cena koszul zbliża się do 400zł.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
46 minut temu, Pablo84 napisał:

Do mnie przyjechał już biały oksford. @50groszy nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości, rękawy mają te 68cm. Dla mnie oznacza to konieczność ich sporego skrócenia. Z tego co pamiętam to w Osovskim jedna poprawka krawiecka jest gratis, tu będzie oznaczać to dodatkowe koszty. Dla mnie na plus w porównaniu są pozostałe wymiary. W koszulę z kolekcji O&Mr.V w rozm. 40 wchodzę na styk w klatce piersiowej i talii. Tu mam przyjemny luz. Nieco przyjemniejszy w dotyku wydaje się być też materiał, ten biały oksford z Osovskiego był bardziej szorstki i sztywny.

Z tego co czytałem na blogu Mr.Vintage jedna poprawka w Lancerto też jest gratis tylko trzeba dostarczyć towar do jednego z salonów Lancerto.

O masz 40 ... a jeśli możesz podać to ile masz w talii ? ... w Osovskim się nie dopinałem niestety a tutaj liczyłem że brzuch mi się zmieści ... podają w tabeli 98 cm i jednak mam wątpliwości.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co ja czytałem to jest gratis, ale przy zakupie za min 799zł, a narazie kupiłem tylko tą jedną koszulę.

@FONos teraz w "zimowej formie" mam ok.90cm. Jak kupowałem w O&Mr.V miałem ok. 88cm.

Ta z Lancerto jest dla mnie w tej chwili w talii niemal że idealna.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Pablo84 O ile można skrócić tę rękawy w koszuli, żeby nie przesuwać całego rozporka i żeby ten mały guzik na rękawie nie był zbyt blisko mankietu? Ja potrzebuję rękawów o długości ok 62 cm.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również skracam do ok. 62cm. Niemal zawsze robię to z przesunięciem listwy. Bez przesunięcia jest mało estetycznie i ciężko później podwinąć rękawy. Zmierzyłem i odległość od mankietu do początku dziurki to ok. 7,5cm. Jeszcze nawiązując do fimy Osovski, to z tego co mówiła mi Pani z obsługi w salonie w Blue City, ich krawcowa skraca rękawy "od góry".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skracałem w BC 3 koszule MR Vintage i zawsze było to robione "od dołu" z przesunięciem listwy - przynajmniej tak mi powiedziano. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podejrzewam, że rzeczywiście odbywa się to od dołu (choć ekspedientka przy dwóch wizytach w odstępie pół roku, dwa razy mi tak przekazała jak napisałem), tak czy inaczej krawcowa robi to bardzo ładnie i w cenie. Uważam, że koszule z kolekcji Lancerto&Mr.V powinny być nieco tańsze lub ta przeróbka powinna być darmowa skoro zrobili przydługie rękawy, które większość klientów będzie musiała skracać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta