Skocz do zawartości

[POLSKA], Lancerto, RTW


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja ze FB Lancerto - powinna być możliwość wysyłki marynarek do Outletów - jej obecny brak to jakiś błąd. Napisali, żeby w uwagach przy zamówieniu wpisać adres Outletu to wtedy wyślą.

 

EDIT:

Pablo84 - wyprzedziłeś mnie:)

Edytowane przez michal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, secondhand_man napisał:

"Wydaje się" jest tutaj właściwym słowem ;-) , chyba że statystyczny polak ma poniżej 180 cm wzrostu . 

Statystyczny Polak ma poniżej 180 cm wzrostu:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_average_human_height_worldwide

Co to tych długości - to jest ewidentnie model włoski, gdzie 70-71 cm w rozmiarze 48 nie jest niczym zaskakującym, mnóstwo tego na Yooxie i czasem w TKMaxxie, niekiedy rewelacyjna jakość... tylko te proporcje :x Co ciekawe, rękawy w takich marynarkach są zwykle koło 64 cm, optycznie to wówczas wygląda, jakby rękawy były niemal tej samej długości co korpus. Oczywiście bywają wyjątki, mam jedną włoską marynarkę, która w rozmiarze 46 ma 76 cm długości (krój mediolański, czyli taki brytyjsko-włoski).

 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aron napisał:

@secondhand_man przeglądając zdjęcia marynarek i porównując je z tym, które wstawiłeś zauważyłem różnicę. Na poniższym zdjęciu rękawy już są krótsze niż cała marynarka. Może jednak to nie jest jeden krój.

marynarka-mr.-smart-049.thumb.jpg.5095e7390a6d1b2617a3b5e066f447ba.jpg

Znwou te oczo...j,, guziki.Plaga Polskich firm eh 

 

Nie wiem co w tym fajnego 5 guzików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 50groszy napisał:

Znwou te oczo...j,, guziki.Plaga Polskich firm eh 

 

Nie wiem co w tym fajnego 5 guzików. 

 

Oczo...j... guziki? Guzik we wskazanej wyżej marynarce jest okey, według mnie kolorystycznie pasuje. Ich liczba przy rękawach jest z kolei mocno... kontrowersyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Victor napisał:

 

Oczo...j... guziki? Guzik we wskazanej wyżej marynarce jest okey, według mnie kolorystycznie pasuje. Ich liczba przy rękawach jest z kolei mocno... kontrowersyjna. 

Jak się patrzę na tę marynarkę to widzę guziki, chodz powinienem marynarkę bo odcień jest dość jaskrawy. 

Tu widzę marynarkę http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/hudson-niebieski-żabie-oczko/C908.html?cgid=Jackets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką odpowiedź: "Wymiary podane w tabeli koszul to wymiary rzeczywiste produktów. "Obwód koszuli" to obwód w klatce piersiowej w najszerszym miejscu tuż pod wszyciem rękawów. W najbliższym czasie dodamy pozostałe wymiary produktów, po to aby ułatwić Państwu korzystanie z tabeli"

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakieś pytania co do wymiarów koszul i marynarek w poszczególnych rozmiarach to "czat" dostępny na stronie Lancerto bardzo szybko takich informacji udziela. 

Ja dostałem taką odpowiedź:

"Szanowny Panie,
 W odpowiedzi na Pana pytanie przesyłamy wymiary;

Mierzyłem to właśnie jednemu z klientów ;) 

Rozmiar 50:

Długość pleców: ok. 73cm

Klatka Piersiowa(mierzone przy zapiętym guziku): ok. 102cm

Talia(mierzona przy zapiętym guziku): ok. 100cm

Szerokość ramion: ok. 44cm

Długość rękawa: ok. 65cm

Koszule(akurat te 2 rozmiary będą miały te same wymiary):

M 39, 40 kołnierz:

klatka 108

pas 100

długość koszuli 82

długość rękawa 68

w razie czego wysyłam również większe i mniejsze rozmiary:

 

S - 37, 38 kołnierz

klatka 104

pas 94

długość koszuli 82

długość rękawa 68

 

L 41, 42

klatka 116

pas 106

długość koszuli 82

długość rękawa 68
 
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która jest bardziej uniwersalna? https://www.lancerto.com/marynarka-mr-posh.html czy https://www.lancerto.com/marynarka-mr-preppy.html ?

Jak dla mnie rozmiarówka wygląda na idealnie trafioną, przynajmniej teoretycznie. No dobra, jednak rekawy jakieś przydługie . Porównuję rozmiar 56 z 28 havany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to optymistycznie widzę że koszule są mniej taliowane niż w kolekcji Ossowski (rozmiar 40 ma 100 w talii) więc się mój brzuch zmieści tym razem ;). Na marginesie czy mi się wydaje że marynarka Mr.Dapper ma identyczną tkaninę jak zapowiadana jedna z marynarek z kolekcji MiMe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FONos napisał:

heheheh rozmiar 50 właśnie mi mierzyli :) Natomiast coś chyba nie tak zmierzyli ... rozmiar 50 jest na klatkę 100 wg tabeli czyli marynarka powinna mieć wg mnie między 106 a 112 a jeśli ma 102 to chyba troche mało na klate 100.

No właśnie, a jeśli ktoś ma natywnie w klacie te 112... :-)

 

A tak przy okazji - czy ktoś próbował MTM w Lancerto? Na swojej stronie prezentują to tak apetycznie, ze aż ślinka cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Chciałem nabyć marynarkę Lancerto Hudson. Długość, guzik, klapy - wszystko ok. Problemem jest marszczący się rękaw w okolicy pachy. Na prawym widać to najbardziej, na lewym mniej. W czym może być problem i czy ktoś z Was będzie wiedział co ewentualnie z tym zrobić?

IMG_20170216_165322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się również "zwykła" nowa kolekcja Lancerto na ten sezon i... jestem zawiedziony. 

Znalazłem jedną dość ładną marynarkę. Poza tym, obok kolekcji współtworzonej z Mr Vintage wiszą marynarki, które w przeważającej ilości składają się ze sztucznych materiałów, w dodatku w tej samej cenie! Znalazłem jedną marynarkę ze 100% wełny, na podszewce z wiskozy. Parafrazując hasło reklamowe Lancerto - "Life is a journey, but don't go this way..."

@Edycja: 

Nie widzę też żadnej marynarki w rozmiarówce z podziałem na wzrost, więc na polskie Suit Supply przyjdzie nam chyba jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu

Jak widzę marynarkę ze składem typu: 60% poliester, podszewka 100% poliester w cenie 800 PLN to aż mnie mdli.

A jak widzę, że Lancerto też mnie zawiodło, to już wiem, iż wolę zapłacić nieco więcej w regularnej cenie (1000-1400, bo tyle to w SuSu) wychodzi za coś ciekawszego, mniej sztampowego, z innych materiałów, niż w kółko za ten sam krój u naszych polskich producentów. Choć nie ukrywam, iż ostatecznie, po cenach wyprzedażowych to jednak różnica w pieniądzach do wydania robi się na tyle znaczna, iż przynajmniej, jak ktoś kupuje pierwsze rzeczy to raczej nie będzie się nad detalami zastanawiał.

Wiem, wiem, to się w Polsce sprzedaje, formalny krój, klapy jednego rodzaju, materiał najlepiej poliester, a o lnie czy jedwabiu można zapomnieć. Może taki gust ulicy, a może to forum rozpasane (mnie także wyedukowało :D ), ale jednak nieco to przykre.

 

A może problem w tym, iż mam z jednej strony nieco za gruby portfel, a obecnie nie będę się rozglądał za pierwszą czy drugą marynarką, a w zasadzie już 8, więc nie potrafię spojrzeć z innej, typowej dla Polski perspektywy? Bo jakoś nie pojęte wydaje mi się, czemu tak trudno sięgnąć po rozwiązania zastosowane w SuSu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu

Nie wpoisz przeciętnemu kowalskiemu że np długość rękawa marynarki powinien być taki żeby delikatnie odsłaniać mankiet. On Ci powie chłopie masz za krótkie rękawy.

jednym słowem na Polskim rynku nie ma co oglądać a jak już wcześniej napisałem te guziki, dla mnie dramat

 

Liczę że te rękawy koszuli jednak nie bedą mieć 68 cm tylko mniej, Bo jadą 3 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nowa kolekcja nie sygnowana przez mr vintage dramatycznie slaba. Mowie o marynatkach, na reszte nie patrzylem. Wzory kiepsie, pierwsze dwa modele 60% poliester 40% bawelna, kolejny bawelna i poliamid plus fatalne laty na lokciach. Dalej nie wchodzilem. I zycza sobie za to 799zl. Szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.