Skocz do zawartości

Nagła zmiana koloru zamszu


daniel8164

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 2 miesiące temu kupiłem New Balance H754BY brązowe, współpraca przez ten okres przebiegała dosyć dobrze oprócz tłustych plam "czarnych" na różnych częściach obuwia ale nie przeszkadzało mi to.
Pielęgnacja odbywała się średnio raz w tygodniu przecierając wilgotną szmatką.
Kupiłem ostatnio spray bezbarwny do obuwia, który wybierał sprzedawca najdroższy w sklepie <taki byk w logo> przetarłem szmatką buty, tłustą plamę na przodzie przetarłem ściereczka delikatnie i co mnie zdziwiło zrobiła się jasno biała plama.
Prysnąłem tym sprejem jak w instrukcji i rano się patrze że plama zrobiła się jeszcze bielsza oraz czubek buta zaczął być bardziej taki biały jakby kolor odchodził, tylko w jednym tym miejscu, więc udałem się jeszcze raz do tego sklepu o poradę i dostałem olejek, efekt i 50% lepszy lecz nadal jak się patrze na ten but to mnie ciarki przechodzą i nie mam ochoty nigdzie wychodzić.

Sprzedawca powiedział że to wina buta bo odchodzi od niego kolor czy coś i na reklamację, lecz nie zostanę bez żadnej pary butów. <zdjęcia buta jest brudne bo zdjęcia robione po przyjściu >
Proszę o porady. Pozdrawiam.post-8341-0-11594400-1456946443_thumb.jppost-8341-0-11594400-1456946443_thumb.jppost-8341-0-62197400-1456946455_thumb.jppost-8341-0-10794200-1456946454_thumb.jppost-8341-0-54592000-1456946452_thumb.jppost-8341-0-72529100-1456946450_thumb.jppost-8341-0-78232700-1456946444_thumb.jppost-8341-0-11594400-1456946443_thumb.jp

post-8341-0-30239500-1456946448_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazy oil miał służyć do natłuszczania tego czubka i efekt był zadowalający, bo wyglądało koszmarnie.
Jak to jest bezbarwny to jak a w sumie nie znam się, tak mi doradzono i tak postąpiłem.
Farbowanie i dalej zaś koszta i czekanie bo w moim mieście jest jeden szewc który nie zajmuje się kolorami tylko sprawami fizycznymi czyli klejenie itp, a to wszystko kupiłem w sklepie Ryłko.
Nie ma innego sposobu żeby bardziej zacienić ten czubek ? ;/

 

No w sumie jak but jest mokry wygląda zupełnie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest bezbarwny, a tak mi się wydaję. Więc dlaczego wybiela ?

Ogólnie nie polecam tych butów na zimę, tłuste plamy, dziwne kolory z kontaktu śniegiem/deszczem.

Jak myślicie, czym można je zregenerować, czy zostaje farbowanie?

 

Czasami efekt użycia środków do skór jest nieprzewidywalny (dlatego zaleca się próbę na mało widocznym fragmencie). Sprzedawca, pewnie nawet w dobrej wierze, polecił Ci coś czego pewnie w życiu nie używał i zostałeś testerem produktu. Inna sprawa, że wszelkie renowacje robisz na własną odpowiedzialność.

Ja jestem zwolennikiem radykalnych rozwiązań i będąc na Twoim miejscu zdecydowałbym się na farbowanie. Najpierw usunąłbym pierwotne wykończenie i pomalował buty farbą do skór na alkoholu, bo najlepiej wnika wgłąb skóry. Z moich doświadczeń wynika, że po takim działaniu buty nie tylko dostają drugie życie, ale też ich wygląd i właściwości są o niebo lepsze od tego co robi fabryka. Ja bym tych butów jeszcze nie spisywał na straty. Oczywiście zawsze możesz wybrać drogę reklamacji. Your call...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale ku mojemu zdziwieniu dzisiaj buty są o 40%, nie wiem jak to nazwać, lepszej jakości ?
Czarne plamy trochę przybierają kolor buta i czubek przybiera kolor pierwotny, moim zdaniem źle reagują w kontakcie z wodą i właśnie to jest przyczyną problemu.
Buty oddam do reklamacji ponieważ, nie powinny tak zmieniać koloru oraz tak drastycznie reagować na "pielęgnację", przy właściwym użytkowaniu i zgodnie z regulaminem użytkowanie tego obuwia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty oddam do reklamacji ponieważ, nie powinny tak zmieniać koloru oraz tak drastycznie reagować na "pielęgnację", przy właściwym użytkowaniu i zgodnie z regulaminem użytkowanie tego obuwia 

 

I to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Z tego co piszesz i pokazujesz wydaje się, że te buty nie mają wykończonej/utrwalonej cholewki buta i w kontakcie z cieczą kolor się zwyczajnie zmywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.