Skocz do zawartości

Ograniczony budżet - ślub/wesele


Svaigas

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Forumowicze,

Jestem dość świeży na forum, ale potrzebuję waszej porady.

 

Potrzebuję się ubrać na ślub. Tutaj właśnie pojawia się spory dylemat, bo budżet ograniczony - bespoke odpada.

Tu właśnie pojawia się pytanie: Czy w polskich sklepach, polskich markach pojawiają się garnitury 3 częściowe? Z tego co widzę jest z tym bardzo słabo.

Dodatkowym wymogiem dla mnie są dwa rozcięcia w marynarce, z racji moich sporych bioder.

 

Znalazłem ofertę Massimo Dutti na Personal Tailoring, co by było w moim przyapdku idealne ponieważ komplet 3 częściowy kosztuje tam 2,5k co mieści się właśnie w budżecie. Ale - ta usługa nie dotyczy oczywiście Polski.

 

Kolejne pytanie : czy założenie smokingu w kolorze naprawdę ciemnego granatu (ślub g. 16 - miesiąc maj) np. Bytom będzie bardzo wielkim faux-pas?

 

Mam totalny mętlik w głowie.. I brak pomysłów.

Z góry dzięki za rady.

Pozdrawiam,

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, SS też wchodzi w grę, lecz najpierw chciałem przyjrzeć się rynkowi lokalnemu. (swoją drogą aż dziwne że SS nie ma salonu w Warszawie)

 

Do tej pory dwa rozcięcia wygrywają z jednym. Wszystkie garnitury, które mam w swojej szafie są z dwoma rozcięciami, bo gdy planowałem zakup nowego to zawsze z dwoma rozcięciami dużo lepiej się prezentował. Nie rozważałem braku rozcięcia - możliwe że jest to również dobry pomysł.

Dzięki za sugestie,

może ktoś jeszcze zechce dorzucić dwa grosze do dyskusji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa rozcięcia wyglądają chyba zawsze i na każdym lepiej niż jedno; jedno to w pewnym sensie rozwiązanie budżetowe. Co do tego, że dobrze dopasowana marynarka bez rozcięć optycznie zwęża biodra, nie mam wątpliwości; nie wiem tylko, czy nadaje się na okazje formalne. Chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną opcją jest zakup garnituru dwuczęściowego RTW, jeżeli znalazło się coś w odpowiednim rozmiarze i kolorze, a następnie zamówienie osobno kamizelki, co wiąże się z dużo niższym kosztem pod kątem materiału i robocizny niż cały garnitur. Oczywiście wtedy raczej nie da się zrobić kamizelki z tego samego materiału co garnitur, ale garnitur z kamizelką z innego materiału (granatowy z szarą kamizelką w kratkę PoW) może wyglądać bardzo ładnie (zob. ślubny wpis na starym blogu macaroniego).

 

Co do smokingu z Bytomia, to zacząłbym od weryfikacji, czy nie jest to wyrób smokingopodobny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczony budżet to i ograniczony efekt końcowy.
 

Zwykły ładnie skrojony garnitur RTW z Bytomia z wełny 110s da radę. Do tego buty 600, koszula 150, krawat i poszetkę z pewnością pożyczysz od uczynnych forumowiczów z Twojej okolicy.
 

Głowa do góry i powodzenia ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn budżet 2,5 to nie jest z butami i dodatkami..

Kwotę 2500 mam na przeznaczenia na garnitur/ smoking.

 

 

Za 2500 zł raczej zdołałbyś uszyć garnitur u krawca. Choć pewnie do kamizelki musiałbyś trochę dołożyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2500 zł raczej zdołałbyś uszyć garnitur u krawca. Choć pewnie do kamizelki musiałbyś trochę dołożyć ;)

 

Pytanie gdzie? W mniejszej miejscowości zdecydowanie byłoby to możliwe, ale już patrząc na ceny szycia miarowego w większych miastach (np stolica) byłoby to znacznie trudniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.