Skocz do zawartości

Poszukuję zegarka...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję szwajcarskiego zegarka do garnituru, z pozłacaną kopertą i automatycznym systemem. Kopera jak najcieńsza, aby chowała się pod mankiet.

Tarcza biała lub czarna (obojętne), najlepiej bez żadnych udziwnień.

Budżet 800 Polskich Nowych Złotych (jeżeli jakość będzie naprawdę dobra, to mogę zwiększyć budżet)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zegarka, z którego cieszyłby się Twój dziadek (chyba że to dla dziadka w prezencie). Złocenie wytrze się, zanim zostaniesz studentem, a później zegarek będzie niesprzedawalny. "Szwajcarski" zegarek automatyczny za 800 zł jest wart tyle co "angielskie" buty za 100 funtów, czyli niewiele. W takim przypadku najczęściej szwajcarski zegarek jest w połowie chiński, a angielskie buty w 90% hinduskie.

Jeśli ma być automat (co doskonale rozumiem), to w stali i Seiko, Orient, coś w tym rodzaju; albo skarbonka i składać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szwajcarskich automatów za 800 pln :). Chyba, że Jakub chce kwarca?

Z takim budżetem zdecydowanie jak wyżej Orient albo Seiko.

Szwajcarskich nie ma, "szwajcarskie" jak najbardziej są, np. Adriatica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubo69, zaskoczyło mnie, że jeszcze eta siedzi w środku, po czym doczytałem że jednak claro :). To taki szwajcar jak jak z czegoś tam waltornia.

Jakub Twój strzał jednak jest świetny o ile nie ma błędu w opisie. Za 1000 dostajesz mechanizm eta i szafir.

A jeszcze rano myślałem że nie da się w tej cenie kupić takiego zegarka. Ale ten świat się zmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim linkowanym tylko luneta jest pozłacana, a miała być cała koperta. Przy rozmiarze 41 mm i grubości 11mm nie będzie też zaliczał się do zbioru jak najcieńszych. Poza tym szwajcarskość Adriatici jest co najwyżej formalna i ciocia ecia w środku wiele w tym nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a w dodatku w okienku po prawej można negocjować cenę. Po tym, jak udało mi się zejść do 750 (czyli o 25%), przestałem dalej sprawdzać. To nie może być prawda.

Słaby jesteś :D ja wytargowałem 504 zł.

Sklep na opineo.pl opinię ma bardzo dobrą, posiadają też sklep stacjonarny w Warszawie. Jeszcze trochę poszukam, ale jak nie znajdę niczego lepszego, to biorę ten egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.