Skocz do zawartości

[KRAKÓW], Pracownia Krawiectwa Artystycznego LORD


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Pracownia Krawiectwa Artystycznego "Lord" jest prowadzona przez Bolesława Włudykę, zrzeszonego w Cechu Krawców i Pokrewnych Zawodów w Krakowie. W szerokiej ofercie usług ma garnitury, fraki, smokingi, żakiety, togi akademickie i prawnicze, mundury, a także wszelkiego rodzaju przeróbki gotowej odzieży, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i sklepów, m.in. Hugo Bossa, Pierre'a Cardina czy Próchnika. Pracownia posiada własną witrynę internetową z galerią zdjęć:

http://www.lord-krawiec.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Byłem dzisiaj z wizytą roboczą w pracowni (założonej w 1993 r.), gdzie rozmawiałem z właścicielem, Panem Bolesławem Włudyką, a także z jego synem, który właśnie kroił materiał na marynarkę. Poza tym w pracowni pracuje jeszcze jedna bądź dwie osoby. Krawiec był elegancko ubrany jak na polskie standardy w spodnie i kamizelkę granatową w biały prążek. Rozmowa była krótka, ale rzeczowa. Uszycie trzyczęściowego garnituru kosztuje 1500 zł z materiału powierzonego. Czas uszycia garnituru to 5 tygodni. Krawiec przyniósł gotową marynarkę klienta do oględzin. Konstrukcja przodu jest twarda, bo wkłady piersiowe są zrobione na włosiance i płótnie. Używa firmowych podszewek wiskozowych Pierre'a Cardina. Garnitury na miarę szyje tylko z materiałów powierzonych. Na stoliku widziałem katalogi mody i dwa próbniki Scabala. Na ścianach świeżo odmalowanego pomieszczenia są zawieszone wzory garniturów ze złotego okresu klasycznej mody męskiej. Pracownia specjalizuje się w togach, które widziałem w liczbie ponad 20 sztuk. Sądzę, że jest to bez wątpienia konkurencyjny krawiec do reklamowanego w przewodniku miejskim Tadeusza Górki, który nie jest zrzeszony w Cechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Mam problem ze znalezieniem dobrze dopasowanego garnituru z wieszaka. Jestem z Krakowa i zastanawiam sie, czy nie sprobowac by uszyc w tym zakladzie. Jest tu moze ktos, kto szyl tam garnitur i moze podzielic sie wrazeniami? Moze ma ktos jakies fotki? Czy jako dosc zielony w temacie szycia na miare, dam rade uszyc tam cos, co mnie bedzie satysfakcjonowalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze znalezieniem dobrze dopasowanego garnituru z wieszaka. Jestem z Krakowa i zastanawiam sie, czy nie sprobowac by uszyc w tym zakladzie. Jest tu moze ktos, kto szyl tam garnitur i moze podzielic sie wrazeniami? Moze ma ktos jakies fotki? Czy jako dosc zielony w temacie szycia na miare, dam rade uszyc tam cos, co mnie bedzie satysfakcjonowalo?

 

Jeśli chodzi o Kraków, to bardzo fajnie wyszedł ostatnio garnitur u p.Kuci (zobacz Szymon Jeziorko, alltiedup.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Czy ktoś w ostatnim czasie szył garnitur MTM u Pana Włudyki. Szukam dobrego miejsca na uszycie klasycznego garnituru ślubnego. Finalnie zastanawiam się nad dwoma miejscami, jednym z nich jest pracownia Pana Włudyki, drugim Poszetka. Co do poszetki, to jest sporo opinii o ich produktach, natomiast chciałbym też  usłyszeć coś na temat 2 opcji. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Robiłem tam tylko poprawki krawieckie (skracanie rękawów i nogawek, taliowanie koszuli) więc o szyciu "od zera" trudno mi się wypowiadać. Ogólnie jestem zadowolony, zlecałem tam rzeczy których osiedlowe krawcowe się nie podejmują (np. skracanie rękawów marynarki z rozpinanymi mankietami), a ceny (przynajmniej jakieś 2 lata temu) nie były znacząco wyższe od cen punktów krawieckich w galeriach handlowych.

Zastrzeżenia miałem raz, prosiłem żeby przesunąć guzik na mankiecie na "drugi koniec" i dorobić dziurkę, a tylko przyszyli guzik, bez dziurki. Zauważyłem dopiero w domu, zabiegany akurat byłem, i odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@TheBiGSTACH - ja w zeszłym roku szyłem w tej pracowni garnitur. Zamierzam wrzucić kiedyś trochę obszerniejszą relację. W dużym skrócie - polecam, Panowie Łukasz i Paweł bardzo cierpliwi i otwarci na sugestie klienta. U mnie cały proces zajął stosunkowo długo - powiedzmy wrzesień-styczeń, ale mi się nie śpieszyło, co zaznaczyłem na początku naszej współpracy. Jeżeli chodzi o bespoke, to warto żebyś miał na swoje zdanie i pomysł na garnitur - Panowie na pewno doradzą, ale zawsze lepiej wiedzieć do czego dążysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.